Tak nějak bych čekal, že v této cenové kategorii už bude minimálně lokální stmívání, jinak přece černá nemůže být černá, ale jen šedá. To vám nevadilo?
já sice současným TV vyčítám leccos (nedokonalé EPG, mizerné možnosti u přepínání formátů, odfláknuté přehrávání multimédií ...), ale to jen z toho důvodu, že tyhle placky jsou na trhu už hodně dlouho a výrobci tím pádem měli možnost vychytat všechny nedostatky. Prostě když vidím, že jeden to už umí dokonale, chci to i po ostatních.
Jenže placky 21:9 jsou jiná káva, jsou to bílé vrány a proto jim odpustím vše výše uvedené, odpustím jim chybějící satelitní, DVB-T2 i DVB-T3 tunery ... tohle totiž není žádný TV univerzál pro přepínání mezi Poštou pro tebe, fotbalem a seriálem o vaření, to je především monitor pro FILMOVÉ NADŠENCE. A kdo ho tak využije, ten se s těmi jeho nedostatky v pohodě srovná.
Aha
Beru to jako vas nazor i kdyz mam jiny.
Ale kdybyste se nekdy chtel podivat na forma 2:35:1 na Cineme, zaridim to. Jen to bohuzel maji ve velkych centrech
Určitě si myslím že to je fakt dobrá cena, pokukoval jsem po tehle TV jako po nedosazitelném kousku. Hlavně mě uchvacuje to podsvícení za televizí. Nevím zda jsem něco nepromeškal ale nevím proč tuhle nepoužili i jiné firmy.
Jediný neuvěřitelný faux pas bych viděl v internetovém prohlížeči. Je to super že tam je (moc značek to nedělá většina používá pouze widgety) ale jako zásadní nepoužitelnost bych viděl v absenci přehrávání flashe. První co mě napadne je si přehrávat v TV televizní archivy jednotlivých stanic. To je bohužel možné pouze přes flash přehrávač. Chápu že to je pod licencí ale pokud dám takové prachy do vlajkové lodi značky, tak bych očekával že investuji a licenci zakoupí.
No nic. Budem doufat že snad někdo jiný prohlídne ...
Za ty prachy to melo mit vse. Myslim tim:
1) Vychytane prehravani vsech formatu z USB/LAN (SMB-FTP).
2) Kompatibilni nahravani na interni CF flash disk s naslednou editaci (napriklad kopirovani na FTP-SMB) ve formatu soubor.ts (transport stream jak MPEG2, tak MPEG4, vcetne audia...MP2/MP3/MP4-AAC+v2).
3) Tunery DVB-S2 a DVB-T2 s moznosti dohrani cfg SDR prijimaci po LAN/SD/USB/OTR (v tv vysilani ve vzduchu).
4) BT jednotku rady 3, aby to umelo alespon 2 pristroje najednou (BT sluchatka+BT klavesnici s integralni mysi/trackballem/trackpointem ; pripadne jeste pretahnuti souboru z fotaku/mobilu). Ja sam pouzivam BT bezdratovou klavesnici..je rozkladaci a ma trackpoint.
5) DVI konektor. VGA je sice fajn, ale DVI by bodl take.
Vychytat tyhle body a za ty penize by to pak stalo.
Zatim to bez T2 tuneru je neprodejne behem pul roku.
A kupovat si ted televizor za takove penize bez T2 tuneru je vyhazovani penez.
Jelikoz me ceka nakup televizoru (stara CRT uz pomalu konci), tak si rikam, ze jeste pockam az bude T2 tuner.
Mel jsem moznost si doma vyzkouset neco od Panasonicu v teto uhlopricce (plazma). Chtel jsem to tez jako zobrazovaci vystup stolniho PC. Ten Panak mel jak DVI, tak VGA.
Muzu rict, ze pred DVI je obraz lepsi. Muzu nechat zobrazovat vetsi rozliseni pri 200Hz (1280x1024).
Zkousel jsem pouzit HDMI out na videokarte jako hlavni vystup ATI Radeon 4800 2GB VRAM. Z tech tri vystupu byl nejlepsi DVI.
DVB-T2 neni kompresni format, je to radiovej prenosovej format v kterem se tv progamy komprimuji do ruznych AV komprimacnich kodeku.
MPEG2; TS MPEG2
MPEG4-AAC (audio MP3); TS MPEG2
MPEG4-AAC (audio MP4-az AAC+v5; TS MPEG2
MPEG7 ; TS MPEG2 nebo MPEG7
MPEG21 ; TS MPEG7
A co se tyce pravidelneho vysilani, rekl bych, ze CRa to do konce roku ci dvou preklopi do trvaleho vysilani. Hlavni je, aby spustili vicero vysilacu soucasne... Cukrak, Zizkov, Klet, Krasov, Klinovec, Bukova hora, Jested, Javorice, Kojal, Praded a Hostalkovice.
Pro filmove nadsence je FullHD videomonitor s perlickovym platnem.
Jelikoz mam cele vybaveni pro filmovou Super8 (rodine filmy do roku 1957 co tata natacel), tak jsem delal pokus. Pouzil jsem perlickove zatahovaci platno (uhlopricka 325cm 4:3) a pujcil jsem si FullHD videomonitor (DVI/VGA/HDMI/video in/YPBPR in) a zjistil jsem, ze by mi mozna toto vyhovovalo vice nez hledat normalni televizor s veskerym vybavenim. Kdyz zatahnu zaluzije, tak se da na to koukat dobre i pres den (HMI 36V/400W...stejna halogenka se pouziva do svetelnych efektu na diskoteku).
Ale abych usetril, tak jestlize pujdu do videoprojektoru, tak pouziju typ co ma vybojku, napriklad HDI575 (600V-60V/250W)...zere to o dost mene.
Mozna by se dal pouzit videoprojektor co ma zdroj svetla PowerLED v pouzdru TO-3 (jako tranzistor KD602...jen ma v horni casti sklicko jako EPROM a pod nim array pole s 160 nano LED s velkym vykonem (16V/60W).
Nejmensi laserovej videoprojektor od Sharpa, celkove ma pristroj jen 38W/230V~. Problem je cena 362000Kc. Faktem je, ze se s nim da promitat na jakejkoliv povrch bez ostreni (optika nema ostreni, jede na jinem principu) a da se promitat i na bok panelaku (kazdej z -ti laser pump se zadnim vibratorem (barva paprsku se generuje rozkmitanim zadniho postribreneho zrcatka ultrazvukem) ma vykon 120mW). Nastavuje se jen uhel kolimace, pri 3m od platna/zdi je nejmensi uhel "obrazovky" 100cm, nejvetsi 240cm.
A co mam delat, kdyz si na barak strcit sat nemuzu.
Ne ze by to byl muj pripad, ale tisice lidi si proste sat strcit ven na panelak/barak, kterej neni jejich nemohou.
Nehlede na to, ze hromada lidi nebydli smerem na jih. Ale maji okna treba jen na sever.
To nemluvim o stovkach lidi co maji pred panelakem vzrostlej strom skrz kterej neprojde sat signal.
Zkratka DVB-T/T2 musi trpet dej se co dej.
A pokud uz v DVB-T/T2 spusti free MP4-SD treba Spectrum, Discovery, NGC..tak hromada lidi zacne na prodejnach poptavat po prijimaci co umi T2.
