Hlavní navigace

Phishing mířící na PayPal se odvolává na EU a využívá kopii webu PayPalu

30. 8. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

„Limited Account Information“ se tváří jako e-mail od PayPalu – informuje o omezení možností používat právě ten váš účet na PayPal.com a dožaduje se doplnění informací. Důvodem je prý EU a „ΕU геgulаtіοnѕ геquіге thаt wе сοllесt аnd сοnfігm уοuг ассοunt іnfοrmаtіοn.“ Zbytek je už samozřejmě klasický – nejprve půjdete přes vc1d.com/cz/? (kde vás už Chrome nebo Firefox přivítají varováním před phishingem) abyste se ocitli na online.paypal-cz.6570.login.jf98jg.com/cz/1.php  – tam už vás přivítá…

Limited Account Information“ se tváří jako e-mail od PayPalu – informuje o omezení možností používat právě ten váš účet na PayPal.com a dožaduje se doplnění informací. Důvodem je prý EU a „ΕU геgulаtіοnѕ геquіге thаt wе сοllесt аnd сοnfігm уοuг ассοunt іnfοrmаtіοn.

Zbytek je už samozřejmě klasický – nejprve půjdete přes vc1d.com/cz/? (kde vás už Chrome nebo Firefox přivítají varováním před phishingem) abyste se ocitli na online.paypal-cz.6570.login.jf98jg.com/cz/1.php  – tam už vás přivítá klasická kopie webu PayPal.com se zadáním přihlašovacích údajů.

V dalším kroku po vás útočníci budou chtít informace o vás, samozřejmě včetně čísla platební karty, data expirace i bezpečnostního kódu. Nechybí ani dotaz na číslo bankovního účtu. Co ale paradoxně chybí je požadavek na PIN, který se v takovýchto případech objevuje běžně.

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).