Hlavní navigace

MusicJet

Pět služeb na streaming hudby: jakou nabízejí kvalitu a kolik spolknou dat?

V Česku je k dispozici pět hudebních streamingových služeb. Nabízejí hudbu ve stejné kvalitě? Jaký datový provoz generují jejich mobilní aplikace? Chystají se vzít útokem naše obýváky?

Doba čtení: 13 minut

Streaming hudby: počítá se na haléře, muzikantům přesto pomáhá

Když se poplatky za hudbu z internetu rozpočítají na jedno přehrání, vychází to na haléře, a to dokáže nejednoho rockera pěkně vytočit. Patrně neprávem.

Doba čtení: 14 minut

České služby nabízí hudbu ve vyšší kvalitě než iTunes Store nebo Xbox Music

České služby proti těm nadnárodním nasadily těžký kalibr: nabízejí hudbu i ve formátu FLAC. Jak si v dalších ohledech online distribuce hudby počíná tradiční vydavatelství Supraphon či síť kamenných obchodů Bontonland? A jak si vede český MusicJet oproti Deezeru?

Doba čtení: 9 minut

MusicJet nabízí přes dva miliony skladeb a chce více podpořit české interprety

O francozské službě Deezer jsme psali v dneším článku Microsoft uvádí Xbox Music: jak obstojí proti iTunes a jaká je konkurence v Česku? Na českém trhu jí konkuruje tuzemský služba MusicJet. Ta na svém webu slibuje „miliony alb, singlů a playlistů“, což je poněkud matoucí a nekonkrétní informace. Kolik skladeb má MusicJet ve své hudební knihovne ve skutečnosti? „Aktuálně máme přes dva miliony songů,“ uvedl pro Lupu produktový manažer služby Jindřích Jíra.

Doba čtení: 2 minuty

Líbimseti nově spolupracuje s hudební službou MusicJet

Na českém komunitním serveru pro mladé Líbimseti.cz se objevila další novinka. „Líbko“ nyní spolupracuje s hudební službou MusicJet, společně spustili propagační web zaměřený na prodej hudby MusicJet.  MusicJet zatím příliš úspěšný v prodeji hudby na českém trhu není, navíc spolupráci s ním chce Seznam, dosud významný strategický partner, ukončit. Již dříve to při spuštění podobně zaměřené služby Mixer potvrdilo vedení Seznamu. MusicJet tedy hledá dalšího tahouna propagace a i když Líbko už…

18. 6. 2012 14:36
Doba čtení: do minuty

Michal Horák (MusicJet): hudbu budeme muset možná dotovat i z daní

Jak si stojí po půl roce projekt MusicJet, jehož ambicí je prolomit dosavadní neúspěchy s prodejem digitální hudby na českém Internetu? Michala Horáka trápí snahy legalizovat Uložto.cz a nízké datové limity tuzemských mobilních tarifů.

Doba čtení: 12 minut

MusicJet a hudba v Česku. Deset let za opicemi.

Nechce se tomu skoro věřit, ale program a hlavně služba iTunes byl poprvé uveden na trh v lednu roku 2001. Trvalo tedy více než deset let, než se iTunes a prodej digitální hudby s výběrem ze slušně reprezentativního světového katalogu dostaly do Česka. Taková časová ztráta v internetovém podnikání, kde vývoj pádí dopředu šíleným tempem, by všude jinde znamenala posměch a neúspěch podnikatele – ne však v hudbě.

Doba čtení: 8 minut

MusicJet a iTunes versus Uložto

Patnáct let Česko prodej digitální hudby vlastně míjel. Až letošní podzim přinesl start dvou nejočekávanějších projektů: iTunes Store a MusicJetu, první s podporou Apple, druhý pod patronátem OSA.

Doba čtení: 7 minut

MusicJet: známe ceny!

Prodej digitální hudby dostává v česku záhy po spuštění iTunes Store dalšího koně. Je jím MusicJet, společný projekt velkých vydavatelů, OSA a Bald Brothers, podporovaný Seznamem a Evropou 2, tedy Lagardere. A jaké jsou podmínky? MusicJet Raz, dva je zdarma, v průběhu poslechu se ale zobrazují bannery a hudba je streamovaná, nelze si ji uložit u sebe na počítači. Můžete si ale vytvářet vlastní playlisty. Update: nejenom bannery, ale i zvuková reklama. Tu bude prodávat Evropa 2. Audioreklama…

Doba čtení: 1 minuta

Seznam spouští online hudbu přes MusicJet zdarma

Jak se dostane dnes startující služba MusicJet k uživatelům? Zřejmě především skrze partnerství se Seznamem. Samotná služba ještě oficiálně neběží, ale na Seznamu již najdete možnost stáhnout si software a začít MusicJet používat. MusicJet je hudební aplikace – přehrávač, který vám umožní přístup k více než 1.500.000 skladbám. Po nainstalování vyplníte své uživatelské jméno a heslo, které jste si zvolili a otevře se vám okno aplikace, která zároveň slouží jako přehrávač skladeb.

Doba čtení: 1 minuta