Hlavní navigace

Pařízkova TV Pohoda slibuje zahájení vysílání na přelomu roku

10. 10. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
10. 10. 2011

Na přelomu letošního a příštího roku by měla odstartovat nová digitální televize Pohoda, za kterou stojí úspěšný moravský podnikatel Radim Pařízek, též majitel rozhlasových stanic Čas a Dálnice. Původně program zaměřený pouze na děti by měl být nyní určen nově především mladým divákům. Ke změně cílové skupiny vede Pařízka především zamýšleny kanál Česká televize ČT 3. Právě ten chce v budoucnu generální ředitel Petr Dvořák věnovat nejmladším divákům.

MM socky3

K TÉMATU: Televize Pohoda má kompenzační licenci pro DVB-T, je jí ale k ničemu

Musíme to mírně modifikovat, protože Petr Dvořák, když nastoupil do funkce, tak prohlašoval, že udělá dětský kanál České televizi, čemuž nejsme schopni konkurovat s našimi soukromými rozpočty, uvedl pro ČTK Pařízek, kterému úpravu cílové skupiny umožňují licenční podmínky. Pohoda nedávno získala od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) takzvanou kompenzační licencí, jejíž platnost ovšem zaniká s koncem analogového pozemního vysílání, tedy 11. listopadem letošního roku. Pařízek tedy bude muset požádat tento regulační orgán o vydání dokumentu nového. Serveru DigiZone.cz to potvrdila předsedkyně RRTV Kateřina Kalistová.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.