Ale predtim budou nadavat na prodejce, ze jim prodali za drahe penize jen DVB-T prijimac. Mozna toto polozi vladu.
Kdyz ke me prijde starobni duchodkyne sousedka s tim, ze si zakoupila za 10000Kc v akci HDready LCD placku s jen DVB-T tunerem, tak urcite bude chtit neco udelat s televizorem, aby umela prijmout i ty nove programy Spectrum, Discovery atd... a jedine co ji mohu rici je, ze mela pockat s nakupem tv placky nebo aby si zakoupila za 3100Kc STB DVB-T2>HDMI/YPBR/SCART.
Jenze jak predpokladam, tak zacne "nadavat" stejne jako vsichni duchodci v republice kteri si za posledni rok koupili LCD placku na koukani bez toho, aby se nejdriv poradili.
Jde o to, že signál 21/9 neexistuje. Takže do televizoru můžeš přivést buď 4/3 nebo 16/9, nic jinýho a z tohoto si to TV nazoomuje do 21/9. Bohužel ale ten zoom je totéž jako když se vysílá 4/3 Letterbox a na TV 16/9 to natáhneš na celou obrazovku - je poznat, že to vytváří uměle televizor a nejde o zobrazení 1:1 s vysíláním. Totéž platí u Filipse, takže filmovej fanda nejspíš zapláče nad kvalitou a půjde radši do kina.
s něčím s dá souhlasit, ale ty nářky na prodavače a vládu mne fakt pobavily :-) Snaha prodat chromou kobylu jako zdravou je přece stará tisíce let. Prodavač prostě musí vychválit a prodat i zastaralé produkty aby vyprázdnil sklady a vydělal. Kdo nechápe tuhle hru a věří prodávajícímu každé slovo je prostě pitomec. Mohu mít soucit se starší generací, která vyrostla za totality a na nový (ne)pořádek si už nemůže zvyknout, ale TAKHLE FUNGUJE 98% SVĚTA a ve zbylých 2% byste nechtěli žít, tak si zvykejte :-)
Ostatně také proto na trhu nemáme ty DVB-T2 přijímače.
1. stále jsme (tuším) nespecifikovali parametry ve kterých chceme vysílat
2. nevysíláme
takže výrobci a prodejci nejsou pitomí a nebudou nám sem vozit "nové" TV, když tady v pohodě prodají i "staré" modely a vytvoří si tak alespoň potenciál pro další brzké prodeje. Možná neetické, ale pro ně ekonomické :-)
P.S. uvažujete o TV s parametry z kategorie snů a stačí vám jen HD rozlišení? (1280x1024). A ze vstupů považuji osobně za nejdůležitější HDMI (alespoň 3), DVI půjde brzo do kytek.
Trochu nechápete problém. Na tom HBO, SD nebo HD to je vždy vysílání s poměrem stran 16:9, kde jsou vysílány nahoře a dole černé pruhy, aby uvnitř vznikl obraz s formátem 21:9. Na TV s rozlišením 21:9 tedy nikdy nedostanete z tohoto vysílání kvalitnější obraz než na TV 16:9, půjde jen o výřez (zoom) z vysílání. Je to proto, že se rozlišení 21:9 jaksi pozapomnělo implementovat do DVB-T (přitom v MPEGu je dávno), takže nemůžete vysílat tak, aby obraz využil celé dostupné rozlišení a TV si ho pak přeformátovala podle obdrženého příznaku. Takovýchto opominutí v normě je bohužel víc. Mnohem závažnější je například to, že norma neobsahuje informaci o filmovém módu (byť třeba 20 let starý PAL+ to uměl). Pokud tedy přenášíte film, který je z principu progresivní, tak TV není nijak informována o tom, že stačí složit k sobě následující půlsnímky, ale chová se stejně, jako by šlo o prokládané vysílání.
Špatná černá platí pro modely používající IPS panely (stejně jako LG). Už nějakou dobu Philips osazuje do některých řad i PVA panely od Sharpu, tam je černá samozřejmě mnohem lepší, zase se snižují pozorovací úhly. U těch IPS mi ale zase vždycky přišly lepší barvy, hlavně pleťovka.
Naprostý souhlas s komentáři "Pitomce" a pana Jana Nováka. Ta televize je naprosto k ničemu. Pouze marketingový výstřelek. Sledování nazoomovaných programů 16:9 a 4:3 na ní bude vysloveným utrpením.
Pan Herwig zde (pokolikáté už?) předvádí svoji fatální technickou neznalost. Upřímně lituji každého, kdo si podle takovýchto reklamních "recenzí" vybírá a kupuje cokoliv.
A při všech těch problémech, které sebou SVB-S tunery v televizorech nesou? Chápu, že lidé nechtějí mít další krabičku, ale zůstává to tím nejlepším řešením.
Mimochodem čemu říkáte ranec?
Já absenci DVB-S naopak vítam. Naznačuje mi to, že se investovalo někam jinam. Především do unikátního panelu s kvalitním podáním barev.
Cena je asi tak o 10 000 nižší než bysch očekával.
Hezký seznam přání.
A víte o nějaké televizi kldině i za trojnásobek ktera to umí?
Obávám, že tohle nebude umět žádná a nikdy...
Jinak jsem rád, že věříte DVB-T2. Kdysi jsem také věřil DVB-T....
Ale tím nechci říci, že bych to vše nepřivítal.
Jen je to reálné asi jako Vánoce v létě...
Bez T2 tuneru to umi treba Seleco, je na bazi Linux-PowerPC.
Je to ta firma co vyrabi videoprojektory.
Co se tyce T2, tak bych se nebal. V teto norme se ve svete vysila, takze tak jako tak to k nam prijde. Ne ze se mozna bude vysilat, ono uz se vice jak rok vysila.
Hybridni cip i na T2 dela Samsung, Sony, Niaksu (Niaksu dela i s C2 tunerem).
Nevěřím že se spustí DVB-T2 zdarma a bude šířit HD signál. Pokud se najdou sponzoři tak se třeba jeden MUX spustí ale jako placenej. Proto této odnoži digitálu v terestrice nevěřím. Kdo má trochu rozumu nečeká na nějaké TV s DVB-T2 ale koupí si SAT, tam je vše už jasné a na nějakou dobu definitivní. Jen ty šmejdi s IRdetem zmenožnují nahrávání. :-(
TV je většinou nekvalitní monitor. Nemá cenu používat jiné rozlišení než nativní, 1280x1024 je zbytečně rozmazané přepočtem v TV. U LCD monitoru se taky zásadně používá rozlišení panelu. DVI pak není potřeba, neboť ho plně nahradí HDMI (redukce na DVI je jednoduchá pasivní záležitost) a režim 1920*1080p50 nebo 60. Dál většina TV pracuje se signálem ve formátu 4:2:2, barevné rozlišení je tedy menší. Jen některé kousky umí pro PC režim 4:4:4 (Sony to umí, Panasonic ne).
U této TV by mě zajímalo, jaké je vlastně nativní rozlišení panelu a jestli ho umí přes nějaký vstup zobrazit.
nevim jestli vsechny na světě jsou takto ale nejspíše máte pravdu
tohle ale neni o televiznim vysilaní, tady se bavíme kino formátu
a tudíž o televizoru pro filmove fanoušky
a to už je jiná
Nativní rozlišení máte v tabulce. Je to na šířku pochopitelně o něco více než Full HD.
