Hlavní navigace

Na uživatele MySpace a Facebooku útočí nový červ

14. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Laboratoře Kaspersky Lab odhalily dva nové červy označované jako Networm.Win32.Koobface.a a Networm.Win32.Koobface.b, na které by se měli dát pozor především uživatelé komunitních serverů MySpace a Facebook. Šíří se prostřednictvím spamu na dvojici nejnavštěvovanějších komunitních služeb, které používají miliony uživatelů po celém světě. Návnady obvykle obsahují anglické texty typu Paris Hilton Tosses Dwarf On The Street nebo Hello; You must see it!!! LOL. My friend catched you on hidden cam.

Laboratoře Kaspersky Lab odhalily dva nové červy označované jako Networm.Win32­.Koobface.a a Networm.Win32­.Koobface.b, na které by se měli dát pozor především uživatelé komunitních serverů MySpace a Facebook. Šíří se prostřednictvím spamu na dvojici nejnavštěvova­nějších komunitních služeb, které používají miliony uživatelů po celém světě. Návnady obvykle obsahují anglické texty typu Paris Hilton Tosses Dwarf On The Street nebo Hello; You must see it!!! LOL. My friend catched you on hidden cam.

KL24

Odkazy vedou na stránky s ruskou či polskou národní doménou (.ru nebo .pl), které mají v části adresy uveden text youtube. Na uživatele čeká nastrčené online video, ovšem při pokusu o spuštění přehrávání je uživatel vyzván k instalaci poslední verze Flash Playeru. Místo něj je však instalován malware. Před měsícem jsme vás informovali o havěti pokoušející se šířit podobným způsobem.

Infikovaný počítač se zapojí do botnetu, který je zatím zneužíván pro infikování dalších počítačů prostřednictvím profilu a seznamu přátel uživatele napadeného počítače na MySpace či FaceBooku. Uživatelé jsou naneštěstí velmi důvěřiví, pokud zprávy na serverech sociálních sítí mají jako autora uvedeného někoho z jejich přátel. Pravděpodobnost, že uživatel klepne na odkaz tohoto typu, je proto velmi vysoká, uvedl Alexander Gostev, Senior Virus Analyst společnosti Kaspersky Lab. (Tisková zpráva)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).