Hlavní navigace

Okradli vás? Pošlete to mezi lidi přes Kradene.cz

23. 5. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zlost a bezmoc. To byly první pocity, které se mne zmocnily, když jsem to zjistil. Byl jsem okraden. Výslech na policii, otisky prstů, výtěry z pusy. Během výslechu mi policista v podstatě poradil, že by bylo fajn, kdyby jsem se do pátrání po ukradené věci pustil i sám po vlastní ose. Protože nejsem žádný Schimanski nebo Bodie a Doyle, rozhodl jsem se zkusit to přes web. Přece ten člověk bude mít snahu věc někde prodat. A tak vzklíčil nápad na vytvoření veřejné databáze ukradených věcí. Nic…

Zlost a bezmoc. To byly první pocity, které se mne zmocnily, když jsem to zjistil. Byl jsem okraden. Výslech na policii, otisky prstů, výtěry z pusy. Během výslechu mi policista v podstatě poradil, že by bylo fajn, kdyby jsem se do pátrání po ukradené věci pustil i sám po vlastní ose.

Protože nejsem žádný Schimanski nebo Bodie a Doyle, rozhodl jsem se zkusit to přes web. Přece ten člověk bude mít snahu věc někde prodat. A tak vzklíčil nápad na vytvoření veřejné databáze ukradených věcí. Nic podobného jsem v uceleném stavu nenašel. Během několika dní tak vznikl web Kradene.cz.Web je otevřen všem, kdokoli zde může vložit ukradenou věc, a to včetně fotografií, popisu a jedinečného identifikátoru, jako je třeba VIN auta, IMEI telefonu, výrobní číslo nebo třeba číslo certifikátu u šperků nebo třeba diamantu.

Marketing Meeting balicek

Můžete zde vložit i výši odměny za dopadení zloděje nebo nalezení věci.

Součástí stránky je snadné sdílení na Facebooku, Twitteru a dalších sociálních sítích.

Myšlenka je jednoduchá: Nedávejme zlodějům šanci prodat vaše věci. Umístěme jejich popis na web a sdílejme ho. Čím více lidí vaši ukradenou věc uvidí, tím větší bude pravděpodobnost, že se vrátí zpět k právoplatnému majiteli.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).