Hlavní navigace

Názory k článku Michael Meeks: OpenOffice.org je vážně nemocný projekt

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 30. 12. 2008 0:16

  jouda (neregistrovaný)
  OO jsou super kancelářský balík, nevidím důvod cpát peníze MS. Samozřejmě v prosředí, kde se nevyžaduje 100% kompatibilita s MS.
 • 30. 12. 2008 0:18

  Milos Brejcha
  no z pohledu meho, vicemene administrativniho pracovnika(ale v IT firme :) ) a byvaleho studenta statni vysoke skoly je problem trochu jinde.
  Na zakladnim kurzu ovladani PC na VSE jsme se museli ucit zakladni ovladani a nektere funkce wordu a excelu zcela zpameti abychom prosli zaverecnym zapcotovym testem. Z teto a z podobnych skol zrejme pochazi i vetsina zminenych "kancelarskych bab", ktere se to tak ve skole nauci a zmena cehokoliv u dospeleho cloveka je tezka vec. A ovladani OO proti MSO je zkratka zmena. Prakticky z podobnych duvodu je pro firmu tezke opustit Windows jako kancelarsky OS nebo IE jako prohlizec(pravda ze na VSE byly na vsech stanicich i Opera a Firefox, kdyz ale zenska na cvicenich ukazovala na projekci "internet", ukazovala budoucim "kancelarskym babam" IE)..u prohlizecu chybi i ten ekonomicky motiv, protoze IE je "zdarma".
  Microsoft zkratka dobre vi, proc skoly dostavaji software zdarma nebo skoro zdarma. U skoly tim odbouraji ekonomicky motiv k vyuce neceho jineho. Kdyz ma skola sw zdarma, nema praticky zadny duvod investovat do preskoleni vyucujicich na neco alternativniho, kdyz uz umi MsO, ktery je zdarma. Pro firmu je MsO placeny a tak stoji pred rozhodnutim, zda ho zaplatit, nebo investovat do preskoleni (predem "zdarma(cti "zaplaceny z jejich dani")" vyskoleny na MsO) personal na neco co je zdarma. Vetsina firem jde organizacne jednodussi a casto levnejsi cestou a zvoli MsO. Skoly tak maji navic argument ze to pouziva v praxi vetsina firem. A tim je kruh uzavren a (skoro) vsichni jsou spokojeni :)
 • 31. 12. 2008 9:54

  Quanti (neregistrovaný)
  jo :D na vejšce jsem málem neprošla zápočtovým testem, protože byl na Officech a já měla doma linux a v práci Solaris a dělala jsem na Open-, resp. StarOffice :)))
 • 29. 12. 2008 17:17

  hexx (neregistrovaný)
  Tuhle zpravu by si meli povinne precist vsichni ti blouznivci ve firemnich IT, kteri basni o OO. V kazde firme, ve ktere jsem pracoval, se vzdy nasla nejaka skupinka Linux a OO priznivcu a zacala s instalacemi na stanice nebohych uzivatelu. Konce byly VZDY stejne :-) a sice navrat k Windows a MS Office. A bylo ticho po pesine...
 • 29. 12. 2008 16:04

  stoural (neregistrovaný)
  ... musim se smat :))) Podle diskusi to vypada, jako by OO pouzivali snad vsichni. A hle, skutecnost je jina.
 • 29. 12. 2008 18:43

  Q (neregistrovaný)
  Ono to není tak jednoduché. Linux do toho motat nebudu, tam je to složitější, ale OOo fakt většině uživatelů stačí. OOo nikomu nenutím, chceš nainstalovat Ms Office, najdi sve originální médium a klíč. Nemáš? Nevadí, koupíme. Nechceš dat 10K za krabici, když už nemáš nárok ne OEM, tak OOo nebo mi dej pokoj, já ti na čorky kašlu. V drtivé většině případů to končí OOo a pohoda.

  Takhle to typicky funguje ve firmičkách o par lidech, kde nechtějí dat 5k za OEM Ms Office a problémy nejsou. Větší firmy kupují Ms Office automaticky, nebo mají multilicence a zase OK.

  Špatné zkušenosti mám s firmama, kde to dorostlo někam k deseti babám v kancech. Většina z nich počítačově negramotná a kdyby uměl Wordpad kontrolu pravopisu, tak je pro ně víc než dostačující, protože k zarovnávání textů stejně umí použít jen mezerník a jinak na to nejsou líp.

  Jenže takto psané dokumenty vypadají blbě a někde se dozvěděly, že to co mají není Ms Office, ale něco jiného a tak kvočny kdákaj do vedení tak dlouho, že mají nekvalitní Word, že si klidně vydupou i těch 50k na 5 krabic s Ms Office a dalším se pro jistotu koupí celý nový počítač, aby se mohlo koupit levnější OEM.