Také se mi nezdá, že by DVI mělo obrazově dávat něco jiného než HDMI. DVI mi naopak vždy komplikovalo život (více než HDMI) a mám ve škatulce kousek nad YUV, které je s přehledem nejkomplikovanější.
Ale nsouhlasím s tím, že nemá cenu používat jiné rozlišení než nativnhí. To bychom museli zpět ke klasickému PAL
no nevim jaky ma kdo problemy, minimalne samsung problemy s DVB-S2 ve svych tv nema,nedavno jsem 2 ladil a ozivoval karty ICE v modulu, vsecko uplne v poradku jelo,jede a neni duvod proc by nejelo dal. Nahravani ok, EPG ok, jediny vopruz serazeni programu, to ale clovek dela max parkrat za zivot TV. Takze averzi na S2 tuner nechapu. To ze je treba nektery vyrobce krypl a ma s tim problemy toto uspesne implementovat je jeho minus. U spousty lidi v mem okoli vidim ambice na pritomnost S2 tuneru s vyhlidkou koupe nove tv, vesmes odchazej od Digi na SkyL a nebo proste jim STB "vadi". Me samotnemu stb neva, jsem priznivce dreamboxu :o) a trochu narocnejsi divak.
S tim s vami souhlasim. Tez neverim, ze spusti zadarmo FullHD stream v DVB-T2 MUXu.
Ale verim a jsem o tom presvedcen, ze mnoho programu v DVB-T2 MUXu bude v SD-MPEG4 do 1.2Mbps.
Programy v MPEG2, tak jak jsou v soucasnych DVB-T MUXech pravdepodobne v DVB-T2 MUXu nebudou. Ale aby ziskaly zakazniky, tak hromada programu bude opravdu jen v SD-MPEG4.
Takovej Spectrum, Discovery, NGC a AXN Sci-Fi by mi v tom SD-MP4 stacilo, kdyz by bylo rozumne pokryti a zadarmo.
Predpokladam, ze 2-3 FullHD programy v MP4 tam budou taky, otazka jestli budou placene.
Eurosport HD-CZ by se mozna zaplatil....pravda, ja nejsem na sporty a ani me nezajimaj, ale fakt je, ze vetsina chlapu by si tenhle program zaplatila.
Ale jestli tam daj neco jako NOVA TV-HD nebo Prima Family HD, tak to tim zabijou.
Lidi HD/FullHD nezajima v pripade platby za HD program, protoze kdyz maji ten samej program na jinem MUXu zadarmo (byt v SD/MPEG2), tak se na FullHD vykaslou a vesele se budou divat na tyto Prima/Nova/CT/Barrandov programy v SD v jinych MUXech dal zadara.
Ale pokud by v T2 MUXu byl zajimavej nativni FullHD program (dokumenty/sport/priroda), tak by o to zajem mohl byt.
Toho rozlišení v parametrech jsem si nevšiml, díky za upozornění. Takže otázka zní - nabídne PC při HDMI připojení mód 2560*1080? A běží to ve 4:2:2, nebo umí i 4:4:4 - tedy plnou ostrost i barevných detailů - to jde otestovat.
Ohledně nativního rozlišení - měl jsem na mysli, když je TV používána jako PC monitor, kde je zobrazení pixel na pixel nutností. A pak to není návrat k Palu, ale full HD, nebo v tomto případě ještě trochu víc.
tak to vam nejsem schopen odpovedet nebot takovouto kartou nedisponuji
Kdyz je TV pouzivana jako monitor nastupuje 1:1 a na rozdil od CRT je to u LCD nutnosti, pravda.
Vite ja mam rad Direct LED, tedy LED podsviceni v plose.
Lokalni stmivani je jen elektronicka berlicka pro Edge LED jak ho vylepsit s v podstate nulovymi naklady.
Nevadilo mi to, stejne jako mi nevadi ze obcas narazím na televizory s podsvicenim CCFL trubicemi, ktere maji lepsi obraz, nez s LED.
To je holt zivot a spletita inovacni spirala nespirala :(
1. Filmy ve formátu 21:9 se natáčí už od 50. let minulého století, TVs je jen ořezávají. Jedinou výjimku tvoří snad HBO, které zobrazuje film v 21:9, tedy v takovém formátu, v jakém byl vytvořen, pokud máte TV s 16:9, zobrazují se vám černé pruhy nahoře a dole.
2. 2/3 hudebních videoklipů se dnes natáčí v 21:9.
3. Zábavné pořady, zpravodajské relace apod jednou přejdou na 21:9 tak jako tak, stejně jak přešli na 16:9, poněvadž je penetrace 21:9 televizorů v plenkách, tak se do toho nehrnou.
4. Ze zdravotního hlediska je sledování širokoúhlého obrazu pro zrak zdravější než například 4:3. Vzhledem k horizontální poloze očí je sledování širokoúhlého formátu pro oči méně únavné.
5. Doplní mě ještě někdo?
Nechápu to nadšení z tohoto modelu. Jediné, co je na něm zajímavé je, že má jiný formát (je víc širokoúhlý). To ale v praxi znamená jen to, že u filmů odpadnou vodorovné černé pruhy a u TV přibudou širší svislé černé pruhy. Nic víc. U těch filmů lze stejné užitečné velikosti obrazu dosáhnout i s obrazovkou 16:9 o příslušné úhlopříčce. Nejde přeco i to, jestli tam jsou nebo nejsou pruhy, ale jak velký je užitečný obraz.
Jinak dle mého názoru mají Philipsy obecně problém se zobrazení černé. Osobně bych nikdy nešel do TV s úrovní černé vyšší než 5cd/m2. Philipsy A LG mají většinou něco kolem 15cd/m2. To považuji za mnohem podstatnější než formát. V článku přitom o tom není ani slovo.
Jediné to zajímavé není. Možná jste si povšiml že se zmiňuji o kvalitním resamplování které pokládám za zásadní.
Černá se v modelech pro rok 2011 hodně vylepšila. Nemám s ním u Philipsu problém.
Já se DVB-T2 nebojím. Naopak. Když se zavádělo DVB-T psal jsem aby se orvnou zavedlo v T2. Byla chyba jít na "T".
Faktem je, že doba mi dala za pravdu, ale vysvětlujte to zákonodárcům, kteří si nejen technologicky nevidí na špičku nosu.
Udeřil jste hřebíček na hlavičku.
To je to, o čem mluvím - kdo DVB-T2 zaplatí. Navíc v době, kdy je naprostá většina lidí na kabelu nebo na satelitu.
A Irdeto...
Nesnáším ho a jak koukám, nejsem sám.
Kvalitní resamplování by mělo být u TV za 40 tisíc samozřejmostí. Dobře ho zvládají i některé výrazně levnější TV - viz řada dostupných měření na síti.
Pokud Philips nadále používá IPS panely, tak vždy bude úroveň černé horší než u vydařených konkurenčních panelů S-PVA.
DVI v kytkách ještě není a tím spíše ne od začátku. Jen je určeno pro jinou oblast - PC monitory, nikoliv TV. Navíc se to od HDMI liší v podstatě jen konektorem, signálově je to skoro stejné.
