Hlavní navigace

PR

Seznam.cz má nového marketingového ředitele i tiskovou mluvčí

Seznam ohlásil personální změny, které platí od začátku nového roku. Petra Krále, který ze Seznamu odešel v říjnu, nahrazuje od ledna v čele marketingového oddělení nový ředitel Martin Klofanda. Podle zprávy na firemním blogu „…bude zodpovídat za…

David Slížek

2. 1. 2018 10:16

Průzkum: Lidé chtějí se značkami komunikovat e-mailem a na sociálních sítích

E-mailové schránky a sociální sítě. To jsou kanály, kde lidé očekávají, že se budou dozvídat novinky o svých oblíbených značkách. Vyplývá to z průzkumu agentury Nielsen Admosphere mezi českými uživateli. Zkoumala v něm, jak spotřebitelé vnímají…

Redakce

18. 9. 2017 14:55

MS Edge vs. zbytek světa. Do souboje prohlížečů se vrací strašidlo spotřeby

Pokud někoho překvapí, že Microsoft Edge má nejmenší spotřebu, tak je nutné připomenout, že je to nehotová beta prohlížeče s čtvrtinou funkčnosti.

Daniel Dočekal

27. 6. 2016 8:21
Doba čtení: 3 minuty

Yo!, Yo! a Yo aneb v názvech aplikací může být pěkný zmatek

Peklo v podobě názvů aplikací v mobilních telefonech pokračuje. Kupříkladu aplikaci Yo můžete najít ve třech podobách. A to není všechno.

Daniel Dočekal

14. 12. 2015 9:01
Doba čtení: 2 minuty

Velká Británie rozjela „výchovnou“ antipirátskou kampaň

Britští poskytovatelé připojení k internetu budou filmovým a hudebním pirátům posílat varování v rámci kampaně Creative Content UK.

Daniel Dočekal

8. 12. 2015 9:57
Doba čtení: 1 minuta

AVG to řeklo na rovinu: co o vás zjistí, to také zpeněží

Otevřenost v podmínkách užívání, výzva ostatním ke stejnému přístupu a zkrácení těchto textů. Nu což, dobrý PR počin.

Daniel Dočekal

22. 9. 2015 9:56
Doba čtení: 3 minuty

Spotify změnilo podmínky užívání a chce o uživatelích vědět všechno

Poučeno příkladem Facebook změnilo Spotify podmínky užívání, aby po velmi ostré reakci uživatelů předvedlo, jak se umí omlouvat.

Daniel Dočekal

25. 8. 2015 9:00
Doba čtení: 3 minuty

Jak nereagovat na kritiku? Tinder převedl ukázkový „brand meltdown“

Tinder může být populární aplikací pro seznamování, ale trpí typickou nemocí startupů: neumí komunikovat a nechápe nejzákladnější věci.

Daniel Dočekal

12. 8. 2015 14:26
Doba čtení: 6 minut

Facebook: šmírování ne-uživatelů byla chyba, už jsme ji opravili

Facebook vyrazil do boje proti studii kritizující nebývalou míru jeho šmírovacích aktivit. Za zásadní problém ale prý může chyba.

Daniel Dočekal

13. 4. 2015 10:00
Doba čtení: 2 minuty

Když startupu přeroste moc přes hlavu, může dopadnout jako Uber

Hodnota Uberu sice šplhá do řádů desítek miliard, ale neuvážené výroky mohou další růst poškodit. Vedení firmy nedávno předvedlo učebnicový příklad komunikačního failu.

Jakub Hrabovský

28. 11. 2014 8:01
Doba čtení: 3 minuty

Průvodce startupů a mladých firem světem PR: potřebujete ho vůbec?

Chystáte se spustit službu, která změní trh, a přemýšlíte, jak na PR? Výborně. Zamyslet se nad komunikací ještě před startem je rozhodně to nejlepší načasování.

Michala Gregorová

25. 11. 2014 9:02
Doba čtení: 17 minut

Apple rozdal album U2 zadarmo i lidem, kteří o něj nemají zájem

Nezvládnutý PR kousek Applu, nebo už je v módě zuřivě protestovat i proti tomu, že vám někdo něco nabídne zdarma?

David Slížek

11. 9. 2014 15:42
Doba čtení: 2 minuty

SEO a PR by měly jít ruku v ruce. Proč tomu firmy stále nerozumí?

Pokud spolu PR a SEO oddělení ve firmě nespolupracují, hrozí, že její komunikace nebude konzistentní. Realita u většiny firem v ČR je v tomto ohledu ale tristní.

