Hlavní navigace

Pařízkova Dálnice ani hudebník Zoch neuspěli v boji o frekvence Rádia Orlík

30. 4. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Podle informací serveru DigiZone.cz není vyloučeno, že by se účastníkem licenčního řízení mohlo stát Rádio Dechovka, které doposud vysílalo analogově pouze na středních vlnách.

Z boje o kmitočty po dnes již neexistujícím Rádiu Orlík vypadli ostravský podnikatel Radim Pařízek a hudebník Josef Zoch. Pařízek chtěl do jižních Čech expandovat prostřednictvím svého projektu informačního Rádia Dálnice, Zoch se o frekvence ucházel skrze společnost Orlická obchodní, kterou vlastní jeho syn Martin Zoch. Zajímavostí je, že pro Zocha by nebyly jižní Čechy neznámým krajem. Právě on byl totiž v minulosti provozovatelem Orlíku. V rozlučce s jeho posluchači loni uvedl, že projektu nepřály okolnosti a prohrál boj s ostatními komerčními stanicemi. Rádio se v minulosti orientovalo na folk a country.

ebf - tip do článku - debata

K TÉMATU: RRTV dává k dispozici vysílatelům někdejší VKV síť Rádia Orlík

V licenčním řízení jsou v současné době vysílače České Budějovice 96,8 MHz / 0,2 kW, Češnovice 95,5 MHz / 0,4 kW, Milevsko 101,1 MHz / 0,025 kW, Orlík nad Vltavou 94,5 MHz / 0,1 kW, Písek Hradiště 99,4 MHz / 0,1 kW, Strakonice 101,1 MHz / 0,4 kW a Tábor Město I 94,5 MHz / 0,2 kW. Žádost o účast v licenčním řízení vzaly naopak společnosti JOE Media a Ultravox, za nimiž stojí podnikatel Miroslav Pýcha provozující stanice Rádio Sázava a Color. Podle informací serveru DigiZone.cz není vyloučeno, že by se účastníkem licenčního řízení mohlo stát i Rádio Dechovka, které doposud vysílalo analogově pouze na středních vlnách.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).