Hlavní navigace

Kdo zvítězí v Křišťálové Lupě 2014? Sledujte online přenos

Redakce

V pražském Divadle Archa probíhá vyhlášení vítězů letošního ročníku Křišťálové Lupy. Slavnostní večer můžete živě sledovat v přenosu na YouTube.

Vyhlášení výsledků devátého ročníku Křišťálové Lupy se tematicky nese v duchu táborových ohňů, zalomených palců a vlajky, která vzhůru letí.

„Scházíme se tu každý rok při výročí indiánského Dne VVV. Vopravdu Velkýho Vohniště. Scházíme se u něj, abychom z našeho středu vybrali ty, kteří v uplynulém roce prošli velkou zkouškou,“ komentuje téma dnešního večera jeden z moderátorů Ján Simkanič.

Letos poprvé mohou vyhlašování sledovat i lidé, kteří nejsou fyzicky přítomni: vysíláme totiž přímý videopřenos přes YouTube:

V letošním ročníku se soutěžilo v celkem čtrnácti kategoriích – v sedmi hlasovala veřejnost, v druhé polovině určila pořadí odborná porota.

Našli jste v článku chybu?
18. 11. 2014 22:50
Radouch (neregistrovaný)

Vyhraje opět iDnes křišťálovku? Nebo bude zas potřeba někoho na poslední chvíli vyloučit a uškodit tak Romům a pomocí těm, kdo na nich parazitují? Asi ani nedospím... #necyklopedie

23. 11. 2014 0:58

Je to cena českého internetu, proto je v pravidlech napsáno, že jde o projekty a služby, které jsou pro české uživatele, a tudíž v češtině. Takže u Googlu se nedělá žádná výjimka - Google může být nominován (a také v minulosti byl) v jakékoliv kategorii, kde by to dávalo smysl - dříve vyhrával kategorii Vyhledávače. Ostatně Youtube také odešlo svého času s oceněním atd.

A obecně viděno - čistě "české" projekty, které by neobsahovaly žádný zahraniční kapitál a byly skutečně významné, takových ne…