Hlavní navigace

Na majitele DAB přijímačů v bavorském příhraničí čeká další rozšíření nabídky

Lukáš Polák

UVNITŘ VIDEO – egoFM se orientuje především na žánry, jako jsou R’n’B, Hip Hop, Rap, Reggae, Alternative Rock nebo Brit Pop. Doposud bylo šířeno na satelitu Astra a z některých VKV vysílačů.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Majitelé digitálních rozhlasových přijímačů (DAB/DAB+) žijící v blízkosti bavorských hranic se mohou v dohledné době těšit na další rozšíření programové nabídky z této německé spolkové země. Bavorský regulátor BLM, tamní obdoba Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), udělil licenci na tento způsob distribuce signálu společnosti Radio Next Generation GmbH & Co. Ta je provozovatelem mnichovské rozhlasové stanice egoFM. Doposud tento okruh vysílal prostřednictvím satelitu Astra a z některých VKV vysílačů.

tip email_nove

NEPŘEHLÉDNĚTE: V Bavorsku začne vysílat digitálně nové oldies rádio, chybět nebude ani na satelitu

Licence pro digitální rozhlasové vysílání se týká konkrétně lokalit Augusburg, Ingolstadt, Norimberk a Mnichov. Právě díky poslednímu zmiňovanému stanovišti bude možné její signál zachytit také na území České republiky, konkrétně v části západních a jižních Čech. egoFM vysílá 24 hodin denně a je orientována především na mladé posluchače žijící v městech. Pro svůj playlist čerpá z přibližně sedmi tisíc hudebních titulů, konkrétně žánrů jako jsou R’n’B, Hip Hop, Rap, Reggae, Alternative Rock, Brit Pop nebo klubová scéna.