Hlavní navigace

Novozélandská televize plánuje na letošek start tří programů, dvou v HD kvalitě

2. 2. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
2. 2. 2008

Novozélendská veřejnoprávní televize TVNZ zahájí 30. března letošního roku vysílání druhého televizního programu, který bude šířen pouze v rámci digitální satelitní platformy Freeview. Stanice TVNZ7 divákům nabídne především zpravodajství, ale také publicistiku a dokumentární tvorbu.

TVNZ7 bude každou hodinu vysílat desetiminutový zpravodajský pořad a ve večerních hodinách, kdy televizi sleduje největší počet diváků, do vysílání zařadí hlavní zpravodajský pořad dne, který potrvá hodinu. Zpravodajství doplní analýzy a debaty o aktuálních problémech a také dokumentární pořady.

Nový program veřejnoprávní televize bude společně s TVNZ6, který přináší hlavně zábavní a dětské pořady, dostupný pouze na digitální satelitní platformě Freeview. Digitální zemské vysílání bude zahájeno v letošním roce, přesné datum ještě nebylo oznámeno. Podle očekávání by k tomu mělo dojít již na jaře.

Kromě zpravodajsky orientovaného TVNZ7 chce novozélandská veřejnoprávní televize v letošním roce zahájit vysílání dvou televizních programů ve vysokém rozlišení (HDTV). Start stanic TVNZ1 a TVNZ2 je plánován k příležitosti zahájení letošních letních olympijských her v Pekingu.

CIF23

K vypnutí analogového televizního vysílání dojde na Novém Zélandu ve chvíli, kdy pokrytí digitálním signálem dosáhne 75 %, nejpozději však v roce 2012. A to i za situace, že by pokrytí koncem roku 2012 nedosahovalo stanovené hranice. Analogové vysílání bude stejně jako u nás vypínáno region po regionu.

Zdroj: Rapid TV News

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).