Hlavní navigace

Osud rozhlasové diginovely se vyjasní příští středu

6. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
6. 5. 2009

Poslanci by měli příští týden definitivně rozhodnout o osudu digitální novely zákona o rozhlasovém a televizním vysílání. Hlasování o tomto bodu jednání je na programu příští středu. Na návrh jednoho z předkladatelů Petra Plevy z ODS tak rozhodli poslancci na začátku dnešního jednacího dne, kdy se přijímají změny programu schůze. Informuje o tom server Česká média.

ROZHOVORY K TÉMATU:
Jiří Hrabák: Rozhlasová diginovela prospěje všem, i menším rádiím
Martin Hroch: Na digitalizaci rádií se dívám s nedůvěrou
Michal Zelenka: Rádia nezabetonují trh na věky, digitál přinese konkurenci

Ve druhém čtení novely minulý týden načetli poslanci řadu pozměňovacích návrhů, o nichž by v konečném hlasování měli rozhodnout právě za týden ve třetím čtení. To je pevně zařazeno po již zařazených bodech jako 9. bod,“ uvádí web.

ICTZ23

Digitální novela je hodně diskutovanou normou u odborné veřejnosti. Cílem je nastavit podmínky přechodu z analogového FM vysílání na digitální vysílání v platformě DAB nebo DAB+. Novela ale řeší i další dílčí problémy rozhlasového trhu a zavádí několik precedentů. Klíčovým je prodloužení stávajících licencí pro analogové vysílání až do období úplného vypnutí rozhlasového analogu, ke kterému by mělo dojít v období let 2020–2025.

DALŠÍ INFORMACE:
Michal Zelenka: Rozhlasovou diginovelu jsme upravili podle připomínek vlády
Rozhlasová digitalizace je hudbou budoucnosti, ne prioritou

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.