Hlavní navigace

Nekomentujte spor s RTA, vyzvala Prima exradního Štěpánka. Ten se jen směje

8. 12. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

8. 12. 2011

Advokátka Ludmila Kutějová, která zastupuje po právní stránce televizi Prima, vyzvala bývalého místopředsedu Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) a taktéž exčlena Rady Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Petra Štěpánka, aby se nevyjadřoval ke sporu s Regionální televizní agenturou (RTA) o připojování do vysílání české komerční dvojky. Narážela přitom na komentář, který Štěpánek poskytl v druhé polovině listopadu serveru Česká média.

DOKUMENT: Dopis advokátky Kutějové zastupující televizi Prima (PDF, 127 kB)

Štěpánek v rozhovoru mimo jiné uvedl, že Prima vymyslela na RTA podfuk, jak ji zamezit, aby do vysílání Regionální televizní agentura vstupovala. Prima převodem stávající licence na novou pro stanici Prima family získá možnost oproštění od lokálního vysílání, kterou pochopitelně využije. A právě tuto kličku nazval Petr Štěpánek oním podfukem. Toto tvrzení je zjevně hanlivé, není k němu žádný podklad a je zjevně způsobilým útokem na dobrou pověst mého klienta jako provozovatele televizního vysílání na základě udělených licencí, uvedla Kutějová.

KL22_nominace

K TÉMATU: Štěpánek z ČTÚ se obává možné arbitráže kvůli sporu Primy a RTA

Advokátka konstatuje, že Štěpánkovým cílem bylo Primu v očích veřejnosti poškodit. Kutějová dále v dopise popisuje, proč česká komerční dvojka Regionální televizní agenturu žádným způsobem nepoškozuje, a že pro ni není problém, aby vysílala jako samostatný subjekt. Na závěr dopisu pak zmocněnkyně Primy Štěpánka upozorňuje, že televize je připravena se svých práv domoci právní cestou. Štěpánek si však očividně z jejího vyjádření nic nedělá a v krátké odpovědi, kterou zveřejnil server Česká média, vzkázal pouze následující: Milá dámo, již dlouho mě něco tak náramně nepobavilo jako Váš dopis. (…) Pište mi častěji, rád koresponduji se zábavnými lidmi.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.