S3 nebo T3 bylo míněno obecně. Nelze předpokládat, že tyto normy vydrží tak dlouho, jako vydržely analogové. 50 let NTSC a 40 PALu (navíc kompatibilní s předchozí ČB verzí) už těžko něco překoná. A bude se to týkat satelitu naprosto stejně jako pozemního vysílání.
V nejbližší době bych čekal modifikaci MPEG4 pro přenos 3D kompatibilní s 2D HD. Podle mě je neudržitelné vysílat zvlášť kanál pro SD, zvlášť pro HD a ještě jeden pro 3D, navíc s polovičním horizontálním rozlišením.
Já to vidím tak, že na DVB-T2 se jim každý vykašle. Zaprvé lidi investovali do nových zařízení na příjem DVB-T, zadruhé se vynakládaly prostředky na úpravy STA a zatřetí - v ČR je nabídka DVB-T2 tunerů velmi omezená. Takže minimálně do ukončení vysílání v DVB-T se DVB-T2 bude vysílat leda pro pár nadšenců. A po ukončení DVB-T přejdou lidi na satelit, který jim nabídne víc programů a hlavně nebudou muset koukat, jak zase někdo vymyslí DVB-T3, DVB-T4 atd atd, jen aby měli z čeho žít výrobci televizí.
Nevím, proč místo DVB-T2 raději nespustí HD vysílání v MPEG-4, k tomu by mohli využít multiplex 4.
Toto jsou klasické žblepty lidí co tomu nerozumí... žádné S3 ani T3 se nechystá, pokud o tom něco víte, dejte zdroje. S2 a T2 jsou už na hranici Shannonova limitu, dál už se moc jít nedá. Musely by nastoupit jiné metody jak využít spektrum, buď větší šířkou pásma nebo efektivnějšímí metodami komprese, apod.
T2 a S2 byly ratifikovány v době, když už jejich předchůdci byli víc jak 10 let v reálném provozu. Navíc T a S byly radikální a přelomové, protože byly přechodové od analogu, od T k T2 a od S k S2 už tak velký technologický skok není. K hypotetickému T3 a S3 by taky nebyl tak velký a proto nemá smysl je vyvíjet.
Nevíte o čem mluvíte. DVB-T/T2/S atd jsou normy přenosu. To jaká data tam budete vysílat je na vás. Nic vám nebrání vysílat tam HD3D kompatibilní s 2D (na to už norma taky existuje).