Hlavní navigace

PayPal opatrně testuje Bitcoiny, umožní v nich obchodníkům přijímat platby

Autor: Isifa
David Slížek

První kroky PayPalu do světa virtuálních měn vedou přes spolupráci s největšími zprostředkovateli bitcoinových plateb. Služba je zatím dostupná jen v USA a v Kanadě.

Prodejci digitálních produktů mohou nově přes PayPal přijímat platby v Bitcoinech. Firma to oznámila na svém blogu. Novinka začleněná do funkcí PayPal Payments Hub se ovšem týká pouze plateb za digitální zboží jako jsou hry, hudba, vyzvánění do telefonů, aplikace nebo e-knihy. A je omezená jen na obchodníky v regionu severní Ameriky.

Jakkoli jde o první velký průnik virtuální měny do mainstreamového platebního systému, PayPal zatím postupuje velmi opatrně. Bitcoiny nepodporuje přímo, nýbrž prostřednictvím partnerství se třemi hlavními zprostředkovateli plateb (BitPay, Coinbase a GoCoin). 

To znamená, že uživatelé například nebudou mít virtuální měnu uloženu na svých paypalových účtech. PayPal jen umožní obchodníkům, aby přes zprostředkovatele přijímali bitcoinové platby. A bude za to inkasovat provize.

„PayPal vždy přijímal inovace, ale vždy takovým způsobem, který našim zákazníkům přináší vyšší bezpečnost a spolehlivost plateb. Náš přístup k Bitcoinu je stejný. Postupujeme postupně, dnes Bitcoin jistým způsobem podporujeme a s další podporou počkáme na to, jak se věci vyvinou,“ vysvětluje šéf pro strategie PayPalu Scott Ellison.

Marcom

PayPal nedávno oznámil, že Bitcoiny začne přijímat i mobilní platební služba Braintree, kterou v loňském roce koupil vlastník PayPalu, e-komerční firma eBay. Také Braintree, kterou využívají například Uber, AirBnb, GitHub nebo OpenTable, ale jde do virtuální měny prostřednictvím spolupráce s Coinbase. 

Jeden bezprostřední dopad ovšem oznámení novinky mělo. Jak poznamenává TechCrunch, cena Bitcoinu vyletěla vzhůru.

Našli jste v článku chybu?
28. 9. 2014 11:26
Ano (neregistrovaný)

TO nejsou blbosti ale podstatne filozoficke zaklady. Vsak je jedno, jestli tvrdim, ze vam prodavam kus zlata nebo kamen nasprejovany zlatou barvou, netreba bazirovat na blbostech.

26. 9. 2014 9:37
tom (neregistrovaný)

jiřino jořino ty jsi ale de... Finové rozhodli: Bitcoin je komodita!.... Bitcoin je spíše komodita než měna, říká japonská vláda a chce ho zdanit... ono je to podletho co se komu hodi ze? Kazdopadne letadlo jeak vysite!