Petr Drahokoupil

31. 7. 2014 8:44
Doba čtení: 5 minut

NSA čte pouze 1,6 % toku dat na Internetu

Mělo by nás to uklidnit, NSA čte pouze 1,6 % z toku dat na Internetu a prohlíží dokonce pouze 0,025 % těchto dat. Agenturní PR se rozjelo.

Daniel Dočekal

17. 8. 2013 16:00
Doba čtení: 1 minuta

Tři čtvrtiny vlád jsou na Twitteru, nakonec více či méně i ta naše

Twiplomacy, zajímavá studie týkající se Twitteru, v čerstvé aktualizaci ukazuje na rostoucí vliv Twitteru i v oblasti politiky

Daniel Dočekal

3. 8. 2013 14:59
Doba čtení: 1 minuta

Nutella vyrazila do boje proti fanouškům

Desítky tisíc fanoušků na Facebooku, World Nutella Day a Nutelladay.com se znelíbily firmě Ferrero. Provozovatelce blogu poslali právníci výzvu k okamžitému ukončení aktivit.

Daniel Dočekal

28. 5. 2013 8:00
Doba čtení: 1 minuta

Jak to bylo se zákazem Google Glass v baru v Seattlu a jak se mění svět

Asi jste tu zprávu také četli: brýle od Googlu ještě nejsou ani dostupné a jejich majitelé už s nimi nesmí do jednoho z barů v Seattlu. S touto technologií si ještě užijeme.

Daniel Dočekal

15. 3. 2013 6:30
Doba čtení: 3 minuty

Kampaň na Facebooku se obrací proti "slušnému" Hegerovi i ministerstvu

Kampaň vykreslující Leoše Hegera coby „slušného ministra zdravotnictví“ má i „Oficiální facebook stránku MINISTRA ZDRAVOTNICTVÍ ČR“. Moc to ale nefunguje.

Daniel Dočekal

3. 2. 2013 10:46
Doba čtení: 2 minuty

Antivirová společnost McAfee prý doplácí u veřejnosti na události týkající se jejího zakladatele

John McAfee již řadu let nemá s antivirovou společností téhož jména nic společného (tedy až na to, že ji založil a poté prodal), ale společnost přesto doplácí u veřejnosti na mediální pozornost věnovanou jeho poněkud dramatickému životu v Belize, následnému útěku do sousední země a zadržení.  Podle analýz společnosti YouGov je vnímání veřejnosti na nejnižším možné bodě za posledních pět let. YouGov vše dává do přímé souvislosti s událostmi okolo Johna McAfee. John McAfee přitom se známou…

Daniel Dočekal

20. 12. 2012 16:44
Doba čtení: do minuty

Podzimní Opening Day Visual Unity poradí jak s malým rozpočtem získat pro obsah co nejvíce uživatelů

Máte obsah, pro který potřebujete získat rychle a s malým rozpočtem co nejvíce diváků nebo uživatelů? Zajímáte se o novinky v 3D, 4K nebo streamingu? Pak byste neměli chybět na zítřejším setkání Opening Day Visual Unity. Celodenní neformální program zahrnuje odborné prezentace a demo ukázky předních výrobců oblasti audio & video & broadcast techniky a technologií. Letos poprvé bude program více zaměřen na online video. V ranních přednáškách se, kromě novinek z českého trhu, od…

Martin Vyleťal

17. 10. 2012 14:55
Doba čtení: 1 minuta

Dobrý web má nové školení webové analytiky pro marketingové manažery

Nevíte, čím se odlišují nástroje pro webovou analytiku? Do čeho má a nemá smysl investovat? Jak najít přidanou hodnotu placených nástrojů? Dobrý web rozšiřuje nabídku školení pro web a online marketing o nové školení Webová analytika pro marketingové manažery. Lektor školení Pavel Jašek vám pomůže ujasnit očekávání a potřeby od nástrojů pro webovou analytiku. Zjistíte, jak budete moci využívat webovou analytiku naplno, abyste získali co nejlepší návratnost investic.

Redakce

11. 9. 2012 8:52
Doba čtení: do minuty

Nokia se omlouvá už nejenom za video, už i za fotografie

Nokia v sobotu rozšířila omluvu za zavádějící marketingové materiály zveřejněné při spuštění nových modelů telefonů Lumia. Po videu, které se tvářilo jako natáčené mobilem, ale bylo natáčené na profesionální kameru, se omluva dotkla i fotografií. Některé z nich byly také „simulace“. Video „Nokia Pureview“ můžete vidět níže již v „opravené“ podobě. Ta již zmiňuje, že jde o „Simulaci“. A zhruba okolo třicáté sekundy stále můžete krátce zahlédnout kameramana s kamerou – je vidět jako odraz ve skle.

Daniel Dočekal

9. 9. 2012 12:01
Doba čtení: 1 minuta

Už je jasné, kdo je za kampaní se Superúředníky a webem Superurednik.cz ...

