Hlavní navigace

Za týden se v Plzni uskuteční odborný seminář k digitalizaci, registrujte se

Sdílet

AKTUALIZOVÁNO – Národní koordinační skupina společně s Českými Radiokomunikacemi pořádají v Plzni odborný seminář pro společnosti zabývající se televizními anténními systémy. Cílem je upozornit odborníky na nejčastější komplikace a předat zkušenosti s vypnutím analogového vysílání v Praze.

Seminář pro Plzeňsko se uskuteční 28. května a naváže na obdobný seminář pořádaný v lednu 2009. Dnešním dnem byla zahájena registrace pro účastníky. Počet míst není omezen, jde jen o informaci pro pořadatele semináře, aby byl na eventuelní počet lidí připraven. Pokud máte zájem o účast, pošlete mail na adresu krhankova@bpo­int.cz.

Tipli listopad2

Územní oblast Plzeň bude druhou oblastí ČR, kde dojde k úplnému vypnutí analogového vysílání. 30. září by se měl odmlčet vysílač Krašov. „Cílem semináře je s několikaměsíčním předstihem upozornit odborníky na nejčastější komplikace, které digitalizace televizního vysílání přináší,“ uvedl v tiskové zprávě národní koordinátor Zdeněk Duspiva.

Seminář se uskuteční příští čtvrtek 28. května 2009 od 10:00 hodin v konferenčním sále hotelu Purkmistr Pivovarský dvůr Plzeň na adrese Selská náves 21/2, 326 00 Plzeň. „Odborné semináře jsou součástí komplexní informační kampaně k přechodu na digitální televizní vysílání. Jednotlivé prvky kampaně se už dnes zaměřují na Plzeňsko,“ dodal Rostislav Starý, tiskový mluvčí projektu digitalizace televizního vysílání.