Hlavní navigace

Názory k článku Nejposlouchanější jsou opět Impuls, Evropa 2 a Frekvence 1

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 6. 11. 2009 11:41

  Uživatel zvolil pěknou přezdívku
  Asi nejde o to, aby jsi zapnul rádio a stanice hrála super pro tebe ale o to, aby všechny komerční rádia nehrály to samý a ČRo nemlel kolovrátek starejch sr...

  Mezi hlavními komerčními stanicemi je úplně jedno, co pustíš. Liší se to jen blekotáním strašně vtipných a happy moderátorů.

  Osobně, 90% mého poslouchání rádia jsou internetový rádia (co hrajou, ne kopie normálních) a 10% ČRo cestou do práce.
 • 6. 11. 2009 10:46

  bez přezdívky
  Ono je to dnes tak, že je jedno, která rozhlasová stanice vítězí a která upadá. Všechny (až na výjimky) jsou totiž stejné či hodně podobné. A to mě mrzí nejvíc. Dvacet let po pádu železné opony jsem si myslel, že budou mít posluchači více vytříbený vkus, protože jaký je stav nyní odpovídá požadavkům posluchačů. Zajímavých stanic je dnes jako šafránu. Nechci jmenovat, každý to chápe. Dnešní posluchač má na výběr pouze ze dvou možností - buďto si v autě pustit rádio (tipuji, že nejvíce posluchačů rádia jsou ti v autě)a jít houfně s proudem (a v skrytu duše být nasraný, co to ten dramaturg zase vybral za muziku či pořad), nebo si pustit CD nebo MP3 a být tam, kde chceme být. Je to stejné, jako u televize, i když zde si myslím, že jsme na tom drobet lépe, zde jsou již žánrově vyhraněné a velice zajímavé stanice na denním pořádku.
 • 8. 11. 2009 14:25

  bez přezdívky
  To nebylo moc vtipný.
  Wave nevysílá nikde na FM !
  D-Dur nevysílá nikde na FM ! Vysílá na FM, Classic FM, ale to má frekvenci snad už jenom v Praze !(I když jich dřívě mělo více. Vltava je sice dostupná všude, ale to je sice stanice, která hraje , taky vážnou hudbu, ale nehraje vážnou hudbu-nonstop, protože hraje i rozhlasové hry a jazz a alternativu a jiné věci, takže není stanicí vážné hudbu, ale stanicí kulturní, což je rozdíl. Takže se dá s klidným úsměvem říci, že vážná hudba v ČR, dostupná není. Tedy pokud člověk nebydlí v Praze anebo nepoužívá k poslechu rádia přijímač DVB-S/T/C.)
  Proglas-specifická náboženská stanice, která si hledí vysílání pro své ovečky a je zcela zbytečné o ní hovořit, ateistům její vysílání většinou vůbec nic neříká a není pro ně určené, když by tam mluvili hotentótsky mělo by to asi zhruba stejný efekt, naprostá většina lidí ani neví, že to vysílá nebo se tomuto vysílá zdaleka, raději vyhýbají aby se z toho náhodou nenakazili.
  Kiss a E2 samozřejmě jsou sobě, zcela podobnými kolovrátky a takových kolovrátků zcela shodného typu, je absolutní většina. Namátkou třeba Černá hora atd.
  Radiožurnál patří do jiného typu kolovrátku, kterých je o něco méně. Jsou to kolovrátky typu Impuls, Blaník apod. Radiožurnál je specifický tím, že do tohoto nejodpornějšího typu patří pouze jednou nohou, tedy tím, že je to zrůda, tedy míšenec, tedy paskvil, tedy chameleón, tedy mutant, tedy bastard, má ještě druhou nohu a to je kvalitní zpravodajství ČRo.
  Vyjímky, které hrají jinak a to slušně, jsou uvedeny zde
  http://home.tiscali.cz/~cb009902/
  Jsou to vyjímky rockové, folkové a alternativní.
  Nejsou tam uvedeny vyjímky dance jako DJ Radio A Helax, protože dance neholduji. Nic méně patří také mezi světlé vyjímky. Tak též patří mezi světlé vyjímky stanice Expres, která nehraje běžný pop, ale pop zajímavější, ovšem vysílá zase pouze v Praze. Na území ČR je více, nežli 60 rozhlasových stanici a naprostá většina patří mezi ony dva nejrozšířenější typy kolovrátků. Vyjímky se dají spočítat na prstech. Takže trochu málo, těch jiných, na takové množství stanic. A hlavně, ony jiné, jsou většinou dostupné, pouze v hlavním městě. Naprostá většina z nich, disponuje desetinou frekvencí, oněch kolovrátků. A i když některé mají i hodně vysílačů, jako Beat, třeba už 24, jejich výkony jsou např. o 200W, srovnej si s výkony vysílačů Impulsu, třeba v Pardubicích o 150KW. Takže situace je zatím stále zlá a kolovrátky stále, bohužel, několikanásobně převyšují, ty slušné v dostupnusti. Až nenormálně. Bohužel.
 • 6. 11. 2009 13:48

