Hlavní navigace

Pařízkovo Rádio Čas spustilo nový vysílač, opět potěší posluchače na Moravě

22. 10. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Velmi očekávanou události je chystané spuštění jihočeských VKV vysílačů Rádia Dechovka. V Českých Budějovicích už by mohli posluchači stanici naladit v polovině příštího týdne.

Rádio Čas ostravského podnikatele a hudebníka Radima Pařízka, který taktéž stojí za multiplexem 4 a Regionální sítí 7, spustilo svůj další vysílač v pásmu VKV. V uplynulých dnech byla podle pozorování čtenářů serveru DigiZone.cz uvedena do provozu lokalita Veselí nad Moravou – Milokošť fungující na kmitočtu 103,6 MHz s výkonem 100 wattů. Na spuštění vysílače upozornil jako první anténář a technik Petr Vozár z Přerova, který zároveň doplnil, že jde již o sedmnáctou frekvenci stanice, která je v této lokalitě zachytitelná.

MM socky3

ČTĚTE TAKÉ: Radim Pařízek zprovoznil další vysílač Rádia Dálnice, aktuálně jich funguje osmina

VKV vysílače v České republice dlouhodobě rostou jako pomyslné houby po dešti. Z nedávné doby můžeme jmenovat například expanzi Signál Rádia do Brna a Karlových Varů, případně Color Rádia taktéž na západ Čech. Velmi očekávanou události je pak chystané spuštění VKV vysílačů Rádia Dechovka. Podle informací serveru DigiZone.cz by mohl vysílač v Českých Budějovicích začít fungovat už v příštím týdnu, pravděpodobně ve středu. Dechovka bude využívat původní síť vysílačů dnes již neexistujícího Rádia Orlík.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.