Bohudík to tak není. Příklad: film Resident Evil afterlife uložený v mkv (verze 1080p) má rozlišení 1920x800 (21:9) ve 3D pak je uložen v rozlišení 3840x800 (fullsbs) což je po vydělení pro jedno oko zase 1920x800 (21:9). A takhle je natočených 60 až 70 procent filmů. (trháku) Takhle jsou i uložené na datových nosičích nebo hd. Černé pruhy dole a nahoře si tam zobrazí tv 16:9, neboť nemá pro danou oblast data. Menšina filmů, zvláště rodinných jako třeba Cesta do středu země je natočených ve formátu 16:9, přesněji 1920x1080. (některé 1920x1040) U těch pak samozřejmě pruhy nejsou. Na BD to pak bude úplně stejně. Sledovat film s pruhama a nebo bez je velký rozdíl, pro nenáročné asi ani ne. Mě osobně hodně vadí a tahle tv je pro filmy jak stvořená. Ovšem je třeba mít pro ní kvalitní zdroj dat. Což jsou mkv nebo bd a těch je v dnešní době nezpočet :) Ideální je připojit tuto tv k pc, bd nebo konzolim nextgen. Interní přehrávače v jakékoli tv nedokážou momentálně přehrát z usb fullsbs ale jen halfsbs, takže je 3d dost ochuzeno.
Tak jinak, uvedu příklad. V odkazu je televize Philips která podporuje 21:9. Film je také natočen ve formátu 21:9, takže nemá pruhy nahoře a dole. Pokud byste tento samý film hypoteticky sledoval na televizi 16:9 kterou máte pravděpodobně doma nebo na monitoru, objevily by se tam černé pruhy nahoře a dole. http://www.digitalnidomacnost.cz/sitewizard/km_uploads/mediumsize/cinema-21-9-74bc.jpg
A jak to mkv 1920*800 asi vzniklo? Ořezem z 1920*1080. Mkv není oficiální distribuční formát, to jen ripper využil oříznutí černých pruhů ke snížení datového toku. Důležité je, že aktivních je na výšku stále jen 800 pixelů, tedy úplně stejně jako při vysílání 16:9 v 1920*1080 s černými pruhy - tak vypadá originál na BD.
Rozdíl, jestli na obrazovce vidím černý pruh nebo rám obrazovky je pouze estetický. Skutečně důležité je rozlišení. Pokud by existovala podpora pro 21:9 formát, mělo by to rozlišení být 2520*1080 nebo aspoň 1920*1080 s anamorfním příznakem.
Ta Philipsí TV má rozlišení obrazovky 2560*1080. Když na ní budu chtít zobrazit 1920*800, bude to muset TV zvětšit, což znamená ztrátu kvality. Lepšího výsledku tedy nakonec dosáhnu, když to zobrazím na 16:9 s mapováním 1:1, jen pro stejný vjem potřebuji větší úhlopříčku.
tuhle informaci jsem nějak neuměl dohledat. To s tím ořezem je mně jasné, sám jsem tak ořezával DVD do DivX. Ale nejsem si jistý jak je to s tzv. anamorfními formáty, které se vyskytovaly už u DVD.
Třeba mám takhle doma DVD Star Wars I které má vzadu uvedeno "Anamorfní širokoúhlý formát - poměr obrazu 2,35:1"
Obraz je jako brus, automaticky výškově zúžený, černé pruhy absolutně černé (generované?) a přitom určitě splńuje standard DVD (720x576 což má do 2,35:1 hodně daleko).
Je mně jasné, že Blu-Ray má maximálně 1920x1080 (http://en.wikipedia.org/wiki/Blu-ray_Disc#Video), ale nějak se mně nechce věřit, že u poměru 2,35:1 ty černé pruhy "vypalují" natvrdo.
V takovém případě by samozřejmě TV jako tahle testovaná Philipska ztrácely smysl, skutečný obraz by měl nějakých 800 řádků a mohl bych si ho rovnou pustit na FullHD TV.
Takže se ptám (nemám doma BD tituly) - tu neexistenci podpory pro 21:9 formát víte jistě? Nějaké zdroje o tom, že tak hloupě připravili BD formát by nebyly?
V původní BD specifikaci (2005) poměr 21:9 není: http://www.blu-raydisc.com/en/Industry/Specifications/PublicSpecs.aspx V tomto článku http://www.igizmo.co.uk/articles/blogs/954-home-entertainment-world-isnt-ready-219-cinema-tv se píše o tom, že budou vydané "true" 21:9 BD, ale bez jakýchkoliv podrobností. U Philipsích BD přehrávačů se udává možný výstupní formát 21:9, ale vypadá to, že slouží k tomu, aby se při zobrazení na obrazovku 21:9 mohly posunout titulky nahoru. Protože jinak jsou umístěny tak, že využívají i části černých pruhů dole pod obrazem (formátování 16:9) a tak jich část na této TV ve formátu 21:9 není vidět. Pokud se to v BD specifikaci neobjevilo zároveň se zavedením 3D, tak to tam doteď není. Problém je v tom, že takové BD by byly nekompatibilní se staršími přehrávači, takže jednodušší by bylo přidat jen informaci o tom, že uvnitř 16:9 formátu je 21:9 film, aby TV mohla automaticky udělat zoom.
Ohledně toho DVD si můžete udělat doma jednoduchý test. Ripněte si jeden snímek a podívejte se na něj. Bude mít rozměry 720*576. Správný obraz na něm uvidíte, když ho zvětšíte na 1024*576 (16:9). Nahoře i dole budou černé pruhy.
Jestli nevidíte první tři řádky čtverců, tak prostě zvyšte jas (brightness, nikoliv podsvícení).
CCFL je obvykle lepší než Edge LED v rovnoměrnosti podsvícení. Je to jen z prostorových důvodů - u CCFL je více místa na potřebné prvky, navíc používá více trubic rovnoměrně po ploše. U Edge LED je problém rozvést světlo rovnoměrně od krajů až doprostřed obrazovky.
Dohledal jsem nějaké info, že pár takových "true" BD už existuje, např. by to měl umět Iron Man (na webu jsem u něj našel "Iron Man 2 - Video Quality on this release is in full 1080p using the AVC MPEG-4 codec on a BD-50 (50 gigabyte dual-layered Blu-ray Disc) in the 2.35:1 aspect ratio"), ale opravdu to vypadá že ne každý 2.35:1 Blu-ray využívá naplno fullHD rozlišení ... což je tedy pro mne opravdu zklamání a jednoznačně by mne demotivovalo kupovat tuto jinak zajímavou TV.
Ale to 3D není předností. Snad už i výrobci pochopili, že je to největší propadák desetiletí. Nic se nevysílá a tady u nás těch pár stovek 3D titulů za nekřesťanské ceny...
Vím, že máte/máme rádi Direct LED, ale o tom to nebylo - i Direct LED (Full LED) jdou udělat bez lokálního stmívání nebo s ním. V poslední době mi ve Vašich recenzích chybí právě tato podstatná informace o stmívání podsvícení, které IMHO rozhoduje o kontrastu obrazu a energetické spotřebě. Čili je-li to CCFL, Edge LED nebo Full/Direct LED je jedna informace, druhá pak je, má-li TV lokální stmívání a v kolika zónách.
Možná se Vám zdá moje zaměření na kontrast až umanuté, ale mám doma 6 let mladou LCD TV za tehdy skoro tři průměrné platy a kdykoliv sleduji večerní/noční/tmavou scénu (v těchto týdnech typicky jakákoliv Akta X), tak vidím akorát černochy v tunelu. A když si na TV pustím http://www.lagom.nl/lcd-test/black.php tak zapláču, neboť první tři řádky čtverců nevidět.
