Hlavní navigace

NKÚ zahájil kontrolu hospodaření Českého telekomunikač­ního úřadu

23. 9. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pracovníci Nejvyššího kontrolního úřadu dnes spustili plánovanou kontrolu na ČTÚ. Zajímat se budou o peněžní prostředky, které regulátor vydává na svou činnost.

V budově Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) je v těchto dnech možné potkat pracovníky Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ). Ti totiž právě dnes zahájili v sídle regulátora kontrolu hospodaření. Informaci o oficiálním spuštění kontroly zveřejnil sám předseda ČTÚ Jaromír Novák.  

Podle tiskového mluvčího ČTÚ Martin Drtiny je kontrola součástí dlouhodobého plánu kontrolních akcí (č. 13/34).

Je zaměřena na peněžní prostředky vynakládané na úhradu nákladů z činnosti a vedle ČTÚ se zájem NKÚ v tomto směru vztahuje i na Český statistický úřad a Generální ředitelství cel, upřesnil důvody probíhající kontroly Drtina.

Jedná se o standardní kontrolu zařazenou do plánu kontrolní činnosti na rok 2013, uvedl Jaroslav Broža, ředitel odboru komunikace NKÚ.

MMF tip early

Kontrola je plánována do první poloviny příštího roku. Web NKÚ uvádí jako datum ukončení kontroly květen 2014.

V minulosti provedl NKÚ podobné kontroly i na ministerstvech průmyslu a obchodu, pro místní rozvoj, životního prostředí, ale také v resortech spravedlnosti, zdravotnictví a kultury. Kontroloři se v nich zaměřili na nákup materiálu, služeb či věcných darů.

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).