Hlavní navigace

Názory k článku Nominace na Českého lva zveřejněny, dvě ceny už byly rozdány

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 24. 1. 2017 15:23

  bez přezdívky

  Nominace a tyátr kolem udílení mi připadá jako mnoho povyku pro nic.Umělci si tyto parády dělají pro své zviditelnění a nominace jsou jen zase za něco.Důležité snad je sledovanost a návštěvnost kin.Pokud je rozdíl ve sledovanosti a vítězích tak je něco špatně.Dělat filmy jen proto že jsou umělecky na výši a v kinech propadnou tak to se musím ptát proč to vlastně stvořili když to nikoho neosloví a na diváka nepůsobí.Jen to přinese prachy tvůrcům a o to asi hlavně jde.

 • 24. 1. 2017 20:19

  lkozakl

  Trojan si to zaslouží,nějak se profesionalizu­je,naopak Polívka se svým huhňáním je už za zenitem.

 • 24. 1. 2017 12:06

  David NoName (neregistrovaný) 95.85.240.---

  Budu se opakovat, ale "Já, Olga Hepnarová" je můj jednoznačný favorit. Upřímně jsem rád, že film pozitivně oslovil i mou, téměř o polovinu mladší, přítelkyni a dokonce i jednu ze dvou dcer, k tomu snímek "dostal" i mého tatínka, který též nepatří do skupiny fanoušků domácí tvorby.. Zmiňuji to důvodu věkového zásahu tohoto velmi povedeného drama. Naprosto vážně můžu říct, že je to i po mnoho letech "český" film, který už nějáký ten měsíc nemohu dostat z palice. A když už mne čteš, tak ti za odměnu prozradím, jak se dívám na další nominované snímky.
  1) Anthropoid - Tak určitě. Skvělá dobová atmosféra, true story, slušný výběr sympatických herců.
  2) Teorie tygra - dle mého přeceňovaný film. Scénář není ničím vyjímečný. Film drží nad mírným průměrem výkony Bartošky a Balzerové, kteří hrají svůj standart, což je u těchto dvou vždy o kvalitním herectví. Každopádně, příjemná, ničím neurážějící podívaná. Vidět podruhé ovšem nechci.
  3) Anděl Páně 2 - krom malé hrsty klasických českých pohádek, které pro mne mají své magické kouzlo, jsou Anděl Páně 1,2 a Sedmero krkavců zároveň jedinými zástupci velkého množství porevolučních pohádek, které si nechám líbit znovu a již nyní je rád zařadím mezi klasiku.
  4) Učitelka - nechci vidět
  5) Lída Baarová - Tohle se mi vůbec nelíbilo.
  6) Polednice - o zhlédnutí filmu jsem uvažoval, ale nějak se toho (nevím proč) bojím.
  7) Rodinný film - Těšil jsem se, viděl jsem a ihned jsem se zařadil do protiproudu té početné skupiny pozitivně hodnotících. Společně s filmem Ztraceni v Mnichově, je tak i Rodinný film filmem, ke kterému mám tak daleko, jak jen to je možné. Tohle ne.
  8) Masaryk - Tady budu svi*ně. Ačkoliv věřím, že může jít o kvalitní snímek, tak mne tématicky vůbec nezaujal. Možnost jej vidět, se nabízí pouze ve stavu, kdy budu na mol.
  Ceny jsem tedy rozdal, můžu si jít ohřát rajskou.