Hlavní navigace

Nový web Vsechnyzakazky.cz přehledně a souhrnně informuje o zadaných veřejných zakázkách

20. 6. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Občanské sdružení Oživení spouští webový portál vsechnyzakazky.cz, na kterém bude možné jednoduše dohledat data o všech veřejných zakázkách zadaných od roku 2007.

Občanské sdružení Oživení dnes spustilo webový portál vsechnyzakazky.cz. Na portálu je možné dohledat data o veřejných zakázkách zadaných od roku 2007. Podle představitelů Oživení vznikl portál jako reakce na neutěšený stav oficiálního informačního systému veřejných zakázek (Věstník veřejných zakázek). Ten sice obsahuje velké množství informací, ale není příliš přehledný a je zbytečně složitý na ovládání.

Naší snahou bylo vytvořit nadstavbu současného Věstníku VZ, který by zvýšil informační hodnotu veřejně dostupných informací tak, aby byl pro uživatele jednodušší a poskytoval rychle základní souhrnná data o určitých zakázkách, zadavatelích nebo dodavatelích, vysvětluje záměr koordinátor projektu Martin Kameník z Oživení.

CIF23

Portál je založen na tzv. screen scrapingu – automatizovaném stahování dat z Věstníku VZ a Zakázek pod lupou (databáze zakázek Magistrátu hl. m. Prahy). Vsechnyzakazky.cz zakázky třídí podle základních kategorií, díky čemuž lze například jednoduše sledovat, co nejčastěji určitý zadavatel nakupuje, komu zakázky zadává, jaký používá druh soutěže, kolik dostává nabídek atp.Uživatelé si také mohou vytvářet vlastní statistické sestavy a následně je exportovat do formátu .xls.

Zdroj: tisková zpráva

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).