Ty testy z URL výše zkuste někdy i na Vámi recenzovaných TV, o obrazu to ledacos vypoví...
Mimochodem, opravdu je CCFL lepší než Edge LED? V jednolitosti podsvícení, celkovém jasu nebo v čem?
Jj, ořezaním černých pruhů, které tam předtím navíc přidali. To už je jedno. Toho zoomovani bych se nebál, u pohyblivých obrázku by to oko nemělo poznat. U fotek a dívaní na to z blízka už asi jo, jenže na tohle se dívá z větší dálky, už teďkom mám 50 palcu 16:9 plazma a pohled z blízka na plochu windows je ... :) ale tohle není monitor na blízko, ale pohodlí z gauče, hry v rozlišení 2560 a v 3d musí být uchvatné. navíc u mkv to nebude zoomovat tv ale pc. Některé monitory k pc už teď mají větší rozlišení než 1080p a taky musí film nazoomovat při režimu celé obrazovky a je to skvělé. Jenže tohle jsou pořad dohady a ne odzkoušené fakta. Snad to někdo otestuje, na slepo do toho nechci jít. Tahle tv od nich není jejich první generace, tak to snad mají vychytané, zvlášť za tu cenu. Snad i to jejich zoomovani při zdroji 16:9 (z recenzí na webu, jsem pochopil, že jo). Jinač by to snad neprodavali. Ale jak jsem řekl, chtělo by to pořádně odzkoušet a porovnat, ale kde? :) domů mi to asi nikdo nepůjči. :D
Víte tady nejde ani tak o 3D.
Jde o to, že výrobci prostě do televizorů se 3D (vetšinou, či spíše v drtivé většině případů) zabudovávají špičkové funkce.
Zapomeňte klidně na 3D.
Když na to přijde, je to koneckonců jen doplněk
Víte, víc než na měření nejrůznějších parametrů věřím na sladěnost elektroniky a panelu a na visuální dojem.
Bohužel někteří dají více na relativní objektivno...
Typ panelu není tak zásadní informace jako byla dříve. Většina firem to vůbec neudává, někteří (typicky Panasonic) ano a zduraznuji to.
Po pravdě, těch parametrů je tolik, že mi nepřipadá zásadní po tom pátrat a odsouvat kvůli tomu třeba i recenzi.
Základní informace jsou podle mého dnes u televizorů o něčem trochu jiném.
Kupodivu 16:9 není až takový problém, 4:3 vypadá opravdu "hodně široce".
Nicméně od toho jsou tady režimy, které danný formát dodržují.
A jak znova zduraznuji, 21:9 miri jinam
Já vám nevím - 3D také zrovna nemusím, i když se mi moc líbí fotografie.
Ale prostě to tak je.
Pokud chci kvalitní TV na deset let dopředu (a nejspíše více) pak je mi fuk co to ma za dodatečné funkce.
A tahle se mi prostě líbila :)
Můžeš prosím napsat kombinaci typu TV Samsung a modulu kde ti OK chodila ICE karta ? Já jsem měl zrovna problémy s různými moduly a ICE u TV Samsung UE40D6350 :(
Informace o panelu není všechno, ale je to důležitý selektor. Kvalitní S-IPS panel znamená vždy horší černou a lepší barvy než kvalitní S-PVA panel. Když budu chtít monitor na grafiku a fotky, budu vybírat jen z S-IPS panelů, když budu chtít film, IPS se vyhnu. I když netvrdím, že filmy na kvalitním S-IPS panelu jsou k nekoukání, nicméně ta černá prostě není ono. Ono i těch O.03cd/m2 kvalitní S-PVA panelu je pro mě subjektivně málo černé, a to je pro IPS nedosažitelná hodnota. Zvlášťě když člověk sleduje potmě.
Ohledne zazitku, naprosty souhlas.
Bohuzel to Philips trochu zazdil svou neschopnosti uvest BD prehravace s vystupem 21:9.
Po tom placu uz nekolik let...
A ja si už myslel, že jste zvykl na to, že Češi si "vždycky všechno dělají jinak, než ti rozumní, ostatní".
Viz třeba zvolené DVB-T.
Já bych na spolehlivost našich orgánů v tomto ohledu nevsadil...
Také já děkuji všem za "objemnou diskuzi" a zejména p. Herwigovi za recenzi týkající se snad - mého budoucího televizoru.
A teď mi dovolte, abych přidal svůj názor filmového fandy, nikoliv však znalce v TV oboru.
Doposud vlastním před osmi léty zakoupený televizor Finlux 16:9, pro zajímavost tehdy za cenu cca 33 000 Kč ! Byl jsem tedy zvyklý na slušnou úroveň sledování filmů ... S nástupem HD, multimédií atd. chci nový, kvalitní a slušně vybavený televizor s perspektivou užívání opět alespoň 8 - 10 let v cenové relaci max. kolem 40 000,- Kč. Tento model mne zaujal mimo jiné právě kvůli formátu 21:9 svému stříbrnému designu, Ambilightu a slušnému vybavení.
Nezlobte se na mne,ale z mého pohledu mírně náročného uživatele laika - a určitě nebudu sám, mi diskuze o tom, zda je zobrazení 21:9 pravé nebo umělé a jak suprkvalitně je zobrazena černá připadají maličko malicherné. Už tak to pro mne bude obrovská změna k lepšímu :)
Spíše mne "pálí" dva jiné problémy týkající se tohoto modelu - pro běžného uživatele podstatně důležitější,které zde nebyly řešeny:
- absence podpory českých titulků ve formátu MKV
- a zejména četné závady uživatelů (např. samovypínání) způsobené nekvalitním firmwarem
Proto se obracím na Vás, pane Herwigu, zda Váš testovaný model pracoval zcela bez závad a co provést s těmi titulky ? Pokud propojím TV s AV receiverem, který podporuje české titulky ve formátu MKV, zobrazí se na televizoru ?
Mimochodem, neví někdo náhodou, jaká vylepšení - co nového přinesly četné aktualizace firmwaru ?
Podobna "stranka" je i ve Spanelsku, Beneluxu, Slovinsku, Italii, Finsku, Ukraine a Rakousku.
Dalsi vec je takzvane specialni nastaveni parametru DVB-T2 pro nasi republiku jak se nam snazi nekteri nabulikovat.
Norma DVB-T2 je specifikovana v ETSI dokumentu vice jak 2 roky.
Coz znamena, ze vsechny monocipy musi zvladnout vsechny varianty kombinace DVB-T/T2.
To, ze nektere DVB-T STB pro Anglii nemaji univerzalni monocip T/T2, ale jen urcitej "hybrid" nastavenej pro cfg jen pro Anglii nesouvisi s tim, ze vsechny televizory a vetsina STB T2 ma v sobe ony univerzalni T/T2 monocipy presne dle normy ETSI.
Takze pristroje vybavene timto cipem umi prijimat jak Britske vysilani, tak Ceske testovaci vysilani a soucasne budouci trvale Ceske vysilani v T2.
Pouzivaji ho tunery v televizorech/STB Sony, Samsung, Philips, Panasonic a LG.
Samsung TV/STB navic pouzivaj jeste svuj monocip a ten umi navic i DVB-C2.
