Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Nákupy v zahraničí podraží kvůli DPH od Martin Vyleťal - Netuším, co myslíte slovem dřív, ale co si...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 24. 11. 2010 13:02

  Martin Vyleťal

  Netuším, co myslíte slovem dřív, ale co si pamatuji, tak ještě před zvýšením bezcelního limitu na 150 EUR jsem dostal do schránky oznámení, že mně dorazila zásilka ze zahraničí a mám si ji vyzvednout na vyclívací poště a uhradit clo a DPH. Myslím, že dnes to funguje podobně. Můžete ale dát někomu plnou moc a ten za vás všechny formality vyřídí. Dělají to tak například i některé poštovní společnosti.

  24. 11. 2010 13:08 redakčně upravil Martin Vyleťal, důvod: Odstranění chyby.
 • 30. 11. 2010 8:41

  Mickey Mouse (neregistrovaný) ---.rect.muni.cz

  Souhlasím. Loni jsem obdržel balíky až do domu a mohl jsem si vybrat, jsetli uhradím clo dobírkou, nebo přiloženou složenkou. Hradil jsem dobírkou, protože jsem to chtěl mít z krk, navíc někteří pošťáci mi to odmítali bez zaplacení cla předat. Pak se mi to ale zkomplikovalo, protože platba nedošla celníkům a za měsíc mi došel dopis rozící exekucí. Pošta se tvářila, že jim ji nepředal doručovatel a jde o ojedinělý případ, jaký se ještě nestal, ale celníci mi říkali, že v poslední době pošta často někde zašantročí peníze a drží je na účtech s tvrzením, že není zřejmý účel platby. Dalším problémem bylo, že všechny balíky měly být vlastně bezcelní, ale nějaký tupý pošťák v zemi odeslání na ně vyplnil absurdně vysokou hodnotu a zfalšoval podpis odesílatele. Nakonec jsme si s celníky vše vysvětlily, musím ocenit jejich vstřícný a rozumný přístup. Což bohužel nemůžu říct o poště - ani české, ani zahraniční.

 • 24. 11. 2010 9:23

  AAA (neregistrovaný) 62.168.56.---

  je skutecne mozne jen na vyclivaci poste? Nefungovalo to driv tak, ze balik prisel z te posty na dobirku, coz bylo to DPH a clo k zaplaceni?

 • 24. 11. 2010 14:58

  Petr (neregistrovaný) 88.146.190.---

  V současnosti tě celnice vyzve abys nějak věrohodně doložil cenu zásilky (třeba výpis z PayPalu), podle toho ti dopočítají DPH a balík ti pak následně pošlou na dobírku.

 • 24. 11. 2010 17:44

  Lopo (neregistrovaný) ---.direct.cz

  Mam ted cerstvou zkusenost s nakupem iPhone 4 z ebaye. Soucasti zasilky z USA byla kopie ceny z eBaye a podle ni mi celnici spocetli DPH a zapsali na to prilozenou slozenku. Pak to dal predali Ceske poste a ta po me chtela zaplatit jen prilozenou slozenku. Dokonce to bylo videt i na online trackingu, kde byla zminka o vymerenem clu a slozence.

 • 24. 11. 2010 19:04

  mystery (neregistrovaný) ---.93.broadband6.iol.cz

  Mohu se zeptat,kolik jste zaplatil(a) ,celníci mi drží iPhone4 a má mi přijít vyjádření,tak aby mě neranila mrtvice.Děkuji

 • 3. 12. 2010 10:35

  Kajda (neregistrovaný) ---.clnet.cz

  Když zaplatíš bankovním převodem na příslušný účet celního úřadu, tak to jde přes tvoji banku a ne přes poštu. Celní úřady už mají k tomu účelu zřízené í bankovní účty a postup při platbě viz odkaz.

  Jak správně zaplatit daň finančnímu a celnímu úřadu
  http://www.businessinfo.cz/cz/clanek/dane-ucetnictvi/jak-spravne-platit-dan-financnimu-uradu/1000465/51946/

 • 25. 11. 2010 0:24

  Kajda (neregistrovaný) ---.clnet.cz

  Není třeba plná moc, leda v případech kdy je adresát nesvéprávný nebo fyzicky neschopen vlastního jednání.za účelem vyřízení dané záležitosti.

  Podle připravované novelizace zákona o DPH provádí výběr CLA i DPH u dováženého zboží celní úřad, tak ať si sakra ty úřednické makovice na celní správě udělají oficiální bankovní účet, na který to budou všichni posílat.

  Pak když přijde zásilka a oni budou chtít doložit doklady tak ať kontaktují adresáta dopisem nebo emailem, který si každý občan bude moci na celní správě zaregistrovat zcela zdarma a bez nutnosti mít kvůli tomu vlastní elektronický podpis a v tom dopise celní úřad pak uvede číslo toho bankovního účtu, kód banky a variabilní symbol dle spisové značky řešeného celního případu a podle těch údajů si pak každý zaplatí dle následně stanovené výše částky za CLO a případně DPH, kterou adresátovi celní správa po doložení dokladů sdělí. Přitom by měla být pro adresáta platba složenkou i bankovním převodem pro tyto účely osvobozena od jakýchkoli poplatků pošty i bank, aby tím adresátovi nevznikaly zbytečné náklady navíc. Ten kdo má účet a elektronické bankovnictví by to zaplatil v klídku z domova a jiní třeba na poště složenkou. Jakmile by naběhla na účet celní správy platba tak by podle variabilního symbolu poznali, o který případ se jedná a zásilku by uvolnili což znamená, že by zásilka pokračovala cestou k adresátovi tak jako by nebyla celním úřadem pozdržena.

  To, že zásilka byla pozdržena je věc vyplývající ze zákona, ale tím současně platí i to, že dopravce např. Česká pošta díky tomu pozdržení zásilky defacto nesplnil zaplacenou službu doručení zásilky adresátovi. Takže poté co celní úřad zásilku po naběhnutí platby DPH na jeho účet uvolní tak má být zásilka celním úřadem předána dopravci, který by ji tak jako tak doručoval adresátovi pokud by vůbec nebyla pozdržena a tento dopravce následně naplní původní zaplacenou službu tím, že zásilku doručí adresátovi.