Hlavní navigace

Názory k článku Pomohou metadata vyhledávání na Internetu?

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 22. 1. 2001 17:30

  Michal Illich (neregistrovaný)
  V teto souvislosti je velmi zajimavy projekt OpenGRID, ktery se pokousi rozsirit syntaxi HTML o system hodnoceni a kategorizace odkazu. Zaroven se jednotlive zdroje autorizuji a hodnoti se jejich hodnovernost. - Pokud by cely svet na takoveto hodnoceni najel, poskytovalo by to skvele vysledky. Bohuzel kvuli male znamosti tohoto projektu a nekterym jeho myslenkovym chybam (za kterymi si autor sverepe stoji) to nevypada moc optimisticky.

  Co se RDF tyce, pouzivame ho v nasich vyhledavacich Archon.cz a Spidera.org
 • 22. 1. 2001 21:21

  Ladislav Zajicek (neregistrovaný)
  Koukaj, proctou si napred poradne RDF, pak to par mesicu zapijej P2P a treba se jim z ty mixaze neco nekde vylihne. A pak koukaj prijit s poradnou KONKRETNI argumentaci, nebo budou vypadat, ze pindaj jen proto, aby pindali, jak tak ted vypadaj.
 • 23. 1. 2001 17:19

  Michal Illich (neregistrovaný)
  O Archonu jsem napsal jedinou vetu, ktera byla absolutne k tematu a pro nektere nejspis zajimava. Vy se domnivate, ze zmineni nazvu sluzby je propagace?

  Co se tyce vasi kritiky Archona, tak uz ze same podstaty architektury (metahledani) je jasne, ze vzdy najde vic nez kterykoliv jiny (coz je opak toho, co tvrdite). Co se tyce relevance vysledku, radi si pockame na nejake dukladne testy (a i pres vasi kritiku si verime na prvni misto mezi ostatnimi ceskymi vyhledavaci).
 • 23. 1. 2001 17:46

  Milan Berka (neregistrovaný)
  Myšlenka je OK. Neuchytí se v celém spektru Internetu, ale
  mohou vzniknout oborové lokální popisy dokumentů, např. v
  rámci veřejné správy, kde se dá došlápnout na to, aby se používaly nějaké společné číselníky a společné popisy, vytvoří se portály, které budou tyto popisy z důvěryhodných zdrojů aktualizovat a pak prostřednictvím těchto tématických nebo oborových portálů budeme některé informace vyhledávat.
  Snahy o celý popis Internetu a relevantní vyhledávání v něm jako celku jsou asi spíše z oblasti Sci-fi.
  Docela doporučuje si přečíst http://purl.org/dc/index.htm .
 • 16. 4. 2010 18:29

  Eduard Nud (neregistrovaný) 88.103.196.---
  To rozhodně. Vůbec nechápu, jak jsem to bez nich mohl ty čtyři roky na internetu vůbec vydržet. Obávám se ale a právem, že s těžkým pornem to bude pořád těžké. Osobně se na internetu řídím jedním pravidlem, které funguje stoprocentně tak, že to nefunguje. Zadejte absolutně cokoliv a dostanete zpět absolutně cokoliv. Na všechno existuje nápověda, tedy i na toto, řekl bych avšak, že lyžařské boty, lyžařské bundy a lyžařské lyže bych si troufl najít i bez nějaké té zasvědcené odborné studie.
 • 22. 1. 2001 20:31

  Pavel Janda (neregistrovaný)
  1/
  Pan Zajicek to mysli jako vzdy skvele, ale zase je mimo. Pise, ze v peer-to-peer kdyz napiste clanek, tak hned o nem budou vsichni, kdoz ho potrebuji, vedet.
  Pan Zajicek ale jako vzdy jaksi zapomina na toho chudaka cloveka, co ta data hleda.
  Protoze lze jen tezko uverit tomu, ze napr. clanek ohledne pleteni puncoch napisu jen ja na celem svete a nikdo jiny, pak jsme opet presne tam, kde jsme nyni.
  Dnes jsou spatne vyhledavace, tak nam davaji spatna data. Zitra budou skvele vyhledavace "a la Zajicek", tak se z toho mnozstvi dat posereme, kolik jich bude, nebo budeme potrebovat opet dalsi vyhledavac, ktery v techto jiz jednou vyhledanych datech bude znovu hledat.
  Veskere uvahy v clanku jsou tudiz absolutne na vode. A vubec nikam nesmeruji.
  2/ Pane Illich, s obdivem sice sleduji, jak pri kazde prilezitosti propagujete Vas Archon, kolik toho umi, jak je skvely, na jak nejvyspelejsich technologiich je postaven, ale srdce do ruky, kdyz ho pouzijete i pro ty nejtrivialnejsi dotazy, tak nenajde o nic vic nez kterykoliv jiny, ba naopak, najde i to, co nalezt nema.
  Jestli takto budou fungovat i jine vyhledavace, tak s panem bohem.
  A propo : kdyby byl tak dobry jak rikate, proc jiz davno netrumfnul ony menecenne altavisty, googly a ja nevim co jeste.