Hlavní navigace

Napjaté vztahy mezi Radou ČRo a bývalým šéfem Rozhlasu Duhanem pokračují

Lukáš Polák

UVNITŘ DOKUMENT – „Předsednictvo Rady ČRo i další členové rady pokládají výroky Petera Duhana za nepodložené,“ uvádí v oficiálním stanovisku kontrolní orgán instituce.

Doba čtení: 2 minuty

Nepříliš přátelská atmosféra mezi radními Českého rozhlasu a bývalým generálním ředitelem veřejnoprávního média Peterem Duhanem pokračuje i po jeho odchodu z funkce. Radní Českého rozhlasu rozhodli o tom, že Duhan porušil zákon, když v instituci zaměstnával svého syna, což bylo v rozporu se zákonem. Ten se rozhodl veřejnoprávní médium oficiálně opustit nikoliv z tohoto důvodu, protože s rozhodnutím radních nesouhlasil, ale ze zdravotních důvodů, které mu bránily v této funkci. Jak uvedl v rozhovoru pro Newsroom ČT 24, ze strany některých radních na něj byl vyvíjený tlak. To ale zástupci Rady odmítají.

K TÉMATU: Bývalý šéf Českého rozhlasu Duhan porušil zákon, hřešili i bývalí radní

Předsednictvo Rady ČRo i další členové rady pokládají výroky Petera Duhana za nepodložené. To, co P. Duhan označuje za tlaky, byla standardní kontrolní činnost, které se rada a její Dozorčí komise mají věnovat, uvedlo v tiskové zprávě z pondělí 7. prosince předsednictvo Rady ČRo, do jehož čela usedl nově Petr Šafařík. Pod stanoviskem jsou taktéž zmínění další členové kontrolního orgánu. V případě, že Peter Duhan bude podle radních v nepravdivých výstupech proti Radě ČRo vystupovat, ta je připravena se bránit. Jednou z možností je zbavit Dozorčí komisi mlčenlivosti.

ČTĚTE TAKÉ: Duhanova personální politika škodila Českému rozhlasu, vyčítají mimo jiné odbory

MIF18 tip v článku ROSA

Dozorčí komise se podle předsednictva Rady Českého rozhlasu dlouhodobě snaží plnit svoji roli, naopak byla vystavena ze strany předchozího vedení ČRo rozmanitým formám odmítání, průtahů a dalších forem komplikací ve věci součinnosti. Jako příklad uveďme to, že některé materiály, u nichž chtěla DK posoudit efektivnost vynaložených prostředků, dostala od vedení ČRo začerněné z více než 90 %, konstatuje v oficiálním stanovisku Rada. Český rozhlas v současné době vede coby prozatímní generální ředitel Karel Zýka, který by chtěl od příštího roku získat řádný mandát, a proto se přihlásil jako jeden z kandidátů na tuto funkci.

03526421 by Lukáš Lucky Polák

Našli jste v článku chybu?