Pokud ja vim, existuji ve svete 3 monocipy DVB-T/T2/C od 3 vyrobcu a 1 monocip od Marwellu.
Kazdopadne VSECHNY 4 svaby umej jak soucasnou cfg T2 v ktere se v soucasnosti vysila, tak i budouci "CZ" cfg v ktere se bude trvale vysilat v CZ.
Coz znamena, ze si obchodnici musi u vyrobcu/dodavatelu dat podminku, aby televizory/stb meli tento cip ci jim podobne.
Jedinej problem by mohl nastat pouze s CZ prostredim (spravna ceska znakova sada KIO8/CT1280 atd..., OS STB/TV musi umet vsechny cestiny) v menu pristroje/teletextu, EPG.
To vsak uz nesouvisi s tunerem z ktereho jde TS ke zpracovani do CPU tv/stb.
A pokud koncovej prodejce nakoupi v zahranici televizory co tento cip/cipy nemaji nebo nemaj certifikaci plneho ETSI DVB-C/T/T2, tak je to problem prodejce...nikoliv koncoveho zakaznika.
Muj STB IceCrypt 6000 cestinu v T2 Prazskeho text MUXu umi.
Co doporuci nas D-book je jasne. Nesmysl, stejne jako kdyz doporucil DVB-T na ukor DVB-T a kdyz napr. nevydal technicke podminky k DVB-T na což u nás (na své nadšení) dojely/měly problémy, někteří výrobci.
Tak to je vám známo špatně. Všechny dnešní TV umožňují v HD zobrazení 1:1 ohledně velikosti. Nejde vypnout jen přepočty týkající se kolorimetrie a v módech 50i pak deinterlace. Přepočty s ohledem na pohyb, odstranění šumu a další vypnout lze. Takže při přehrávání BD v 24p TV zobrazuje, co je na vstupu.
Já už od dob SRT tvrdím, že není důležité kdo vyrábí obrazovku, ale kdo vyrábí celek a jak ho slaďuje.
Platí to i u plochých televizorů a tohle je jedna z klasických pověr.
Jinak váš případ je kalsický :)
A až ji přinesete domů, bude se vám zdát malá skoro každá.
Na 3,5 m a pro sledování z BD bych rozhodně doporucil 21:9. Je to jiný zážitek.
Nicméně pokud budete sledovat pasivní 3D pozor na vzdálenost a montáž do správné výšky. Na to je pasivní 3D citlivé.
Pokud se nemýlím, zde na Digizone byla reportáž o návštěvě testovacího vozuˇ(ČRa?) při příjmu testu DVB-T2 z Prahy. Zkoušeli různé módy a některé v době reportáže nemohli testovat, protože přijímač zmiňovaný mód neuměl zpracovat. Pokud se nemýlím, čekali na nové přijímače odněkud ze Skandinávie, které to měly umět. Proto minimálně v té době existovaly přijímače (STB), které některý z uvažovaných "českých" módů neuměly zpracovat. Čas ale plynul a je možné, že nynější DVB-T2 tunery v TV a STB jsou už univerzální. Existence monočipu ještě nemusí znamenat, že výrobce tuneru do něj nainstaluje univerzální FW.
Ve Vaší poslední větě bych nahradil slovíčko "umí" správnějším "uměl". Test v Praze totiž už skončil a je velkou neznámou, zda ČRa dostane nějakou další dočasnou licenci, nebo dokáže vysílat už regulerně s řádnou licencí, popřípadě v nejbližší době nezačne vysílat v DVB-T2 vůbec.
pane Lovas v aktualizaci firmwaru a vylepseni bych byl - obecne vzato opatrny.
Philips v podstate prodal svou televizni divizi a bude mit jen maly podil. Jak se vse zmeni, neni nikdo ochoten oficialne rici. Zrejme je jen to ze servis bude zajisten jak nas o tom ubezpecovali.Nove funkce a opravy starych, no moc tomu neverim.
Pokud jde o multimedia a titulky Philips nam je slibuje nejake tri roky, mozna vic. Nefunguji poradne dodnes jak to ostatne plati o vetsine TV a u tech, kde to funguje nechodi z multimedii zase neco jineho. Typicky zabery HD kamer a fotaku.
Zkousim multimedia v TV protoze je ctenari chteji. Kazdemu ale zaroven rikam, pokud chcete poradna multimedia, rozumejte kompatibilitu, kupte si specializovany prehravac, nebo rovnou domaci server jako je treba xTreamer.
Pokud jde o vypinani, mel jsem letos hodne televizoru Philipsu a zaznamenal jsem to u jednoho.
Bezva. Dík Vám Martine za odpověď, už jsem klidnější ... :) co se týká závad.
Pokud se jedná o výrobu (původ) panelů, to je bezesporu zajímavá informace, shodou okolností jsem se zastavil právě dnes v jednom obchodě, kde preferují prodej LG a Samsung a tam na mne z fleku prodavači vybafli - "do Philipse bych nešel, výrobu přestěhovali do Číny, LG si vyrábí panely samo v Koreji"...
To mne upřímně zas tak moc netrápí - dnes je z Číny velice mnoho věcí a hodně velkých a známých firem si tam nechává vyrábět díly, které zkompletuje a zabalí v Evropě. Podstatná je to, aby byla hlídaná kvalita a výstupní kontroly jako jinde ve vyspělých zemích ...
Spíše jsem začal řešit trošku jiný oříšek:
Dnes jsem viděl poprvé 47 palců velkou uhlopříčku Philipse 16:9 a na pozorovací vzdálenost 3,5 metrů se mi zdá malá !!! A ta 50 palcová 21:9 není o moc větší.
Tak nevím, jestli nakonec nepůjdu do 55PFL7606K.
Co myslíte, co je vhodnější na 3,5 metrovou vzdálenost nebo větší -
50" 21:9 nebo 55" 16:9 ? Preferuju filmy.
Tak jsem zapátral v Digizone a znovu si přečetl mnou výše zmiňovanou reportáž. http://www.digizone.cz/clanky/na-navsteve-u-mereni-prazskeho-testu-dvb-t2/
Možná by stálo za to, doporučit to jako povinnou četbu pro všechny ty, kteří tolik prahnou po DVB-T2, nebo věří v univerzální schopnost kteréhokoliv přijímače umět zpracovat "české špecifikum". V článku se dá dočíst, proč se vlastně testují různé vysílací módy v našich podmínkách. Souvisí to totiž mimo jiné s potřebným výkonem vysílače, odolností přenosu a kapacity MUXu. A co nakonec náš D-book nakonec doporučí a u nás "uzákoní" to se stále neví.
BD přehrávač s výstupem 21/9 je sám o sobě k ničemu, protože napřed se musí takto na BD i distribuovat filmy, což obnáší napřed přijmout tento formát jako standard pro BD.
Tím přijmutím standardu by ovšem nové 21:9 disky nebyly kompatibilní se starými přehrávači -> bylo by potřeba vydávat 2 edice. Do toho se nikdo nepohrne.
"Zkoušeli různé módy a některé v době reportáže nemohli testovat, protože přijímač zmiňovaný mód neuměl zpracovat."
Tohle jsem tedy ve zminenem clanku nenasel.
