Hlavní navigace

O prázdninách ožije na Dvojce Českého rozhlasu legendární Sherlock Holmes

28. 6. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Český rozhlas
V červenci a srpnu nabídne Český rozhlas Dvojka posluchačům každý den detektivní příběhy s ústřední postavou Sherlocka Holmese.

Fanoušci archetypu soukromého detektiva se tak mohou těšit na historické i současné adaptace her a povídek a navíc mají šanci vyhrát letecký zájezd do Londýna. Léto s Sherlockem začíná už tuto sobotu 1. července. Projekt navazuje na loňské Léto s Maigretem. V hlavních rolích se letos představí Viktor Preiss, Miloš Kopecký, Svatopluk Beneš nebo Bohuš Záhorský.

Content tip EARLY


Autor: Český rozhlas

Holmesovský speciál propojí hned čtyři rozhlasové pořady: Četbu na pokračování, od pondělí do pátku ve 22.00 hodin, v sobotu Meteor v 8.00 hodin, Výlety s Dvojkou od 14.00 hodin a Rozhlasovou hru v neděli ve 20.00 hodin. Nové četby a povídky pro nás například točí ostravské, olomoucké a plzeňské studio Českého rozhlasu. Věřím, že noví herci důstojně doplní neopakovatelné představitele Sherlocka, láká k poslechu šéfredaktor Dvojky Martin Groman.

Pravidla zmíněné soutěže o letecký zájezd do Londýna pak zájemci najdou na webu stanicePrázdninový projekt bude ukončen v neděli 17. září premiérou dramatizace povídky nazvané Bruce-Partingtonovy dokumenty. Za účasti publika ji od 20 hodin odvysílá v přímém přenosu Dvojka ze Studia 2 v pražském sídle Českého rozhlasu na Vinohradské ulici. Rozhlasový přenos doplní i on-line stream na Facebooku a YouTube.

Autor článku

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).