Hlavní navigace

Obchoďák končí, Prima family se rozhodla, že druhou řadu seriálu už nenatočí

17. 10. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Vedení televize není spokojeno se sledovaností Obchoďáku, komplikace způsobilo i zpožděné natáčení kvůli úrazu herečky, která měla ztvárnit jednu z hlavních rolí

Podzimní klání původních premiérových seriálů má první oběť. Prima family se rozhodla, že nebude pokračovat v natáčení seriálu Obchoďák, který podle slov jejího programového ředitele Petra Vladyky byl dosud nejdražším projektem této televize v hrané tvorbě. Původně chtěla Prima vyrobit druhou řadu Obchoďáku a nasadit ji do vysílání v jarní sezóně příštího roku. Nakonec se ale rozhodla projekt ukončit hned po odvysílání první řady, protože “nenaplnil dokonale očekávání”.

K TÉMATU: Obchoďák v klasickém vysílacím čase prohrál s Víkendem na Nově, vládla Ordinace

Televize chtěla původně Obchoďák vysílat od začátku září každé pondělí a středu od 20 hodin. Kvůli úrazu herečky, která ztvárnila hlavní hrdinku seriálu, se ale jeho výroba protáhla a Prima musela hýbnout se schématem. Na pondělí a středeční večery vrátila svůj seriálový evergreen Cesty domů, který původně chtěla postavit proti obdobně zaměřené Ordinaci v růžové zahradě 2 na Nově a Obchoďák začala vysílat až v polovině září vždy v úterý a ve čtvrtek od 21:40, aby se nekryl s Ordinací na Nově. K částečnému souběhu obou seriálů ale nakonec došlo.

ČTĚTE TAKÉ: Ordinace opět ovládla úterní večer, Obchoďák se propadl pod 600 tisíc diváků

„Pozdní start novinky přímo proti rozběhnuté sezoně nejsilnějšího seriálu konkurence by byl nesmysl. I proto jsme museli zvolit pozdější časový slot. Bohužel se celá situace nedala řešit jiným způsobem. Nicméně tím jsme se dostali z kategorie seriálů na osmou. A navíc diváci prostě tento podzim dali přednost svým oblíbeným seriálovým hrdinům v oblíbených časech a novinky bez výjimky propadly,“ vysvětlil rozhodnutí natočit další díly Obchoďáku generální ředitel FTV Primy Marek Singer.

ICTZ23

Za dva měsíce, co Prima family Obchoďák vysílá, si tento seriál našel stabilních víc než 600 tisíc diváků a v podílu na dospělém publiku dosahoval hodnot nad 20 procent – pro hlavní kanál Primy nadprůměrných. Vedení Primy ale přesto podle vedoucího oddělení PR Václava Mazánka “po důkladné analýze” rozhodlo, že v natáčení dalších dílů pokračovat nebude. „Chtěl bych zejména poděkovat všem tvůrcům, hercům i členům štábu, kteří se na natáčení podíleli. Odvedli velký kus práce a i kvůli nim je mi osobně líto, že jsme se museli takto rozhodnout. Vše jsme ovšem opravdu dlouho zvažovali a nakonec jsme se přiklonili k variantě v natáčení nepokračovat,“ dodal Singer.

První řadu Obchoďáku Prima dotočí podle plánu, seriál na obrazovce skončí poslední epizodou v průběhu letošního prosince. “O formátu, který seriál Obchoďák nahradí v následující sezoně, bude FTV Prima informovat na obvyklé tiskové konferenci, jež bude věnována jarnímu programovému schématu,” dodal Václav Mazánek. Obchoďák měl podle původních prohlášení manažerů Primy „definitivně smazat rozdíl mezi sledovaností Primy a Novy“.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.