Hlavní navigace

Televize Nova si vzala úvěr přes miliardu korun

25. 10. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

25. 10. 2010

Podle ekonomického deníku E15 si televize Nova vzala úvěr 1,5 miliardy korun. Kvůli složité finanční situaci si navíc minulý týden zajistila přístup k penězům o celkové výši 5,5 miliardy. Prostředky hodláme použít na snížení celkového zadlužení a zlepšení likvidity CME, potvrdila deníku mluvčí společnosti Romana Willie-Tomasová s tím, že velikost finanční částky nebude komentovat.

ČTĚTE TAKÉ: Nově se prodražují nákupy na internetu, doplácela 27 milionů Kč za Blog.cz

List také nedávno informoval o tom, že české televizní jedničce se prodražují nákupy na internetu. Například cena akvizic v podobě serverů Jyxo.cz a Blog.cz stoupla na 210 milionů korun. Původně Nova zaplatila za nákup vyhledávače a blogovacího systému částku 9,4 milionu dolarů, což v době nákupu, v květnu 2008, odpovídalo 181 milionům korun. Podle deníku E15 klesla návštěvnost Blogu.cz na dva miliony reálných uživatelů za srpen a nedaří se příliš ani zpravodajskému webu tn.cz.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.