Hlavní navigace

Óčko na satelitu Astra paralelně ještě maximálně měsíc

7. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Logo satelitní digitální platformy DVB-S Autor: 115393
7. 6. 2010

Pravděpodobně ještě do konce měsíce bude vysílat hudební televize Óčko na původní a nové frekvenci prostřednictvím satelitu Astra z pozice 23,5 st. východně. Serveru DigiZone.cz to řekl technický ředitel stanice Lukáš Hnilička. Termín vypnutí jsme mírně posunuli. Od Astry máme slíbeno, že náš signál bude na původní frekvenci dostupný pravděpodobně do konce června, uvedl Hnilička.

MMF24

K TÉMATU: Óčko odstartovalo na satelitu Astra na nové frekvenci

Na pozici 23,5 st. východně se včera objevila informační lišta, která nabádá diváky k tomu, aby si naladili Óčko na nové frekvenci. Tato skutečnost se týká ale pouze původní frekvence. Na nových parametrech informační lišta pochopitelně chybí. Pokud ji divák přesto vidí a sleduje Óčko jiným způsobem, je na vině operátor, který signál ještě nepřeladil. Souběžné vysílání hudební televize na dvou frekvencích mělo původně probíhat od 1. března do 31. května. V konečné fázi přinesou divákovi nové parametry lepší pokrytí signálem a kvalitnější signál.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).