Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Pleva chce Nově a Primě opět prodloužit licence: o další čtyři roky od Fun Thomas - 2. Licence k celoplošnému zemskému digitálnímu televiznímu vysílání...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 12. 9. 2007 12:04

  Fun Thomas (neregistrovaný)
  2. Licence k celoplošnému zemskému digitálnímu televiznímu vysílání udělená podle dosavadní právní úpravy a licence k celoplošnému zemskému analogovému a digitální-mu televiznímu vysílání v části opravňující k zemskému digitálnímu televiznímu vysílání, na základě které je šířen program ke dni nabytí účinnosti tohoto zákona, se považuje za licenci k celoplošnému zemskému digitálnímu televiznímu vysílání podle tohoto zákona; program zůstává ve stejné síti elektronických komunikací, pokud se držitel licence ne-dohodne s podnikateli zajišťujícími síť elektronických komunikací jinak.

  Muze mi nekdo vysvetlit co je tohle zase za blaboly? Rict, ze licence k celopolsnemu zemskemu digitalnimu vysilani opravnuje jeji drzitele k zemskemu digitalnimu vysilani (a licence pro analogove a digitalni vysilani jakbysmet), a jeste to dat pisemne, to je fakt vytvor hodny zaka zvlastni skoly (neuspesneho). Stejne tak nechapu co ma realne znamenat to, ze program zustava "ve stejne siti elektronickych komunikaci"? Jako, ze kdyz bude provozovatel site chtit vyssi cenu za sireni signalu, drzitel licence muze jen udelat dlouhy nos a zamavat sbirkou zakonu? Mimochodem, pokud jsem spravne rozumel, kdyby 1.1.2008 (ke dni nabyti ucinnosti) nesel do vysilacu proud, TV Nova by nejspis prisla o digitalni licenci. Podminkou jeji platnosti je prece, ze je program "šířen ke dni nabytí účinnosti tohoto zákona", ne? Velmi inspirujici myslenka :)))

  Nekdy mam dojem, ze ceske zakony jsou fakt delane jen proto, aby si na nich mohli pravnici svym kvalifikovanym vykladem (kterych je vzdycky nekolik a vybere se zrovna ten, ktery se v dane situaci nejvic hodi) u soudu lip vydelat. Jak druhy efekt vidim udelat zkony co mozna nejmene citelnymi a srozumitelnymi. Bordel, bordel, bordel!
 • 12. 9. 2007 13:05

  ivovi (neregistrovaný)
  No tohle prechodne ustanoveni bylo i v puvodnim navrhu, ale v trosku jednodussim zneni. Melo podle me potvrdit moznost pouziti dosavadnich analogovych licenci pro digitalni vysilani.

  Vyznam toho co je tam navic se tezko dekoduje. Navic je tam "ke dni nabyti ucinnosti.." a "program zustava ve stejne siti..". Vypada to na zafixovani Novy v Muxu A ("chceme tam vysilat dal za puvodnich podminek, co udelate s uvolnenym mistem po CT je vase vec").

  Problem povinosti/naroku/ceny umisteni v muxu by asi nejak reseny byt mel, ale ne timto prasenim.
 • 12. 9. 2007 13:17

  Fun Thomas (neregistrovaný)
  No, me prave dostalo uz jen to uvodni: Licence k celoplošnému zemskému digitálnímu televiznímu vysílání udělená podle dosavadní právní úpravy a licence k celoplošnému zemskému analogovému a digitální-mu televiznímu vysílání v části opravňující k zemskému digitálnímu televiznímu vysílání.

  To je neco jako: Živnostenské oprávnění k pečení housek udělené podle dosavadní právní úpravy a živnostenské oprávnění k pečení housek a rohlíků v části opravňující k pečení housek?

  Takovou redundantni kravovinu muze napsat snad jenom debil... A nebo pravnik :))