Hlavní navigace

Nová bezplatná satelitní platforma v Česku: diGITALlink

5. 10. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Logo satelitní digitální platformy DVB-S Autor: 115393
5. 10. 2006

Televizní diváci odkázaní na satelitní příjem českých televizních programů se už nemusí spoléhat pouze na paket Czechlink a placené služby UPC Direct a Digi TV. Bezplatný příjem českých kódovaných programů (s výjimkou Novy) jim nyní nabízí i služba diGITALlink, kterou na letošním veletrhu Invex představí společnosti Omko a Gital.

Pro příjem této platformy si musí divák pořídit satelitní komplet s dekódovacím systémem CryptoWorks a dekódovací kartu Gital. Tu musí do dvou týdnů registrovat a aktivovat na určité období. Samotná karta stojí 999 Kč, registrace na rok 200, na tři roky 500 a na neomezené období 1000 Kč. Divák poté může bezplatně přijímat stanice ČT 1, ČT 2, ČT 4 Sport, Prima a TV Noe. Za poplatek pak diGITALlink nabízí program CS Film.

MMF24

Platby za aktivaci karty nebo příjem placených kanálů probíhají pomocí tzv. diGITALkuponů, podobně jako u předplacených karet pro mobilní telefony. K dispozici jsou karty v hodnotě 200, 500 a 1000 korun. Pod stíracím polem je kód, který uživatel zapíše na www stránkách firmy Gital, uvede výrobní číslo karty a svoji adresu a karta je tímto okamžitě zaktivována na určené období, podle volby uživatele. Tento způsob aktivace karet bude i do budoucna výhodný zejména pro další programy a nové připravované služby diGITALlink, upozorňuje firma.

Platforma vysílá ze satelitu Astra 3A (23,5 st. východně), z něhož lze přijímat i další nekódované stanice v češtině a slovenštině, například zpravodajské kanály ČT 24 a TA 3 nebo hudební televizi Óčko. Naše nabídka zatím není kompletní. V současné době vyjednáváme s provozovatelem sportovního kanálu Galaxie Sport zařazení tohoto programu do naší nabídky. Do budoucna se naše nabídka bude rozšiřovat i o další žádané a zajímavé programy, slibuje Pavel Petráš ze společnosti Gital.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).