Hlavní navigace

Odklad diginovely = veřejnoprávní multiplex až napřesrok?

3. 7. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
3. 7. 2007

Další odklad a přepracování návrhu „digitální“ novely zákona o rozhlasovém a televizním vysílání zřejmě povede k tomu, že Česká televize nebude moci ještě v letošním roce spustit vlastní veřejnoprávní multiplex. Tato digitální síť měla zahájit vysílání na podzim na Plzeňsku a Karlovarsku, kde v říjnu dojde k silnému rušení analogových převaděčů digitálním signálem ze sousedního Německa.

Tato norma se dříve do poslanecké sněmovny než v září nedostane. A schůze ve sněmovně začíná, pokud se nemýlím, třetí týden v září. Takže je čas na dopracování té normy, aniž by byl kdokoliv poškozen, protože stejně ta norma nezačne platit dřív, než někdy počátkem příštího roku, prohlásil na pondělní tiskové konferenci k dalšímu odkladu diginovely ministr a předseda Legislativní rady vlády Cyril Svoboda (KDU-ČSL).

ux tip do článku

Kromě takzvaných kompenzačních licencí pro Novu a Primu za předčasné vrácení analogových kmitočtů a přechodných licencí pro loňské vítěze výběrového řízení na šestici prvních komerčních digitálních televizí diginovela řešila také podmínky, za jakých může ČT společně s Českým rozhlasem zprovoznit vlastní digitální síť. Beze změny zákona televize veřejnoprávní multiplex nezprovozní, varoval už předminulý týden vedoucí projektu digitalizace ČT Pavel Hanuš.

Podle Hanuše ČT totiž nedokáže podle současných zákonů vypsat výběrové řízení na operátora veřejnoprávního multiplexu. Abychom mohli spustit veřejnoprávní multiplex, potřebujeme splnit dvě základní podmínky: potřebovali bychom legislativně vyřešit možnost vypnutí analogového vysílání ČT 2 a otázku výběrového řízení na operátora tohoto multiplexu, řekl šéf projektu digitalizace ČT (více zde).

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).