Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Piráti, ptáčci - jak to je? od ??? - Ono to vůbec není jednoduché. Představte si, že...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 20. 10. 1999 15:31

  ??? (neregistrovaný)
  Ono to vůbec není jednoduché. Představte si, že vědec udělá genílní objev, výsledek opublikuje-zveřejní ve vědecké práci. Získá Nobelovu cenu, peníze dá na dobročinné účely pak se najde nějaký poloblb = programátor, který to co vědec objevil naprogramuje a prodá software...Pokud software někdo crackne ještě začne řvát, že ho někdo okrádá o duševní vlastnictví... ale čí je to vlastně vlastnictví? Vědce nebo programátora? Kde je hranice? MS WINDOWS = ubohá kopie X-WINDOWS, podle vzhledu, funkčnosti, je to krádež nebo není? Takových věcí jsou tisíce...
 • 21. 10. 1999 8:57

  PeVa (neregistrovaný)
  V poslední době si začínám myslel, že autoři her ani nemají zájem si toto duševní bohatství chránit. Proč se k hrám proboha nedodávají HW klíče, v dnešní době cena takového klíče příjde na 100Kč, to je vzhledem k ceně hry vcelku zanedbatelná částka. Z toho usuzuju, že v prvé řadě jde autorům o to, aby se hra rychle rozšířila a stala se populární.

  PeVa

 • 21. 10. 1999 9:32

  PiNa (neregistrovaný)
  A co by potom v takovym pripade delal uzivatel? Co hra to klic ... a kazdy jiny ... HW klic neni tou spravnou cestou u pocitacovych her. U aplikaci mozna, ale posledni dobou i vetsina donedavna donglovanych programu presla na licencni cislo v zavislosti na identifikacnim retezci daneho pocitace, kde je program nainstalovan.