  Luboš (neregistrovaný) 217.64.2.---
  Jak jinak opět jsou na předních místech největší celostátní rádiový šity!Jenže taková anketa je tak na dvě věci protože regionální rádia nemají ani šanci se do předu nikdy podívat,musely by mít stejné podmínky jako ty zminované.
 • 6. 11. 2009 12:00

  Uživatel zvolil pěknou přezdívku
  No, :-) Blaník, hmm, ten tu nikdo nezmiňoval. Toho je škoda, je zabitej. Manželka ho ale poslouchá, vždycky když jsem pryč nebo když mi chce naznačit abych zmizel do jiné části domu. Přeci jenom tu jde o zdraví.
 • 8. 11. 2009 15:32

  bez přezdívky
  Všimni si, že jsem úmyslně použil slovo Kiss a nikoli slovo Kiss 98. Nechce se mi hledat, zda ten, komu jsi odpovídal použil Kiss nebo Kiss 98. Ale je tam malý rozdíl. Totiž Kiss 98 se liší od ostatních Kiss, tedy Hády, Morava, Publikum, Jižní čechy, Delta a Proton. U nás je z nich dostupné Kiss Delta a to tvrdím, že se od E2 nikterak zásadně neliší. I když Kiss 98 se dejme tomu liší. V důsledku, ale platí má věta, že Kiss se od E2 nijak více neliší. Protože je jich více, co se neliší. Liší se 98 a ještě možná jedno nebo dvě, ale to ani nevím z hlavy které, to bych si musel dohledat. Ale většina je velmi podobná.

  No a jsme přesně u toho. Většina rádií hraje pouze POP, kde má máš Folk, Jazz, Rock a další a další to za prvé.

  Za druhé a vídíš, že to víš a vidíš sám. Přesně tak Beatles vydali dost písniček a všechny jsou dobré, tak proč třeba F1 hraje snad jen 2 stále dokola ?

  Nedávno mě rozuřili na Hey. Zahráli Queen a ještě ten stejný den asi o 4 hodiny později úplně ty samé Queen. To je taky kapela, co vadala spoustu desek a taky jsou všechny jejich písničky dobré.

  Tak kurva a to už budu fakt sprostej. Když někdo vyrobí za život 15 desek např. na každé má 10 písniček. Což je celkem cca 150 písníček. Z toho třeba 4 se vážně nepovedly. Tak i tak je 146 skvělých písniček. Tak jaký buran tady a jakým právem buranů rozhoduje o tom, že bude hrát jen ty dvě o kterých ví, že je ti čeští burani, pro které má hrát,opravdu znají.

  To je fakt buranov. A přesně v tomhle tady žijem. Bohužel ještě 20 let po revoluci a ještě si ten buranov obchodně zdůvodní a vypočtou a udělaj si na to doktrínu a zákony
  a řeknou, že to burani chtěj.

