Hlavní navigace

Óčko změní po sedmi letech technického ředitele, Lukáš Hnilička z televize odchází

21. 12. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nástupcem Lukáše Hniličky na pozici technického ředitele Óčka se stane od 1. ledna příštího roku Alexander Brož, který přichází se zkušenostmi mimo jiné z Top TV a společnosti ACE.

Z hudební televize Óčko odchází ke konci roku její dlouholetý technický ředitel Lukáš Hnilička, který tuto pozici vykonával od roku 2008, na tematické stanici už působil však od jejího samotného počátku v roce 2005. Podle informací DigiZone.cz nejsou za odchody Hniličky neshody, ale jeho soukromé aktivity na poli nových médií. Budu se orientovat na platformu hybridního vysílání, ve které spatřuji zářnou budoucnost pro celý televizní trh. Je to velká výzva, uvedl dosavadní technický ředitel.

MM socky3

ČTĚTE TAKÉ: Óčko rozšířilo hybridní vysílání i na satelit Astra, musí ho ale doladit

Spolupráce obou subjektů v oblasti nových médií nekončí. Společně jednáme o možnostech budoucí spolupráce týkající se oblasti nových médií, kde má Lukáš hodně zkušeností, uvedl Štěpán Wolde, generální ředitel stanice. Během svého působení na Óčku se Hnilička podepsal pod spuštění prvního livestreamingu do chytrých zařízení, návrat do celoplošného terestrického vysílání, přestěhování kanálů Óčka a výstavbu studií na Mafra Plaza na pražském Andělu. Óčko také jako první komerční televize uvedla do provozu hybridní vysílání.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.