Hlavní navigace

MusicJet

Pět služeb na streaming hudby: jakou nabízejí kvalitu a kolik spolknou dat?

V Česku je k dispozici pět hudebních streamingových služeb. Nabízejí hudbu ve stejné kvalitě? Jaký datový provoz generují jejich mobilní aplikace? Chystají se vzít útokem naše obýváky?

Jiří Macich ml.

23. 1. 2014 6:30
Doba čtení: 13 minut

Streaming hudby: počítá se na haléře, muzikantům přesto pomáhá

Když se poplatky za hudbu z internetu rozpočítají na jedno přehrání, vychází to na haléře, a to dokáže nejednoho rockera pěkně vytočit. Patrně neprávem.

Marek Janouš

9. 8. 2013 6:30
Doba čtení: 14 minut

České služby nabízí hudbu ve vyšší kvalitě než iTunes Store nebo Xbox Music

České služby proti těm nadnárodním nasadily těžký kalibr: nabízejí hudbu i ve formátu FLAC. Jak si v dalších ohledech online distribuce hudby počíná tradiční vydavatelství Supraphon či síť kamenných obchodů Bontonland? A jak si vede český MusicJet oproti Deezeru?

Jiří Macich ml.

23. 10. 2012 6:30
Doba čtení: 9 minut

MusicJet nabízí přes dva miliony skladeb a chce více podpořit české interprety

O francozské službě Deezer jsme psali v dneším článku Microsoft uvádí Xbox Music: jak obstojí proti iTunes a jaká je konkurence v Česku? Na českém trhu jí konkuruje tuzemský služba MusicJet. Ta na svém webu slibuje „miliony alb, singlů a playlistů“, což je poněkud matoucí a nekonkrétní informace. Kolik skladeb má MusicJet ve své hudební knihovne ve skutečnosti? „Aktuálně máme přes dva miliony songů,“ uvedl pro Lupu produktový manažer služby Jindřích Jíra.

Jiří Macich ml.

22. 10. 2012 19:33
Doba čtení: 2 minuty

Líbimseti nově spolupracuje s hudební službou MusicJet

Na českém komunitním serveru pro mladé Líbimseti.cz se objevila další novinka. „Líbko“ nyní spolupracuje s hudební službou MusicJet, společně spustili propagační web zaměřený na prodej hudby MusicJet.  MusicJet zatím příliš úspěšný v prodeji hudby na českém trhu není, navíc spolupráci s ním chce Seznam, dosud významný strategický partner, ukončit. Již dříve to při spuštění podobně zaměřené služby Mixer potvrdilo vedení Seznamu. MusicJet tedy hledá dalšího tahouna propagace a i když Líbko už…

Redakce

18. 6. 2012 14:36
Doba čtení: do minuty

Michal Horák (MusicJet): hudbu budeme muset možná dotovat i z daní

Jak si stojí po půl roce projekt MusicJet, jehož ambicí je prolomit dosavadní neúspěchy s prodejem digitální hudby na českém Internetu? Michala Horáka trápí snahy legalizovat Uložto.cz a nízké datové limity tuzemských mobilních tarifů.

Martin Vyleťal

6. 4. 2012 6:30
Doba čtení: 12 minut

MusicJet a hudba v Česku. Deset let za opicemi.

Nechce se tomu skoro věřit, ale program a hlavně služba iTunes byl poprvé uveden na trh v lednu roku 2001. Trvalo tedy více než deset let, než se iTunes a prodej digitální hudby s výběrem ze slušně reprezentativního světového katalogu dostaly do Česka. Taková časová ztráta v internetovém podnikání, kde vývoj pádí dopředu šíleným tempem, by všude jinde znamenala posměch a neúspěch podnikatele – ne však v hudbě.

Jiří Hlavenka

7. 10. 2011 6:30
Doba čtení: 8 minut

MusicJet a iTunes versus Uložto

Patnáct let Česko prodej digitální hudby vlastně míjel. Až letošní podzim přinesl start dvou nejočekávanějších projektů: iTunes Store a MusicJetu, první s podporou Apple, druhý pod patronátem OSA.

Patrick Zandl

4. 10. 2011 6:30
Doba čtení: 7 minut

MusicJet: známe ceny!

Prodej digitální hudby dostává v česku záhy po spuštění iTunes Store dalšího koně. Je jím MusicJet, společný projekt velkých vydavatelů, OSA a Bald Brothers, podporovaný Seznamem a Evropou 2, tedy Lagardere. A jaké jsou podmínky? MusicJet Raz, dva je zdarma, v průběhu poslechu se ale zobrazují bannery a hudba je streamovaná, nelze si ji uložit u sebe na počítači. Můžete si ale vytvářet vlastní playlisty. Update: nejenom bannery, ale i zvuková reklama. Tu bude prodávat Evropa 2. Audioreklama…

Patrick Zandl

3. 10. 2011 14:56
Doba čtení: 1 minuta

Seznam spouští online hudbu přes MusicJet zdarma

Jak se dostane dnes startující služba MusicJet k uživatelům? Zřejmě především skrze partnerství se Seznamem. Samotná služba ještě oficiálně neběží, ale na Seznamu již najdete možnost stáhnout si software a začít MusicJet používat. MusicJet je hudební aplikace – přehrávač, který vám umožní přístup k více než 1.500.000 skladbám. Po nainstalování vyplníte své uživatelské jméno a heslo, které jste si zvolili a otevře se vám okno aplikace, která zároveň slouží jako přehrávač skladeb.

Patrick Zandl

3. 10. 2011 14:09
Doba čtení: 1 minuta