  Nevím v čem zrovna by měl být Revolver propadák. Tuším, že tehdy procházeli obdobím se zájmem o indickou hudbu a je to skvělá deska, cituji z Wikipedie pro buranov:

  ,,Revolver je v oficiální britské diskografii sedmé album hudební skupiny The Beatles. Bylo vydáno 5. srpna 1966. Ve Spojeném království se udrželo sedm týdnů na prvním místě žebříčku, v USA pak týdnů šest. Album je velmi ovlivněno zájmy, kterým jednotliví členové propadli v době, kdy si mohli po desce Rubber Soul a následném turné dopřát tři měsíce odpočinku. McCartney se začal zajímat o klasickou hudbu, což se na albu projevuje zejména ve skladbách Eleanor Rigby a For No One (po vydání alba začíná McCartney psát i hudbu k filmu The Family Way). Harrisonovým zájmem byla hudba indická (poprvé se s ní seznámil na soundtracku k filmu Help!) a na albu se tento vliv projevuje ve skladbě Love You To. Lennon v té době experimentuje s LSD a své pocity a myšlenky zaznamenává ve skladbách Tomorrow Never Knows, She Said She Said nebo I'm Only Sleeping. Kvůli exotickým vlivům, zvukovým experimentům (pouštění nahrávek pozpátku, efekty s magnetofonovými smyčkami a nahrávacím zařízením) a nejednoznačným textům bývá Revolver považováno za jedno z prvních psychedelických alb vůbec. Z období natáčení pochází ještě dvě písně, které na albu nejsou, Paperback Writer a Rain. Tyto dvě písně společně vyšly na singlu. Druhým singlem jsou písně z alba, Eleanor Rigby/Yellow Submarine."
 • 8. 11. 2009 16:05

  Uživatel zvolil pěknou přezdívku
  Příčinou dvou donekonečna omílaných písniček nebude jen tupost hudebního režiséra ale spíš ekonoma - minimalizace nákladů. Zaplatí práva za omezený vzorek skladeb neboť "masovému" posluchači je to stejně jedno. A ty omletý fláky se stejně ztratí mezi jingly a agresivní reklamou.

  Naštěstí je na internetu dost stanic, které hrajou pořád a bez keců. A když se začnou opakovat, stačí přeladit jinam. Zkoušeli jste třeba ruské New Clear Radio? http://ncradio.ru/en_index.html
  Dají se poslouchat dost dlouho, než začnou nudit a hrajou v 256Kbits. Tudy vede cesta z marastu českého rozhlasového trhu. Hlavně tam, kam nedosáhnou pražské vysílače a nabídka je omezená. Dneska si i mimo hlavní počítač hraju přes wifi mobil muziku z internetových rádií.
 • 6. 11. 2009 11:07

  Malata1
  Ještě vám tam chybí možnost, že posluchač s radostí zapne rádio a říká si jak to super hrajou. Vážně si nemyslete, že váš vkus je ten jediný správný.
 • 8. 11. 2009 18:29

  bez přezdívky
  Nezkoušel, ale díval jsem se na playlist a nevypadá to nejhůř. Abych se přiznal, tak v tomto mám docela solidní díru ve vzdělání, tedy ruské stanice moc neznám, možná to bude proto, že do nás rvali ruštinu ve škole, tak je mi ta řeč protivná, ale poslechnu až se k tomu dostanu. Z ruských znám jen tuhle http://ka.rzs.ru/ to bude takové asi známější... Ale možná to není špatný nápad, mrknu se tam po něčem, to tam tak vyvádí...
 • 8. 11. 2009 15:50

  bez přezdívky
  Já to ještě rozvedu. Já ti řeknu jakým právem vybírají jen ty 2. Je to právem těch estébáků a komančů a cenzurů, kteří se postarali o to, že jen na dvou nenašli ani ostrou muziku (aby to dělný lid náhodou k něčemu nekalému neevokovalo)ani jim tam náhodou nevadilo nějaké to slovíčku v textu, jako, že takové nežádoucí slovíčko dokázali najít i tam, kde vůbec nebylo...A tak jenom ty dvě mohly do komunistického rádia. A tak jenom ty dvě písničky, potom, český, komunistický otrok zná. Ale nevím, proč se má hrát pro něj, ještě po 20 letech ????? Už je tady snad dost dlouho svoboda na to aby se začali chovat normálně, ne ?
 • 8. 11. 2009 16:49

