Hlavní navigace

Okradli vás? Pošlete to mezi lidi přes Kradene.cz

Redakce

Zlost a bezmoc. To byly první pocity, které se mne zmocnily, když jsem to zjistil. Byl jsem okraden. Výslech na policii, otisky prstů, výtěry z pusy. Během výslechu mi policista v podstatě poradil, že by bylo fajn, kdyby jsem se do pátrání po ukradené věci pustil i sám po vlastní ose. Protože nejsem žádný Schimanski nebo Bodie a Doyle, rozhodl jsem se zkusit to přes web. Přece ten člověk bude mít snahu věc někde prodat. A tak vzklíčil nápad na vytvoření veřejné databáze ukradených věcí. Nic…

Zlost a bezmoc. To byly první pocity, které se mne zmocnily, když jsem to zjistil. Byl jsem okraden. Výslech na policii, otisky prstů, výtěry z pusy. Během výslechu mi policista v podstatě poradil, že by bylo fajn, kdyby jsem se do pátrání po ukradené věci pustil i sám po vlastní ose.

Protože nejsem žádný Schimanski nebo Bodie a Doyle, rozhodl jsem se zkusit to přes web. Přece ten člověk bude mít snahu věc někde prodat. A tak vzklíčil nápad na vytvoření veřejné databáze ukradených věcí. Nic podobného jsem v uceleném stavu nenašel. Během několika dní tak vznikl web Kradene.cz.Web je otevřen všem, kdokoli zde může vložit ukradenou věc, a to včetně fotografií, popisu a jedinečného identifikátoru, jako je třeba VIN auta, IMEI telefonu, výrobní číslo nebo třeba číslo certifikátu u šperků nebo třeba diamantu.

Content 2017 - tip Footshop

Můžete zde vložit i výši odměny za dopadení zloděje nebo nalezení věci.

Součástí stránky je snadné sdílení na Facebooku, Twitteru a dalších sociálních sítích.

Myšlenka je jednoduchá: Nedávejme zlodějům šanci prodat vaše věci. Umístěme jejich popis na web a sdílejme ho. Čím více lidí vaši ukradenou věc uvidí, tím větší bude pravděpodobnost, že se vrátí zpět k právoplatnému majiteli.
Našli jste v článku chybu?
23. 5. 2012 10:41
L (neregistrovaný)

Vypadá to na pěkně "rozjetý" web, neuvěřitelný jeden záznam, spíše je to zviditelnění jednoho poškozeného. :-)

25. 5. 2012 0:15
******************(No co? Tohle políčko mne sere!) (neregistrovaný)

Už vidím jak vám všechny bazary a secondhandy vystavují potvrzení o nákupu u nich. Bez výrobních čísel...

Myslím, že tvrzení tohle není moje účtenka a podpis se brzy stane opět módním hitem. A mnohdy bude toto tvrzení pravdivé, protože se jistě brzy najdou celé skupiny podnikavých zlodějíčků, které budou zneužívat situace a krást identitu zavedeným podnikům. Prostě maglajz který nikam nepovede a nikomu neprospěje. Jen ta policie bude mít rázem spoustu zdárně ukončených a vyřešených případů.