Hlavní navigace

Nad ředitelem zpravodajství ČT se smráká, tvrdí Lidové noviny

16. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

16. 2. 2010

Deník Lidové noviny dnes přichází s informací, že současný ředitel zpravodajství České televize Milan Fridrich by mohl na této pozici brzo skončit. Chystaný krok souvisí se změnami, které chystá ve veřejnoprávním médiu generální ředitel Jiří Janeček. O tom, že mám být sesazen, jsem samozřejmě slyšel, a to hned z několika kruhů, uvedl sám Fridrich, ale dodal, že si počká na definitivní návrh Janečka.

V souvislosti s jeho nástupcem se spekuluje o Romanu Bradáčovi, bývalém zpravodaji ČT ve Spojených státech a současném šéfovi kanceláře generálního ředitele. Jiří Janeček v současné době dokončuje restrukturalizaci veřejnoprávní České televize, svou vizi má Radě ČT představit do začátku března. Jméno Bradáče jako Fridrichova nástupce potvrdil také poslanec a mediální expert občanských demokratů Petr Pleva. Žádné jiné jméno jsem v té souvislosti nezaslechl, potvrdil Pleva. Pravdivost informace nevylučuje ani předseda radních Jiří Baumruk, který však prozatím hovoří o neoficiální informaci a spekulacích.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.