Hlavní navigace

Osud rozhlasové diginovely se vyjasní příští středu

6. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

6. 5. 2009

Poslanci by měli příští týden definitivně rozhodnout o osudu digitální novely zákona o rozhlasovém a televizním vysílání. Hlasování o tomto bodu jednání je na programu příští středu. Na návrh jednoho z předkladatelů Petra Plevy z ODS tak rozhodli poslancci na začátku dnešního jednacího dne, kdy se přijímají změny programu schůze. Informuje o tom server Česká média.

ROZHOVORY K TÉMATU:
Jiří Hrabák: Rozhlasová diginovela prospěje všem, i menším rádiím
Martin Hroch: Na digitalizaci rádií se dívám s nedůvěrou
Michal Zelenka: Rádia nezabetonují trh na věky, digitál přinese konkurenci

Ve druhém čtení novely minulý týden načetli poslanci řadu pozměňovacích návrhů, o nichž by v konečném hlasování měli rozhodnout právě za týden ve třetím čtení. To je pevně zařazeno po již zařazených bodech jako 9. bod,“ uvádí web.

WT100 tip temata2

Digitální novela je hodně diskutovanou normou u odborné veřejnosti. Cílem je nastavit podmínky přechodu z analogového FM vysílání na digitální vysílání v platformě DAB nebo DAB+. Novela ale řeší i další dílčí problémy rozhlasového trhu a zavádí několik precedentů. Klíčovým je prodloužení stávajících licencí pro analogové vysílání až do období úplného vypnutí rozhlasového analogu, ke kterému by mělo dojít v období let 2020–2025.

DALŠÍ INFORMACE:
Michal Zelenka: Rozhlasovou diginovelu jsme upravili podle připomínek vlády
Rozhlasová digitalizace je hudbou budoucnosti, ne prioritou

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.