Ale jinak souhlasim, ze priprava a cesky d-book je potreba. Cim lepe bude pripraveny tim mene bude zmatku, podobnych jako pri prichodu DVB-T. Kompatibilita DVB-T2 prijimacu neni zalozena jen na spravne demodulaci (tam nejspis problem nebude i kdyz i tady muze byt nekdy problem - DVB-T2 Lite, MultiPLP,..), ale na spravnem zpracovani formatu dat - ruznych descriptoru v datech atd.
Tak to musí být nějaká nová verze firmwaru.
Přehrávač jsem tu před časem měl a jsem si naprosto jist že 21:9 neuměl. Ještě jsem to konzultoval s lidmi od Philipsu.
Jinak MKV chápu nicméně zkuste si pořídit raději třeba přehrávač Eaget. Budete řádově spokojenější - oproti TV
Silná zjednodušení v textu nejsou vůbec na škodu - i tak jsem docela paf!, kam na ty informace chodíš. Ty snad pracuješ právě u Philipsu ! :)
Dík za odpovědi a ještě řeším níže ve fóru, jaký je vhodný zakoupit Blu-Ray přehrávač, takže pokud budeš mít chvilku na to mrknout, budu rád.
Pane Herwig, děkuju za odpovědi. Je mi jasné, že informace o kvalitě budoucí výroby či podpoře uživatelů aj., je těžké dopátrat a často můžeme jen spekulovat.
Prodavač mi řekl, že Philipsky dokáží přečíst mkv soubory s českými titulky, jestliže jsou uloženy s videem společně v jednom souboru. Když jsou titulky odděleně v .txt, už to nezvládnou...
Nechci na této vlastnosti zbytečně bazírovat a do nekonečna ji probírat, ale přece jen si myslím, že je to docela podstatná věc - .mkv souborů se samostatnými titulky je přece jen dost a jsou lehce dostupné.
Mimochodem v posledním čísle časopisu Stereo Video byl vyhlášen Blu-ray Philips BDP 9600 Výrobkem roku a uvádí se zde, že nabízí video obrazového formátu 21:9 !
V únorovém čísle bude součástí testu Blu-ray přehrávačů, tak by mohl být vhodným řešením (kéž by i těch titulků) k 21:9 telce. Kromě toho jsem na něj objevil více než rok starou recenzi: http://www.dvdextra.cz/hardware-recenze/3-d-bd-prehravac-philips-bdp9600.html
Ve spojení s výše recenzovanou 50PFL7956H by si měli rozumět!
TV Philips jsou montovány v Maďarsku nebo Polsku, tak to zůstane i v roce 2012, nejnižší řady ale přejdou do TPV v číně. Vývoj Philipse je rozptýlen po celém světě, evropská část je v Belgii. Přechodem do jv s TPV přecházejí i tito lidé. Pro TV divizi Philipse není až tak důležité kde bude vyrábět ale zda bude (americký) Trident schopen rozvíjet chipsety PNX, které obsahují pro Philipse tak specifické technologie (polovodičová divize Ph se osamostanila do NXP které přesunulo media a post procesory do Tridentu)- to se týká i na Philipsu silně závislých firem (např. Loewe nebo B-O)
K panelům - to je delší historie ale v jednoduchosti díky vychcanosti korejských přátel došlo k jejich naučení výroby u LG Philipsem a u Samsungu Sony. Nyní v pudu sebezáchovy se japonští výrobci spojují včetně Philipsu okolo Sharpu, což naštěstí vyšlo (panely U2VA jsou lepší než PVA a IPS), otázka je zda to pomůže jelikož celý tv byznys je v globální krizi díky minimálním cenám.
Panely pro Cinemu si Philips montuje ve vlastní režii v číně (u malé je základ od LG, u velké pak Sharp), stejně jako všechny direct led panely (9 řada, Sharp)
Velikost - na mne je skoro malá i 58p. Musíš zvážit co bude převládat - 21:9 nebo 16:9,
u 58p pokud je film ve 21:9 odpovídá to jeho velikosti jako 65p na 16:9.
Omlouvám se za silná zjednodušení v textu.
Měl jsem na mysli tuto pasáž reportáže :"Jak si vlastně ČRa vybraly základní vysílací mód, v němž test DVB-T2 vysílá po většinu doby, co osádka měřicího vozu netestuje změněné vysílací parametry? "Vybrali jsme jeden z módů, který je v současné době používaný v Británii, protože máme k dispozici přijímače, které jsou určeny jenom pro britský trh," říká Jiří Vykydal. Přijímač Humax, na kterém právě testujeme příjem DVB-T2, podle něj patří spíše k citlivějším, a tak se výsledná data měření musí trošku přizpůsobit tomu, že jiné přijímače budou méně kvalitní. "Dnes ale jedu pro další přijímače, které jsou určeny pro skandinávský trh, takže budeme mít určité srovnání," slibuje Vykydal."
Tak už jsem se slavnostně dopracoval k téměř konečné sestavě mého nového domácího kina:
TV: Ještě rozlousknu, zda půjdu do 50" 21:9 Cinema Gold 50PFL7956H nebo 16:9 55" 55PFL7606. Nejsou mezi nimi žádné zásadní rozdíly, obě 7mičková řada s pasivním 3D, které preferuji. Cenově snesitelné.
AV Receiver: Už dlouho zálibně koukám po ONKYO TX-NR609 - kvalitativně mi bude stačit a líbí se.
A teď tu mám dva různé Blu-Ray přehrávače a potřeboval bych poradit, který je vhodnější.
1) výše zmiňovaný Philips BDP9600 nebo
2) také bezesporu kvalitní ONKYO BD-SP809
Myslím, že se jedná o přehrávače stejné třídy i cenové relace (kolem 10.000 Kč), vždy nejvyšší modely dané značky, vybavené oba Qdeo technologií, která umí slušně vylepšit zdroje 576p,720p až do full HD. A o to mi jde především. Rád se znovu podívám na staré klasické filmové pecky, kterých má doma na originálních DVD hromadu.
Jen nevím, co bude vhodnějším řešením z hlediska konektivity i kvality - co preferovat:
Blu-Ray stejné značky jako TV (TV Philips + Blu-Ray Philips + receiver Onkyo) nebo Blu-Ray stejné značky jako AV receiver (TV Philips + Blu-Ray Onkyo + receiver Onkyo)
Nebo je to snad jedno ?
Vše doplním multimediálním Eagetem kvůli .srt titulkům, dík za typ p. Herwig :)
To je snad můj poslední dotaz, u kterého moc prosím o odpověď. Předem děkuji vám všem.
jestli mohu poradit, nespoléhejte na DVB-T2. To co se u nás děje s DVB-T kopíruje situaci jinde. Nejspíše to tak dopadne i s DVB-T2 a výsledkem jen opět budou programy v prachmizerné kvalitě. Jen nám to všem vytáhne peníze z kapsy.
Jediné co je obecně dostupné a alespoˇ%n trochu slušně kvalitní je DVB-S. Obávám se že tak to také zůstane
Souhlasím s Bohumilem, že DVB-S2 tuner je v televizi naprostá blbost. Zatím se totiž u žádného televizoru pořádně nepovedl s komfortem, kterým disponují satelitní přijímače. Naopak bych uvítal tuner DVB-T2, protože to cenu TV rozhodně nezvýší a časem se u nás po skončeném zkušebním vysílání tohoto kompresního formátu dočkáme. Je dobré být připraven.
Kvalita obrazu pokulhává?