  bez přezdívky
  Strategii Kiss abych řekl pravdu jsem nikdy nepochopil. Oni měli pražské Kiss 98. Ten program pražského Kiss 98 hráli ještě na 3 dalších místech. V Liberci, Táboře a ještě jednom, nevím kterém. A tím, jak nakupovali, ostatní krachující stanice
  a rostla síť Kiss, tak na těch měli jiný a podle mého názoru tak 5x horší, vesnický program. A když to pak sloučili, všechno a dodělali, tak to totálně podělali, protože z důvodů, který jsem nepochopil a asi dodatečně ani nikdy nepochopím, pokud se je náhodou ještě vůbec někde dozvím. Tak na všechny stanice nasadili ten odporný venkovský program. Čímž podle mého názoru potratili úplně zbytečně své základní posluchače. Měli udělat zcela logicky opak a všude nasadit tehdy jednotně pražský program. A úspěch, jim dnes dokazuje Beat, kdy nikomu nevadí, že je to z Prahy, hlavně když je to poctivý rock. Prostě tehdy udělali životní chybu nebo botu. Pražský program byl správný. Asi příliš podléhali těm demagogickým vesnickým tlachům. No a prostě následoval logicky průser. Nikdo je už nechtěl. A oni nevěděli kudy kam. Minimálně 5x změnili kompletně programy u všech Kiss. Ale nikam to nikdy nevedlo. Až se z vedení Beatu dostal do čela Radio Investmens Martin Hroch a ten prosadil program decentralizace a každé Kiss samo na sebe se svým programem. A teprve tehdy v tomto stadiu, začali ti vesniční kočkopsi poskládání nákupy fungovat a teprve teď to dostalo smysl a začali konečně něco dělat. Takže to je asi tak momentálně nejlepší stadium Kissů. Nic z toho se nemuselo stát, když by tehdy nasadili všude pražský program. No jejich problém. Takže z toho vzniklo i to, že Praha nyní funguje jinak a na venkově fungují taky jinak, dle svobodné vůle. Ovšem není potom Kiss jako Kiss.
 • 6. 11. 2009 16:33

  Steve
  Nemyslím si, že by se všude hrál stejný kolovrátek. Např. srovnej Wave, D dur, Kiss 98, Evropu2, Radiožurnál, Proglas ..... To jen hluchej může tvrdit že je to všechno všude stejné :-)))
 • 8. 11. 2009 16:22

  Steve
  ANO, to vím, že se ty Kissy od sebe liší, proto píši pražskou 98. Když se chystal po Zlínském Publiku zahajovat Kiss Publikum, tak jsem se těšil, že to bude právě ve stylu Kiss98. No a ono nakonec houby :-( Takže docela zklamání. No a v Brně to samé ... :-( Mě se líbí hudba let 80. a 90. Že se nehrají všechny, to je fakt asi problém spíš fnancí, jinak nevím. Vždy se hrají jen hity daného období a po těch starších ani neštěkne pes, že .... To mě taky mrzí. Proto si zakládám svůj Jukebox v mp3 a tam mám vše a nic se (úmyslně) neopakuje když si to pustím.
 • 8. 11. 2009 14:59

  Steve
  Ale José .... já srovnával jen náplň rádií jako takových. Nebylo to srovnání a výběr jen z FM. I když také by se daly nalézt i v tom FM naprosto odlišné směry a naprosto odlišná zaměření. Takže nějaký stejný kolovrátek hledám docela marně :-) Jinak Kiss98 a Evropa2 mají teda dost hooodně odlišnou hudební náplň. Kdo tvrdí že je to stejné, tak teda nevím co si o něm myslet :-) Ale asi chápu, o jaký kolovrátek asi komu jde. Zřejmě ty stanice, které hrají pouze POP hity, že .... Jo, těch je pravda většina. Nějaké slabé písně třebas i těch nejslavnějších kapel asi nemá cenu ani hrát a to zcela chápu. Mě osobně by se také nechtělo do éteru vysílat samé nejslabší sračky a odpad co se kapelám spíš nepoved než poved. Neznám jedinou kapelu, která by složila pouze JEN samé dobré šlágry. Spíše dobré skupiny těch šlágrů mají více, než těch bezcenných, a slabé skupiny se proslaví třebas jen 3 písněmi a to ostatní nestojí ani za zmínku. Např. takovej slavnej Beatles má toliko hitů, ale i u nich se najdou naprosté propadáky - např. takovej Revolver a další spíš jen efekty, než skladby. Docela mě šokovalo, když jsem zjistil jakej propadák může pocházet ze slavné Beatles dílny. Jo, klidně může. Názvy dalších podobných propadáků neznám, ba ani nepotřebuji znát.