Hlavní navigace

Na majitele DAB přijímačů v bavorském příhraničí čeká další rozšíření nabídky

24. 2. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ VIDEO – egoFM se orientuje především na žánry, jako jsou R’n’B, Hip Hop, Rap, Reggae, Alternative Rock nebo Brit Pop. Doposud bylo šířeno na satelitu Astra a z některých VKV vysílačů.

Majitelé digitálních rozhlasových přijímačů (DAB/DAB+) žijící v blízkosti bavorských hranic se mohou v dohledné době těšit na další rozšíření programové nabídky z této německé spolkové země. Bavorský regulátor BLM, tamní obdoba Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), udělil licenci na tento způsob distribuce signálu společnosti Radio Next Generation GmbH & Co. Ta je provozovatelem mnichovské rozhlasové stanice egoFM. Doposud tento okruh vysílal prostřednictvím satelitu Astra a z některých VKV vysílačů.

CIF23

NEPŘEHLÉDNĚTE: V Bavorsku začne vysílat digitálně nové oldies rádio, chybět nebude ani na satelitu

Licence pro digitální rozhlasové vysílání se týká konkrétně lokalit Augusburg, Ingolstadt, Norimberk a Mnichov. Právě díky poslednímu zmiňovanému stanovišti bude možné její signál zachytit také na území České republiky, konkrétně v části západních a jižních Čech. egoFM vysílá 24 hodin denně a je orientována především na mladé posluchače žijící v městech. Pro svůj playlist čerpá z přibližně sedmi tisíc hudebních titulů, konkrétně žánrů jako jsou R’n’B, Hip Hop, Rap, Reggae, Alternative Rock, Brit Pop nebo klubová scéna.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).