Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Opera Software si na Microsoft stěžuje u Evropské komise od anonym - No to je náramně vtipné... jsme se všichni...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 14. 12. 2007 17:31

  anonymní
  No to je náramně vtipné... jsme se všichni zasmáli

  Asi dost dobře nechápete podstatu antitrustových zákonů. Ty neomezují to, že vám může výrobce k produktu přibalit něco, co nechcete nebo nepotřebujete. Ten omezuje situace, kdy to děláte na základě tržní moci. Když Ubuntu předinstalovává Totem, tak vzhledem k tomu, že má <1% tržního podílu mezi prohlížeči, tak tím asi těžko ovlivní tržní rozestavení mezi přehrávači. Jestli mají Windows 97% a něco předinstaluje, tak se to okamžitě projeví a získává majoritu i na dalším trhu a bohužel to není na základě mechanismů kvality a ceny.
 • 15. 12. 2007 20:57

  pes (neregistrovaný)
  Napsal to dobře. Ale lidé, kteří používají linux, si vyberou další software podle sebe. A lidé kteří, používají windows (samozřejmě nemyslím všechny), zapnou počítač a všechno to nějak funguje. Otázky jako OS? prohlížeč? alternativní software? neřeší.
  Osobně používám operu, zvykl jsem si na ni, mám ji moc rád a nedokážu si přesdstavit ji nemít. Tímto činem mě velmi zklamala a stojím na straně microsoftu.
 • 14. 12. 2007 16:36

  anonymní
  Jistě :-)

  A já sám bych mohl zažalovat Microsoft za to, že v Oblíbených záložkách defaultní instalace Windows Vista není odkaz na MyEgo.cz, nýbrž na Microsoft.com, čímž je "zcela jasně" naplněno monopolní postavení Microsoftu!

  A také zažaluji Ubuntu, že mi instalují CD přehrávač a Totem, i když v systému nemám zvukovou kartu!

  A Apple za to, že na jeho webu je video jen v QuickTime a ne v alternativním Flashi!

  A také zažaluji Bena Afflecka! Za co? To je snad jedno, je málo to, že je Ben Affleck?!!
 • 14. 12. 2007 17:42

  anonymní
  Já jsem génius, já chápu více věcí, než ty jsi schopen za celý život vidět ;-)

  Vezměme si pekaře, úspěšného pečícího skvělé pečivo, který získá 98% trhu.

  Na základě žaloby neúspěšného konkurenta, který uhájil jen 1% trhu, bude ovšem nařízeno prvnímu pekaři péct jen standardizované gumové rohlíky a nic jiného, aby druhý pekař byl schopen se svým mizerným sortimentem konkurovat.

  A pak přijde ještě prodejce zmrzliny a řekne, že první pekař mu vadí, a že podle jedné studie, kterou si nechal vypracovat, lidé kupující si gumové rohlíky mají menší chuť na zmrzlinu. A to je problém.

  A tak první úspěšný pekař zaplatí další pokutu 500 miliónu EUR za to, že zmrzlinář neměl zisky takové, jaké by mohl mít, kdyby první pekař nebyl na světě a nebyl úspěšný.

  Podobně komunisticky rozhoduje zasraná Evropská komise. Jsou to tlustá prasata, která zavětřila prachy, a jdou po nich. Podobně jiná komunistická prasata zavraždila v "řádném soudním procesu" Miladu Horákovou (a nejen ji, celosvětově pochcípalo na komunismus přes 100 miliónů lidí).

  To není právo, to je rudé "právo". Neomezená moc pár komisařů, korupce a peněz...
 • 14. 12. 2007 18:10

  anonymní
  Očividně nechápeš vůbec nic ty, inteligente.
  Když už to přirovnáváš v pekařovi, tak situace se má asi takto:
  Je úspěšný pekař, který má 98% trhu prodeje rohlíků, rozhodne se, že k rohlíkům začne dávat i žvýkačky, ty se přece hodí po jídle. Jelikož má 98% trhu rohlíků a rohlíky nakupuje denně každý, rychle získá podíl i na trhu zvýkaček, protože >80% uživatelů stačí ony žvýkačky, i když nejsou nic moc. Pár fajnšmekrů si pak ještě koupí žvýkačky jiné, ale až po tom, co už ty jedny zaplatili pekařovi v ceně rohlíků. Na trhu žvýkaček živoří pár jiných prodejců, kteří sice můžou dělat sebelepší žvýkačky, ale stejně se neprosadí, protože lidi už mají ty od pekaře a nebo ani o jiných ani neví.
  Tomu se říká dokonalá konkurence :-D