Hlavní navigace

Názory k článku Petr Žantovský: Na ČT 24 nechci mluvit s politiky

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 25. 8. 2006 11:22

  petr.mejstrik@seznam.cz (neregistrovaný)
  Příteli,

  každý, ať již chce nebo ne, ovlivňuje výběr čehokoliv ve svém životě podle jistých osobních (v některých případech i podprahových) preferencí. To, že se o tom mluví nebo alespoň začíná mluvit pouze potvrzuje slušnou míru demokratičnosti.
  Dokáže li někdo hovořit o zákulisní politice médií, dělá jim, ať se nám to líbí nebo ne dobrou službu. Média totiž tímto sestupují z nebe spět mezi běžné lidské problémy a tahanice o skývu.
  Příjemný nezidealizovaný den:)
  Petr Mejstřík
  petr.mejstrik@seznam.cz
 • 7. 12. 2005 10:42

  Pavel rrr (neregistrovaný)
  jakýkoliv "redaktor" redakce zpravodajství nemá co ohřívat si "svou polívčičku" - to ale platí i pro pana žantovského :-) (kodex čt). Každý má samozřejmě nějaké názory, ale tato OTAZKA přímo navozuje dojem, že se HOSTE pořadů vybírají podle nějakých "osobních názorových preferencí" nějakých redaktorů. To je opravdu velmi legrační a amatérské hledisko - dalo by se říct, že i napadnutelné právně :-) . Druhá nejasnost je, zda-li může pracovat jako redaktor (byť v externím druhu pracovního vztahu - je to důležité :-) ?) někdo, kdo se POLITICKY velmi angažoval (byť jako novinář). Je otázka, jak je na tom v tomto ohledu pan Žantovský...

  Myslím tedy, že ta anketa je zcela pomýlená, protože nerozlišuje mezi hosty "politických aj. podobných diskuzních pořadů" a jejich moderátory (redaktory). Za druhé obsahuje "vysoce manipulativní tvrzení", že redaktoři red. zpravodajství "manipulují" nějak s hosty (či redaktory?) podle svých osobních POLITICKÝCH názorů - a to je nejen zcela nepřijatelné ale možná i (vzhledem k "zakuklené formě" této pomluvy) žalovatelné :-)) . Každopádně je to ale ukázka VYSOKÉHO amatérismu autora této "anketní otázky".