Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Petr Očko (MPO): Chtěl bych více menších hráčů a větší konkurenci na úrovni služeb od EriMobile - Nejduležitějším sdělením celého rozhovoru je, že je potřeba...

 • 10. 3. 2020 18:13

  EriMobile

  Nejduležitějším sdělením celého rozhovoru je, že je potřeba snížit ceny mobilních dat na Evropskou úroveň. Na to se ale nemusí čekat na Aukce 5 G sítí, protože po aukci, která proběhne možná letos bude další období než se postaví. Nyní je potřeba začít konečně regulovat velkoobchodní mobilní trh s daty. Za předsedu Nováka se udělal první krok a ČTU zavedl pro tento účel regulovaný trh č.5. Nyní je potřeba reálně regulaci naplnit. Nyní virtuální operátoři nakupují mobilní data několikanásobně dráž, než je prodávají síťoví operátoři koncovým zákazníkům. V momentě, kdy se vytvoří tržní prostředí na velkoobchodním trhu s desítkou až dvacítkou hráčů střední velikosti, tak začne fungovat i maloobchodní trh. Není to opravdu nic těžkého, jen musí ČTU chtít regulaci dotáhnout. Opravdu pokud máte v lepším případě Oligopol, tak je potřeba aby byl regulován, jinak prostě jsou ceny vysoké pro všechny. Resp. pro vybranou skupinu V.I.P. jsou nízké ( pro ministerstva, státní správa a jejich rodinné příslušníky apod.), ale zbytek společnosti typu babiček a dědečku to platí. Bohužel to dnes platí i virtuální operátoři.

 • 10. 3. 2020 18:35

  bez přezdívky

  pro vybranou skupinu V.I.P. jsou nízké ( pro ministerstva, státní správa a jejich rodinné příslušníky apod.)
  To už taky pomalu přestává platit. V poslední době se o tom hodně mluvilo, tak přišlo zdražení i pro VIP. Nové smlouvy mají podstatně vyšší ceny, než byly dříve. Běžně desítky % zdražení, takže u menších výběrek jsou jen o trochu menší, než se dá běžně dostat pro koncového uživatele.