Hlavní navigace

Peter Duhan: Český rozhlas Plus se do dvou let stane špičkovou analytickou stanicí

2. 11. 2015
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Duhan se po odchodu z Českého rozhlasu bude nadále věnovat práci v médiích. „Nejbližší týdny chci věnovat tomu, abych se dal dohromady psychicky a zdravotně,“ řekl novinářům šéf ČRo.

Český rozhlas Plus se stane v horizontu dvou let podle generálního ředitele veřejnoprávního média Petera Duhana špičkovou analytickou stanicí. Duhan to řekl na dnešním setkání s novináři po oficiálním startu okruhu v nové podobě a jeho vstupu do analogového pásma VKV. Plus má nejtěžší práci před sebou. Českému rozhlasu Plus předávám své programové zkušenosti. Dávám Českému rozhlasu dva roky na to, aby byla špičkovou analytickou stanicí. I po svém odchodu budu velmi pečlivým posluchačem. Zítra tu budu poslední den a určitě s některými kolegy neztratím kontakt, řekl DigiZone.cz Duhan.

Ředitel stanice Alexandr Pícha odpověděl na dotaz naší redakce také na otázku, zdali je síť VKV vysílačů definitivní, případně se ještě bude rozšiřovat. Síť nemáme masivní. Nemůžeme vstupovat do licenčního řízení RRTV, takže si musíme vystačit s tím, co máme. Síť jsme dali dohromady s přibližně desítkou vysílačů. Máme problém na Ostravsku a na jihu a severu Čech. Na Ostravsku chceme spustit středovlnný vysílač, řekl DigiZone.cz Pícha a doplnil: Musíme vyřešit to, co bude s vysílači Dvojky na středních vlnách. Ty bude využívat Plusko do konce roku. Vyhodnotíme, zdali některé vysílače nepředat Dvojce.

BRAND23 Workshop

Šéf Českého rozhlasu Peter Duhan, který oficiálně zítra skončí ve své funkci, nepovažuje osobně říjen za příjemný měsíc ve své profesní kariéře. Připomeňme, že Peter Duhan čelí podezření z porušení zákona o Českém rozhlase tím, že ve veřejnoprávním médiu byl zaměstnán jeho syn Andrej Duhan. Generální ředitel Radu Českého rozhlasu již dříve informoval s tím, že ČRo opouští kvůli zdravotním problémům a tlakům od některých jejích členů. Měl jsem vážně poškozené zdraví. Dnes se na to dívám tak, že je to kus života, a za sebe říkám, odvedl jsem kus dobré práce, sdělil novinářům Duhan.

Český rozhlas se podle jeho dosavadního šéfa změnil. Český rozhlas má dnes portfolium stanic, které odpovídá zahraničním rozhlasům, myslí si Duhan a dodal: Čekám, kdo bude zvolen prozatímním ředitelem. Počítám, že se s ním setkám a některé věci si řekneme. Český rozhlas je na tom, co se poslechovosti týká, velice dobře. Z Českého rozhlasu odcházím s dobrým pocitem. Splnil jsem přibližně 75 až 80 % z toho, co jsem si předsevzal. Myslím, že kolegové si s tím zbytkem určitě poradí. Nepřipravoval jsem žádné personální změny. Změny jsme připravovali rychle a některé změny jsme chtěli narovnat. Nejde ale o nic tristního, co by Český rozhlas poškozovalo.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).