Hlavní navigace

Nova s Primou a TV Barrandov by mohly „filmovou daň“ obejít

21. 6. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
21. 6. 2011

Pokud poslanci schválí omezení reklamy v České televizi a zavedou povinné odvody celoplošných komerčních plnoformátových televizí do Státního fondu na podporu kinematografie, mohli by filmaři splakat nad výdělkem. Zákonnou podmínku odvodu dvou procent z celkových ročních výnosů z prodeje reklamy na Nově, Primě a Barrandovu lze totiž jednoduše obejít. Serveru DigiZone.cz to řekly dva na sobě nezávislé zdroje, které si nepřály být jmenovány.

K TÉMATU: Podporujeme český film. A vy zrušte reklamu v ČT, nabádala Nova

Stačí, když reklamu nebudou prodávat přímo provozovatelé těchto televizí, ale nějaká agentura a na přímo by televize prodávaly jen část reklamních časů. Potom by se ta dvě procenta vypočítávala z nějaké marginální částky, vysvětlil jeden ze zdrojů. Do fondu kinematografie by pak doputovalo výrazně méně peněz než současných 150 milionů korun ročně, které mu ze zákona plynou ze zvláštního účtu ČT, do kterého jdou veškeré výnosy z prodeje reklamních časů na veřejnoprávní televizi.

MMF24

ROZHOVOR: Nova nás návrhem „filmové daně“ poškozuje, stěžuje si ředitelka TV Barrandov

O zavedení tzv. „filmové daně“, již prosazuje televize Nova výměnou za zrušení nebo výrazné omezení reklamy ve vysílání ČT, bude dnes v druhém čtení senátní novely zákona o ČT rozhodovat Poslanecká sněmovna.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).