Hlavní navigace

Netflix Recommended TV 2016. Za televizor „netflixovější“

4. 4. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Netflix
Před rokem vydal známý poskytovatel VoD svá doporučení pro nákup TV pro USA, resp. severoamerický region. Nyní ho rozšiřuje v podstatě na celý svět.

Stejně jako mapuje síťové připojení v zemích, kde působí (ISP Speed Index – pro Česko a Slovensko zatím nefunkční), má Netflix i program věnující se hodnocení chytrých televizorů, přes které je služba VoD (Video on Demand – video na vyžádání) nejčastěji spouštěna.

Cíl je v podstatě jasný: Logo „Netflix Recommended TV 2016“ má napomoci při nákupu, jinak řečeno má napovědět, který televizor (Smart TV) je pro zákazníka, a pro Netflix, tím nejvhodnějším. Pro letošní rok byla kritéria jednak upravena a jednak Netflix svá doporučení rozšířil na všechny země, ve kterých působí, což je nyní v podstatě celý svět; pár výjimek existuje, například Čína.

ČTĚTE TAKÉ: Netflix: kde není a třeba i jen tak nebude

Tygr a drak 2 – v čínských kinech úspěch, na Netflixu rozpaky

VoD služba ale v tiskové zprávě hovoří i o funkci „Instant On“ dovolující rychleji spustit TV, resp. ho rychleji připravit na využití nějaké IPTV/VoD služby (podotýkám, že za cenu značně zvýšené spotřeby v pohotovostním režimu), a také o něčem, čemu říká, „TV Resume“. Tato funkce má nejspíše zajistit jakýsi návrat k naposledy na Smart TV použité aplikaci.

A o jakých chytrých televizorech Netflix pro rok 2016 mluví, resp. je doporučuje? Uvádí dvě značky a pokaždé hovoří pouze o přístrojích s rozlišením Ultra HD:

BRANDstorming tip2

  • LG s operačním systémem WebOS 3.0 a
  • Sony s OS Android TV.

Konkrétně jde o modely LG UH6300, UH6500, UH7500, UH8500, UH9500 a G6, v případě Sony pak o řady X85D, X93D a X94D. Netflix však zdůrazňuje, že možná bude zapotřebí, na konkrétním trhu, najít nějaké podobné přístroje.

Zajímavé je, že pokud se podíváte na televizory doporučené v roce 2015 (ve zprávě se zdůrazňuje, že letošním požadavkům už nevyhovují), najdete tu ještě značky jako Hisense, Panasonic či Philips. Ten taktéž u svých Smart TV používá operační systém Android TV.

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).