Hlavní navigace

Nova chce těžit z popularity Farmáře, od 25. června dá reality show Farma

10. 5. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ VIDEO Farmu paradoxně produkuje švédská společnost Strix Television, která patří majiteli Primy, mediálnímu koncernu Modern Times Group (MTG)

Úspěch druhé řady reality show Farmář hledá ženu, která na Primě family v přímém souboji poráží hlavní jarní hit Novy, pěveckou show Hlas Česko Slovenska, inspiroval Novu k protiútoku. Od pondělí 25. června nasadí do vysílání obdobně zaměřenou reality show Farma, kterou s úspěchem už v druhé řadě vysílá její slovenská sesterská televize Markíza. Podle serveru MediaGuru.cz odstartuje Farma v hlavním vysílacím čase od 20 hodin.

K TÉMATU: Nova zahájila castingy do reality show Farma, natáčet ji bude v létě

Od Novy to je několikanásobný protiútok proti Primě family. Právě v pondělí totiž Prima slaví úspěchy s druhou řadou Farmáře, která ale příští pondělí končí (po šest následujících pondělků Prima family ve stejném čase nasadí pořad Šéf na grilu se Zdeňkem Pohlreichem). Podobně laděný pořad by tedy mohlo přitáhnout publikum původního Farmáře. Navíc by také mohl odebrat část diváků seriálu Cesty domů, jímž Prima family v pondělí od 20 hodin vítězí nad nováckou Kriminálkou Anděl.

ČTĚTE TAKÉ: Na končícího Farmáře Prima family naváže Pohlreichovým Šéfem na grilu

BRANDstorming tip2

A do třetice by Nova mohla Farmou narušit i sledovanost nových dílů Šéfa na grilu, protože stopáž Farmy velmi pravděpodobně přesáhne až do jeho vysílacího času. MediaGuru.cz upozorňuje, že zatím není jasné, zda Nova novou reality show nasadí jen jeden den v týdnu, nebo se inspiruje u Markízy, která ji vysílá čtyřikrát až pětkrát týdně a dosahuje průměrného podílu 36 procent u publika ve věku od 12 do 54 let.

Vtipné je, že Farmu vyvinula a licenci pro tento formát prodává švédská společnost Strix Television, která patří spolumajiteli Primy, švédské mediální skupině MTG.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).