Hlavní navigace

NKÚ zahájil kontrolu hospodaření Českého telekomunikač­ního úřadu

Martin Vyleťal

Pracovníci Nejvyššího kontrolního úřadu dnes spustili plánovanou kontrolu na ČTÚ. Zajímat se budou o peněžní prostředky, které regulátor vydává na svou činnost.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V budově Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) je v těchto dnech možné potkat pracovníky Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ). Ti totiž právě dnes zahájili v sídle regulátora kontrolu hospodaření. Informaci o oficiálním spuštění kontroly zveřejnil sám předseda ČTÚ Jaromír Novák.  

Podle tiskového mluvčího ČTÚ Martin Drtiny je kontrola součástí dlouhodobého plánu kontrolních akcí (č. 13/34).

Je zaměřena na peněžní prostředky vynakládané na úhradu nákladů z činnosti a vedle ČTÚ se zájem NKÚ v tomto směru vztahuje i na Český statistický úřad a Generální ředitelství cel, upřesnil důvody probíhající kontroly Drtina.

Jedná se o standardní kontrolu zařazenou do plánu kontrolní činnosti na rok 2013, uvedl Jaroslav Broža, ředitel odboru komunikace NKÚ.

root linux t

Kontrola je plánována do první poloviny příštího roku. Web NKÚ uvádí jako datum ukončení kontroly květen 2014.

V minulosti provedl NKÚ podobné kontroly i na ministerstvech průmyslu a obchodu, pro místní rozvoj, životního prostředí, ale také v resortech spravedlnosti, zdravotnictví a kultury. Kontroloři se v nich zaměřili na nákup materiálu, služeb či věcných darů.