Hlavní navigace

Nástupce Jany Kasalové v ČT zároveň působí v soukromé produkční společnosti

12. 6. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ FOTO Jan Maxa figuruje ve společnosti Logline Production, která vyrábí televizní pořady a reklamu. Ve stejné firmě je i bývalý šéf výroby Novy Petr Erben.

Ve střetu zájmů se patrně ocitne Jan Maxa, kterého chce generální ředitel České televize Petr Dvořák dočasně pověřit vedením ředitelství vývoje programových formátů po odcházející Janě Kasalové. Maxa totiž zároveň působí v soukromé produkční společnosti Logline Production, která se zabývá výrobou televizních pořadů a reklam. Obdobný problém měla v minulosti i Kasalová, která musela kvůli ČT ukončit svoje angažmá ve vlastní konzultační firmě Casteam.

K TÉMATU: Ředitelka vývoje programových formátů Jana Kasalová odchází z České televize

Maxa je už nyní šéfem projektu zavádění nově vytvořených tvůrčích producentských skupin ČT, jejichž prostřednictvím se budou na Kavčí hory dostávat nové programové projekty. Ve firmě Logline Production s ním působí i bývalý ředitel výroby televize Nova (a sesterské Markízy) Petr Erben, který byl i ředitelem produkční společnosti Media Pro Pictures, výrobce veškeré původní tvorby Novy kromě zpravodajství a aktuální publicistiky. Dalším představitelem firmy je producent Petr Nezval.

„Veškeré aktivity mimo ČT, které by mohly znamenat střet zájmů, byly ze strany Jana Maxy, pověřeného výkonem funkce ředitele vývoje pořadů a programových formátů ČT, neprodleně ukončeny,“ odpověděla na dotaz serveru DigiZone.cz mluvčí ČT Michaela Fričová. Maxa však ještě dnes figuroval na webu Logline Production (viz screeshot).


Repro: DigiZone.cz

Vizitka Jana Maxy na internetových stránkách společnosti Logline Production

Logline Production se charakterizuje jako „full-servisová produkční společnost“. „Tvoříme vlastní obsah a poskytujeme produkční služby v oblastech filmové a televizní tvorby a v reklamě. Máme vlastní vývoj a produkční zázemí. Jsme orientováni na výsledek a na spokojenost klienta – ať už je to vysílatel televizního programu nebo zadavatel reklamy. Tým Logline tvoří stále rostoucí skupina silných producentských osobností se zkušenostmi a prokazatelnými úspěchy v oboru,“ píše o sobě firma na svém webu.

UXD

Jan Maxa působil v době ředitelování Petra Dvořáka na Nově, kde byl šéfem vývoje nových programů a jako kreativní producent se podílel například na seriálu Okresní přebor. Stejně jako Erben krátce působil ve stejné pozici i ve slovenské televizi Markíza, kterou s Novou pojí stejný majitel, mediální skupina CME. Na webu produkční společnosti Logline Production je u jeho vizitky přímo zmíněno, že nyní řídí vývoj programových formátů v ČT. Z trojice producentů je Maxa na webu označen jako kontaktní osoba, včetně mobilního telefonu.

Maxa však podle obchodního rejstříku nevlastní ve firmě žádný podíl. Třetinu Logline Production ovládá od letošního února Petr Erben, který je zároveň jedním z jednatelů, dvě třetiny patří druhé jednatelce Martině Maternové. Společnost vznikla loni v květnu.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.