Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Provozovatel Wi-Fi není odpovědný za pirátství uživatelů. Ale má to háček od MasoxCZ - Zajímavé je, že nikdy nečinili Deutsche Telekom odpovědným...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 15. 9. 2016 14:11

  MasoxCZ (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Zajímavé je, že nikdy nečinili Deutsche Telekom odpovědným za jakékoli závadné telefonáty z veřejných telefonních automatů, nebo Deutsche Post za závadný obsah dopisů posílaných například Frakcí Rudé Armády po únosech a s požadavky na výkupné.

 • 19. 9. 2016 9:40

  fd (neregistrovaný) 2a01:8d00:4000:----:----:----:----:----

  A na te sifrovane wifi bude kdokoli poslouchat kohokoli, protoze se komunikace .. nesifruje. Jen by stacilo nemichat zcela nesouvisejici a neprosto nesmyslne.

  Neexistuje absolutne zadny duvod, proc wifi, ktera je provozovana jako verena, jakkoli zabezpecovat, nebot to jen haze klacek pod nohy tem, kterym je urcena - tedy zakaznikum/uzi­vatelum.

  Pro srovnani si zkusete predstavit, ze by po vas kazda jedna BTS chtela v ramci "bezpecnosti" jine heslo, ale vsichni pripojeni k te BTS by tak jako tak mohli poslouchat vase hovory.

 • 17. 9. 2016 9:16

  V2kt0r (neregistrovaný) ---.dyn.telefonica.de

  To srovnáváte trochu odlišné věci. Žádný poskytovatel připojení k internetu není odpovědný za činy zákazníků. Ani v Německu a s jejich "Mitstörerhaftung".
  Jsou ale povinni jednání po upozornění zamezit.

  Tohle ručení majitele připojení je jasné kladivo na malé ryby a úlitba lobby držitelů práv a patří zrušit.
  Stejně idiotské mi ale přijde provozovat nešifrované wifi. Stejně jako je povinnost zamykat si auto, bych každému přikázal wifi zabezpečit. I když nakonec heslo zná každý, jednotlivé přenosy mají být šifrované.

  Zjišťování totožnosti výměnou za heslo je zase myšlenkový úlet nebo nedostatečný kontakt s realitou zmíněného soudce. Už vidím, jak v kavárně zapisují a kopírují občanku náhodného návštěvníka, který si dal jedno kafe.