A kdy jste naposledy psa filipsa spatril?
Ja pouzivam holici strojky znacky Filipes od roku 1990 a jsou dost dobre. Televize tak dobre nebyly (od tohoto roku mam stale jeste Grundig) ale posledni leta je obraz prirozeny, s vybornou cernou, nemluve o LED podsviceni "kdesi za televizorem".
Mimochodem ploche podsviceni LED je o tridu lepsi nez Edge LED, a to ze se nedela je jen z duvodu ceny.
Zkuste popatrat na internetu, uvidite
A co jako? Nechápu co tím vlastně sděluješ, dáváš tady odkaz na video údajně v 21/9 a přitom je to 16/9 a nakonec do toho zamotáš nějaký černý pruhy po stranách v 4/3. Ujasni si co chceš říct a pak to nějak srozumitelně ztvárni, jinak je diskuze imho o ničem.
Zapláče, protože i na Blu-Ray je to nanejvýš v 16/9 a nikoliv v 21/9. Na formát 21/9 se podíváš jedině v kině. Proto je ten televizor k ničemu a je to spíš marketingovej tah, než něco přínosnýho pro uživatele.
Film může být natočen v 21/9, TV může mít takový poměr stran, ale zásadní problém je, že jak TV vysílání, tak nosiče záznamu (BD, DVD) umí 4/3 nebo 16/9 a naopak neumí 21/9. Takže v praxi to vypadá tak, že se vezme film 21/9, při digitalizaci se mu natvrdo doplní černý pásy nahoře a dole, vznikne z toho 16/9 (nebo 4/3 dle potřeby), a to se odvysílá.
Jan Novák to popsal přesně, MKV skutečně není žádnej distribuční formát, takže filmy tvářící se jako 21/9 jsou ve skutečnosti jenom ořezaná verze 16/9, v jaké to oficiální distributor hodil do oběhu.
1. distribuční, nedistribuční - v tomto případě irelevantní. I když vznikne ořezem černých pruhu je to čisté 21:9 a je tady.
2. A když je bd neořezané, tak to co mě zajímá je film 21:9 a ne černé pruhy nahoře a dole u 16:9, ty mi tam vadí. No a tahle tv si s tím poradí sama. A toho zvětšení z 1920x800 na 2560x1080 a jiné bych se nebal. Ale do dneška sem netušil, že u bd ty pruhy tam jsou. A opravdu jsou :) dík za upozornění.
3. Už 14 dnů se rozhoduji tuto tv koupit jako monitor k pc, jenže nikde ji nemají, aby šla odzkoušet. Potřeboval bych ji připojit k pc přes hdmi 1.4. Na youtube jsou ukázky jak na ni hraji hry nijak nezkreslené a neořezané, takže musí podporovat to nativní rozlišení 2560x1080 (výrobce uvádí po připojení k pc jiné, ale neuvádí, přes jaký konektor, asi ne hdmi) Dále bych potřeboval odzkoušet 3d mkv fullsbs a 3d bd nejlépe přes cyberlink powerdvd (nutné hdmi 1.4 v setupu), jak to funguje. U mkv by už nemusela tv nic řešit. Pokud to někdo doma má, podělte se o info, dík.
To ovšem není čistý 21/9, ale vzniklo to až tím ořezem z 16/9. Tudíž kvalita jde do háje a o to jde. A navíc televizor má nativ úplně jinej než 1920xNĚCO, takže se bude obraz zoomovat a bude to vypadat ještě hůř než když to pustíš na normální TV 16/9, která je přímo v 1920x1080. Ten televizor je jenom výstřelek a možná za X let, až se bude vysílat v 21/9, najde uplatnění. Tím ale nechci nikoho zrazovat od nákupu, kdo ho chce, ať si ho klidně pořídí :-)
K fw: měl jsem půjčenou malou Cinemu asi týden (trvale vlastním Platinum 9955)- poslední fw řešil problémy s výpadky zvuku u některých zdrojů přes HDMI + "mettalic" sound (platí i pro modely 2010) + některé drobnosti okolo startup a stby. U mne se neprojevil žádný z těchto "problémů". Titulky v mkv jsem nezkoušel, panel je na 99% vyráběný na zakázku u LGD
(IPS) - černá je oproti U2VA panelům Sharp slabší = stejná jako u TV LG = vyhovující pro většinu. Jinak dojemná je tady snaha o to vysvětlit že vlastně 21:9 neexistuje a že nativní rozlišení panelu neodpovídá fyzicky žádnému formátu. Samozřejmě že jde o zoom a přepočet, ale pokud je mi známo tak žádná 16:9 nezobrazuje vyjma PC režimu 1:1 to co je na vstupu - obraz je podroben masivnímu přepočtu s ohledem na pohyb, vlastnosti panelu atd.
Zdrojem pro Cinemu tak je mimo BR i DVD a TV vysílání - obraz ve 21:9 je nesrovnatelný zážitek (např. poslední so večer na CT HD - Hrbáč)
Ba, ba....
Já bych do toho šel okamžitě. Kdybych si to mohl dovolit a měl na to bydlení.
Bohužel není k dispozici ani jedno, ani druhé.
Možná je to ještě pro ty, kdo si myslí, že televizor by měl být především kvalitní zobrazovač, který dlouho vydrží.
Vše ostatní zajistím za pár tisíc jinými věcmi a v době kdy esitujá dálkové ovladače a la MS/Harman-Kardon, resp. Logitech, tedy s databází kódů. Už není problém na jedno tlačítko zapnout vše potřebné.
Samotný televizní vysílání, stejně jako DVD a BD, je buď 4/3 nebo 16/9, nic jinýho. Takže televizor 21/9 nemá vůbec žádnej smysl a jediný co to udělá je, že se obraz z 4/3 nebo 16/9 roztáhne na celou plochu nějakým zoomem, jehož kvalita odpovídá spotřebce. A že se někdy dočkáme skutečnýho vysílání v 21/9, to tak možná za 100 let.
Philisp to má patentované, můžete si koupit jakési dodatečné LED podsvícení které dáte na zadní stranu televizoru.
Je to poněkud komplikované a drahé ale co jsem viděl, funguje to.
S flash naprosto souhlasím.
Bohužel to není problém prohlížeče ani výrobce televizoru a na obdobný problém narážíme dnes a denně u Androidu.
Odpovědnost je jednoznačně jednak na tvůrcích stránek, kteří tuhle špatnou technologii používají a navíc neustále v nejnovějších verzích, a pak hlavně na Adobe, které je stále neschopno ji aktualizovat stejně jako pro počítače i pro Android a pro TV.
Ale máte naprosto pravda - bylo by krásné zabrousit do archivu třeba ČT1 a pustit si Vyprávěj...
Bohužel se Filipes orientuje na nesmysly typu LED kdesi za televizorem (což je na můj vkus dost hrůza) a kvalita obrazu notně pokulhává. Ať radši zůstanou u holících strojků a odšťavňovačů (jeden mám už 15 let a šlape pořád perfektně) a televizory hodí za hlavu.
Bohužel ty Filipsovi paskvily vidím každou chvíli a je to humus. Poslední povedenej televizor byla 100Hz vakuovka PW9551, pak už to šlo z kopce a nevylepší to ani světýlka za televizorem neboli honosně nazývaná funkce Ambilight, o který jsem psal a která je podle mě úplně k ničemu.