Hlavní navigace

Němci spustí v digitálním rozhlasu DAB a na internetu speciální rádio k Euru 2012

Lukáš Polák

Digitální rozhlas v Německu bude během Eura propagovat speciální fotbalové rádio. Posluchačům nabídne od 8. června do 1. července servis 18 hodin denně. Vysílat bude i na internetu.

Doba čtení: 1 minuta

Německé veřejnoprávní médium ARD, pod které kromě stejnojmenného televizního programu spadají také rozhlasové stanice, oznámilo, že v průběhu fotbalového Eura, která se letos koná v Polsku a na Ukrajině, spustí speciální rádio se zaměřením pouze na tento sportovní svátek. Stanice, jež bude vysílat v době od 8. června do 1. července osmnáct hodin denně, bude propagovat nejen samotné Euro, ale ARD zároveň poslouží i jako dobrá reklama na digitální rozhlas DAB.

ČTĚTE TAKÉ: Pokrytí rozhlasu DAB+ v Německu vzroste o další miliony lidí

Kromě šíření vzduchem si budou moci tuto stanici naladit také zájemci na internetu. Věříme, že stejně jako v minulých letech přineseme sportovním fanouškům skvělou nabídku. Tímto krokem chceme podpořit existenci digitálního rozhlasu a také budoucnost rádia, uvedl při této příležitosti šéf rozhlasové sekce WDR Wolfgang Schmitz. ARD Sportradio, jak je prozatím pracovně nazývána nová stanice, bude zachytitelná také na území České republiky. Z Drážďan bude s největší pravděpodobností vysílat v multiplexu na kanále 9C s programy veřejnoprávní MDR.

Našli jste v článku chybu?