Rozuzlení hádanky kdo stojí za www.superurednik.cz a s tím spojenou „superúřednickou“ kampaní je tu. Za kampaní stojí ICT Unie – www.ictu.cz  – tedy profesní sdružení firem z oboru informačních technologií a elektronických komunikací.  Odkrytí identity se odehrává na samotném webu kampaně, stačí kliknout na „NE“. Souvisí s tím i dnešní delší článek ICT Unie: Vláda nedostatečně podporuje ICT a nepřikládá odpovídající prioritu eGovernmentu vycházející z údajů zveřejněných také v rámci probíhající…

Daniel Dočekal

6. 9. 2012 11:33
Doba čtení: do minuty

Projekt WebTop100 uveřejnil studii shrnující stav firemních webů v roce 2011

Projekt WebTop100, za kterým stojí konzultační agentura Dobrý web, uveřejnil studii, která shrnuje stav tuzemských firemních webů v roce 2011. Zároveň poskytuje zajímavé názory předních odborníků nejen na internetový marketing na aktuální trendy na poli firemních webů a online marketingu. Studie je k dispozici zdarma, resp. za bezplatnou registraci, na adrese: http://www.webtop100.cz/studie/studie-webtop100–2011.

Redakce

31. 7. 2012 15:42
Doba čtení: do minuty

Hledáme řečníky na konferenci Czech Internet Forum 2012

6. listopadu se v Divadle Archa v Praze koná již 7. ročník tradiční bilanční konference Czech Internet Forum 2012, kterou organizuje Lupa.cz. Osou programu budou přednášky předních odborníků na internetový byznys, média a telekomunikace, diskusní panely, rozhovory, workshopy a v neposlední řadě networking.

Redakce

24. 7. 2012 13:04
Doba čtení: do minuty

Nové školení: SEO pro redesign webu

Víte, jaké chyby jde z pohledu SEO na webu při redesignu udělat? Nepřijdete v důsledku redesignu o pozice a přirozenou návštěvnost? Dokážete navrhnout strukturu nového webu s ohledem na návštěvníky z vyhledávačů? Víte se, jak nezahodit vaše dosavadní úsilí do linkbuildingu? O tom všem je nové školení SEO pro redesign webu pořádáné konzultačním a poradenským centrem Dobrý web.

Redakce

24. 7. 2012 9:09
Doba čtení: do minuty

Jiný pohled na sebevraždu a vyhazov: Čím Air Bank zachází, tím také schází

Případ nevšedního vyhazovu tiskového mluvčího Air Bank vyvolal bouřlivé a vyhrocené ohlasy. Jde o modelový příklad toho, že sociální sítě nejsou soukromým prostorem? Profesní zklamání mluvčího? Nafouklou bublinu? Nebo ukázku toho, jak firmy na Facebooku shánějí fanoušky za každou cenu? Tady je komentář Daniela Dočekala.

Daniel Dočekal

9. 7. 2012 6:25
Doba čtení: 7 minut

Profesní sebevražda na sociálních sítích aneb jak Air Bank vyhodila mluvčího

Když vyfotíte pozadí své kolegyně, může vám to přijít vtipné. A když se s fotkou pochlubíte veřejnosti, je to ještě větší psina. Problém je, když jste mluvčím banky. A ještě větší průšvih je, když si myslíte, že neděláte nic špatného.

Dalibor Z. Chvátal

4. 7. 2012 6:30
Doba čtení: 10 minut

Zveme vás na konferenci Devel.cz pro webové vývojáře

Server Devel.cz pořádá 12. července jednodenní konferenci pro webové vývojáře. V programu vystoupí Jakub Vrána, Lex Vjatkin, Jan Král, Daniel Steigerwald, Dušan Janovský, Jiří Knesl a David Grudl. Součástí bude také startupový blok. Program konference najdete na http://devel.cz/konference, kde se můžete zaregistrovat.

Redakce

29. 6. 2012 13:27
Doba čtení: do minuty

Přijďte na NetClub s Janem Bartou

Ve středu 20. června pořádáme tradiční setkání NetClubu, tentokráte s podtitulem Zmoudření zlobivého kluka? Na červenou pohovku usedne Jan Barta, který má aktivit pomalu víc, než se dá zvládnout, což sám připouští. Stojí v čele své firmy Elephant Orchestra, založil ePojisteni.cz, což je největší český prodejce pojistek on-line, je spoluzakladatelem podnikatelského inkubátoru Startup Yard a nejnověji též iniciátorem a zakladatelem internetové vzdělávací aktivity iCollege.

Redakce

12. 6. 2012 12:35
Doba čtení: do minuty