Hlavní navigace

Na Eurovision Song Contest nás bude reprezentovat Gabriela Gunčíková

11. 3. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Eurovision
AKTUALIZOVÁNO, UVNITŘ VIDEO – Na 61. ročníku prestižní evropské soutěže ve Stockholmu bude Českou Republiku zastupovat Gabriela Gunčíková se soutěžní skladbou I Stand.

AKTUALIZOVÁNO, 11:45 hod.: doplněni autoři písně, složení poroty a připojeno video.

Pětičlenná porota společně s Českou televizí letos vybrala zpěvačku známou účastí v televizní soutěži Česko Slovenská Superstar. Ze všech došlých písní se jí totiž nejvíce líbila skladba I Stand irsko-švédského tria, které má se psaním skladeb pro Eurovizi bohaté zkušenosti.

Zpěvačka, která se se svým debutovým albem Dvojí tvář dostala, podle Wikipedie, hned po prvním týdnu prodeje mezi TOP 10 nejprodávanějších alb v Česku, k tomu řekla: Pro mě je to především velká čest. Tato soutěž má skvělou historii a je to jediný projekt na světě takového rozměru, který se zaměřuje na hudební klání zemí celé Evropy. Je to jako evropský pohár ve sportovních soutěžích, ale tady se jedná o nejlepší píseň a její prezentaci.

Gabriela Gunčíková na módní přehlídce ve Znojmě, 28. srpna 2011.
Autor: Radka Tomášková

Gabriela Gunčíková na módní přehlídce ve Znojmě, 28. srpna 2011.

Los určil, že si reprezentant České republiky zazpívá v semifinále, které proběhne 10. května. Konkurovat nám bude Arménie, Ázerbájdžán, Bosna a Hercegovina, Černá Hora, Estonsko, Finsko, Chorvatsko, Island, Kypr, Maďarsko, Malta, Moldávie, Nizozemí, Rakousko, Rusko, Řecko a San Marino.

Gabriela Gunčíková tak v rámci soutěže vystoupí hned během prvního semifinálového večera. Ten podle oznámení České televize mohou diváci v přímém přenosu sledovat na obrazovkách ČT 2. Další přímý přenos bude k vidění 12. května opět na obrazovkách ČT 2, finále pak v sobotu 14. května odvysílá ČT 1.

Na zprávu nás upozornil a odkaz na ukázku části skladby, kterou najdete zde, nám poslal čtenář s nickem Pitbull2424. Děkujeme!

Doplněno po obdržení tiskové zprávy (čas aktualizace výše):

Složení poroty: hudební publicisté Honza Dědek a Jaroslav Špulák, zpěvák a hudebník Michael Kocáb, hudební skladatel a producent Jan Maxián a skladatel a účastník minulého ročníku soutěže Eurovize, Václav Noid Bárta.

Cloud23

Píseň „I stand“: hudba – Christian Schneider, Sara Biglert; text – Aidan O´Connor; zpěv: Gabriela Gunčíková.

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).