Hlavní navigace

Fanda už na tiskové konferenci nepřekvapil. V DVB-T ho nenaladíte

10. 7. 2012
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

Vysílání kanálu Fanda zahájí Nova Group tuto sobotu v 16 hodin dramatem německého válečného stíhače Manfera von Fichthafera Rudý baron.

Pozemní vysílání je drahé

Kanál Fanda bude šířen v rámci základních programových nabídek placených televizních služeb. Nebude chybět u kabelových ani IPTV operátorů a také na satelitu. Generální ředitel televize Nova Jan Andruško serveru DigiZone.cz řekl, že s šířením prostřednictvím pozemního vysílání zatím nepočítá. Andruško přiznal, že vysílání skrze DVB-T je pro Novu finančně náročné, ostatně jako pro každou televizní skupinu. Jednání ale podle jeho slov probíhají. Podle informací jde o provozovatele multiplexu 3 společnost Czech Digital Group, kterou stoprocentně vlastní České Radiokomunikace. Tato síť dříve trpěla nedostatkem zákazníků, ovšem nedávno do ní po Prima love vstoupila hudební stanice Óčko a během olympiády tu budou šířeny také oba kanály České televize ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV), tedy ČT 2 HD a ČT 4 HD.

Generální ředitel Novy Jan Andruško měl na tiskové konferenci viditelně dobrou náladu. Pány svou přítomností potěšila tvář Televizních novin Michaela Ochotská.
Autor: Foto pro DigiZone.cz Čestmír Polák

Generální ředitel Novy Jan Andruško měl na tiskové konferenci viditelně dobrou náladu. Pány svou přítomností potěšila tvář Televizních novin Michaela Ochotská.

Fanda nabídne to, „co mají chlapi rádi“

Programovými pilíři Fandy budou sport, seriály, dokumenty, boj (fighting), filmy a erotika. „Co se týká programu, diváci se mohou těšit na všechno, co baví pány. Je to fanoušek do života,“ uvedli zástupci Novy. Novináři měli možnost shlédnout několik promo spotů, je nutné zmínit, že velice povedených, které kanál blíže představují. Z nich je patrné, co už se ale ví. Při dotazu serveru DigiZone.cz na to, zda-li nejde Nova Group na trh s kanálem, který nemá příliš moc co nabídnout, se generální ředitel Jan Andruško bránil, stejně jako dosavadní ředitel kanálu Nova Sport Marek Kindernay, který Fandu nově povede. Diváci se podle jejich slov mohou těšit na pořady a filmy plus seriály, které se nejen osvědčily v minulosti, ale jsou i zcela novinkovými tituly. O jaké konkrétně jde, si můžete přečíst níže. Podle generálního ředitele Jana Andruška je na velice vysoké úrovni také grafika kanálu a posunula oblast grafiky ještě o nějaký kus dopředu.

Role spolumoderátora se na chvíli ujal i dosavadní ředitel kanálu Nova Sport a nově také šéf stanice Fanda Marek Kindernay.
Autor: foto pro DigiZone.cz Čestmír Polák

Role spolumoderátora se na chvíli ujal i dosavadní ředitel kanálu Nova Sport a nově také šéf stanice Fanda Marek Kindernay.

Seriály: Premiéry i recyklované kusy

Právě seriály jsou jedním z programových pilířů kanálu Fanda. Nova ale v podstatě neměla na tiskové konferenci čím překvapit. Ředitel stanice Marek Kindernay představil seriály, které už unikly na světlo díky programovým magazínům. Je tak jasné, že v následujících týdnech se můžeme těšit například na novou verzi sci-fi seriálu V, v Česku zatím neodvysílané díly seriálu 24 hodin, a Kriminálku New York. Z dalších seriálů se tu objeví například Hvězdná brána: Atlantida, Hranice nemožného, South Park, Útěk z vězení, Třetí hlídka nebo Kobra 11. Šéf programového okruhu Fanda Marek Kindernay si myslí, že nový program má rozhodně co nabídnout a své diváky si určitě najde. Další premiéry přijdou podle jeho slov na podzim. Nyní nemá cenu, aby si Nova veškeré trumfy „vystřílela“.

MM socky3

Ani programové ředitelce Novy Alex Ruzek a řediteli nových médií Pavlu Krbcovi nechyběla dobrá nálada.
Autor: foto pro DigiZone.cz Čestmír Polák

Ani programové ředitelce Novy Alex Ruzek a řediteli nových médií Pavlu Krbcovi nechyběla dobrá nálada.

Filmy pro muže i „sexy kočky v akci“

Ani filmy, které Fanda odvysílá, nejsou premiérovými snímky. I u nich platí, že budou výhradně cílit na muže. Půjde například o Klub rváčů, Kajínka, Hartovu válku, Casino Royale, Krvavý diamant, Temný rytíř nebo Takoví normální zabijáci. Pány by měl potěšit také formát Red News, o kterém referoval server DigiZone.cz již několikrát. Fanda bude sázet na to, že i ta nejhorší zpráva dne může být příjemná. Alespoň to tvrdí tiskové materiály, které Nova poskytla novinářům.

Fanda potěší muže krásnými náhými dámskými těly i zajímavou sportovní nabídkou.
Autor: fanda.nova.cz

Fanda potěší muže krásnými nahými dámskými těly i zajímavou sportovní nabídkou.

Red News bude stanice vysílat logicky každý všední den až po 22. hodině. Krásné dívky by prý měly divákům ukázat mnohem víc, než je ve zpravodajství obvyklé. To, co čtenáři oceňovali na Fandovi nejvíce, má být sport. Kromě toho, co již bylo řečeno, se mohou zájemci těšit také na přímé přenosy z Gambrinus ligy, Tipsport extraligy nebo UEFA Champions League. Z dalších sportovních událostí půjde mimo jiné o Evropskou pokerovou ligu. Objeví se tu také MMA Fighting a již zmiňovaný wrestling.

Těšíte se na nový kanál Fanda z portfolia Nova Group?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.