Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Obchodní věstník zdarma na Internetu od Marketa Houdkova - DB Obchodniho vestniku obsahuje na domene iHNed historicke...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 13. 1. 2004 22:12

  Marketa Houdkova (neregistrovaný)
  DB Obchodniho vestniku obsahuje na domene iHNed historicke zaznamy od roku 1992, popisky jednotlivych poli odrazeji tento vyvoj a podle meho je neni ucelne menit - neevokovala by zmena nazvu ICO na IC, ze starsi zaznamy uvedene s ICO v DB neni mozno vyhledat? Za podstatne povazuji, ze v DB jsou prave sloucena hledani podle IC a ICO, stejne tak jako kmenove jmeni, zakladni jmeni a zakladni kapital bez ohledu na to, jak je dany soud ve svych zaznamech uvedl ci uvede. Vytky autora prispevku nejsou nasim opomenutim, ale zamerem, ktery je po strance funkcionalit OV zcela osetren.
  Marketa Houdkova
  manazerka projektu OV na internetu
  www.ihned.cz
 • 6. 2. 2004 2:03

  ss (neregistrovaný)
  Namísto obchodní firmy používá název subjektu

  a neni nahodou moznost zapsani do OR i fyzicke osoby - podnikatele? Nebo to uz bylo zruseno? Pak by totiz obchodni firma byla take mimo misku, nebot by se hledala fyzicka osoba,
 • 6. 2. 2004 2:04

  ss (neregistrovaný)
  autor asi mysli tak, ze by se mela v soucasne dobe pouzivat soucasna terminologie (jako label u formulare na webu), samozrejme zaznamy tim zustanou zcela konzistentni
 • 12. 1. 2004 12:27

  Marek Antoš (neregistrovaný)

  Internetovou verzi obchodního rejstříku osobně považuji za jednu z významných příčin rychlého rozšíření Internetu ve firemní sféře na konci 90. let. Pokud se o to zasloužila Vlasta Parkanová, měli bychom jí už dávno postavit pomníček. :-) Přesun obchodního věstníku pod ministerstvo informatiky a jeho zveřejnění zadarmo je v téhle cestě další z malých pozitivních kroků.

  Radost mi ale kalí neprofesionalita, s níž jsou obě aplikace na webu vedeny. Na první pohled z nich čiší, že je dávali dohromady programátoři, kteří nemají přehled o jejich právním zakotvení, a už to po nich nikdo nezkontroloval. Nově uváděný obchodní věstník například používá jako vyhledávací parametr IČO, ačkoliv už před pár lety došlo ke změně na . Další možností je hledání podle obchodního jména, které už před časem z obchodního zákoníku také zmizelo a bylo nahrazeno obchodní firmou. Špatně je i základní jmění - správně základní kapitál.

  Obchodní rejstřík je na tom sice lépe, IČ už má opravený, ale také není bez poskvrnky. Namísto obchodní firmy používá název subjektu a tam kde, by měl naopak používat pojem subjekt či právnická osoba, nabízí Hledání dle firem.

  Vím, jsou to nepodstatné drobnosti, které na celkové užitečnosti obou aplikací nemění ani ťuk, ale když už stát dává nemalé peníze na jejich tvorbu, bylo by fajn, kdyby dbal i na detaily. Schválně, jak dlouho to tam v téhle podobě zůstane. :-)

 • 12. 1. 2004 22:37

  Petr Souček (neregistrovaný)
  Minsterstvi financí na http://wwwinfo.mfcr.cz/ - "Administrativní registr ekonomických subjektů" uvádí IČO, Český statistický úřad na http://dw.czso.cz/rswj/dotaz.jsp má také IČO.

  Marku, nevíte, který předpis zrušil IČO a zavedl IČ?