Hlavní navigace

Na Slovensku startuje nová FTA sportovní televize 213

 Autor: 213
Podle informací serveru Mediálně.sk by měla na začátku října začít na Slovensku vysílat nová sportovní televize 213.
Jan Brychta 26. 9. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Za novou slovenskou sportovní televizí 213 (název má symbolizovat stupně vítězů) stojí podle serveru Mediálně.sk společnost Elements Channel. Ta vznikla letos v lednu a jejími majiteli jsou podle obchodního rejstříku bývalý motocyklový závodník Vladimír Častka, který by měl být i hlavním investorem, a herečka Viola Mariner. Oba figurují i ve společnosti Elements Production.

Šéfredaktorem televize, která chce vysílat free-to-air, by měl být René Stern, který přišel z televize Digi Sport. Na stanici bude působit i marketingová manažerka Adriana Hosťovecká, taktéž známá ze stanice Digi Sport. Nová televize sídlící v Šamoríně by měla zahájit vysílání na začátku října.

MIF obecny

Podle všeho by 213 měla vysílat i nejvyšší slovenskou fotbalovou ligu, server Mediálně.sk odkazuje v této souvislosti na rozhovor s ředitelem Únie ligových klubov Michalem Mertinyákem pro web Fortunaliga.sk, ve kterém zaznělo, že domáci futbal bude vysielať aj tretia televízia.

Kanál 213 by se měl objevit v platformách Nová Digi TV SK, Magio Sat a freeSAT od 1. října, zkušební vysílaní začalo 24. září. Zatím je ale ještě na Satelite Thor 6 nebo Intelsat 10–02 v nedohlednu…