Hlavní navigace

Patrick Zandl chystá "intervizi"

9. 10. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Na dnešní konferenci Broadband Monday (která byla přenášena online na veletrh Invex) vystoupil se svojí prezentací Patrick Zandl, aby představil více informací o svém novém projektu internetové televize. „Intervize“ by měla doplnit stávající nabídku online videopůjčoven a IPTV (zejména od Telefóniky O2) o uživatelsky atraktivní žánr krátkých filmů a videí. Projekt má název Stream TV (a již fungující adresu), plného spuštění bychom se měli dočkat v listopadu. Na podobném obsahu dnes fungují např…

Na dnešní konferenci Broadband Monday (která byla přenášena online na veletrh Invex) vystoupil se svojí prezentací Patrick Zandl, aby představil více informací o svém novém projektu internetové televize. „Intervize“ by měla doplnit stávající nabídku online videopůjčoven a IPTV (zejména od Telefóniky O2) o uživatelsky atraktivní žánr krátkých filmů a videí. Projekt má název Stream TV (a již fungující adresu), plného spuštění bychom se měli dočkat v listopadu. Na podobném obsahu dnes fungují např. úspěšné servery jako YouTube či Google Video, podle Patricka Zandla však Stream TV poběží na obsahu, plně produkovaném ve vlastní režii (mj. z důvodu vyřešení problému s autorskými právy, se kterými se potýká YouTube). Bližší informace, zejména o obchodním modelu, však nezazněly. Přednáška by měla být časem dostupná ve videoarchívu Broadband Monday.

Bezesporu zajímavou doplňující informací může být, že společnost Global Inspiration, s. r. o., která za projektem Stream TV stojí, vlastní podle obchodního rejstříku Miloš Petana. Ten rovněž vlastní mediální koncern Bontonland, a.s., (kde působí také Zdeněk Polách, který je rovněž činný v Global Inspiration). Miloš Petana stál také u zrodu televize Premiéra TV (dnešní Prima).

Autor článku

Autor je ředitelem médií vydavatelství Internet Info. V letech 2005 - 2008 působil jako šéfredaktor serveru Lupa.cz. Vystudoval Fakultu informatiky MU a Fakultu sociálních věd UK. Online komunikaci se věnuje i na svém blogu www.alesmiklik.cz.